logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DLIT - nowy system do zarządzania transportem liniowym DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express (Poland) wprowadził nowy system do zarządzania krajową flotą transportu liniowego - DLIT (Domestic Linehaul Integrated Tool). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, jest to potężna baza danych oraz funkcjonalne narzędzie do obsługi transportów liniowych oraz wymiany informacji. Pozwala na pełną kontrolę procesu transportowego, upraszcza i optymalizuje procesy oraz usprawnia pracę działów operacyjnych.W ramach krajowej sieci logistycznej DHL Express każdego dnia realizowanych jest blisko 800 połączeń transportu liniowego (transporty liniowe - przewóz przesyłek klientów DHL Express pomiędzy 43 terminalami a 4 sortowniami). Do zarządzania tak dużym potencjałem specjaliści z DHL Express przygotowali zintegrowaną platformę informatyczną do obsługi transportów liniowych DLIT. Składa się ona z pięciu powiązanych modułów oraz ponad dziesięciu poziomów uprawnień dla użytkowników. Zastosowane rozwiązania informatyczne zapewniają przejrzystość i elastyczność systemu.

- Integracja wielu narzędzi w ramach jednej platformy w znaczący sposób optymalizuje proces zarządzania i zwiększa jego efektywność. Samo wprowadzenie DLIT poprzedziła trzyetapowa faza testów, co pozwoliło na przygotowanie narzędzia w pełni odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Co ważne, zastosowane rozwiązania pozwalają na wprowadzanie nowych technologii i bieżące dostosowywanie systemu do zmieniających się potrzeb - powiedział Waldemar Mudryk, kierownik ds. kontroli sieci DHL Express (Poland), odpowiadający za wdrożenie DLIT.

Najważniejsze korzyści DLIT (Domestic Linehaul Integrated Tool) to:
•    Zarządzanie bazami przewoźników i środków transportu - spójność i bieżąca aktualizacja danych.
•    Kontrola, obsługa i śledzenie ruchu samochodów w trasie (tracking TL). Funkcja jest możliwa dzięki bezpośredniej wymianie danych z systemem GPS.
•    Możliwość szybkiej reakcji w sytuacjach specjalnych, np. awaria samochodu. Jest to możliwe dzięki bieżącej wymianie informacji na platformie pomiędzy działami transportu i wsparcia operacyjnego.
•    Usprawnienie procesu identyfikacji przesyłek w czasie transportu. Dzięki połączeniu DLIT z innymi aplikacjami można dokładnie wskazać, w którym samochodzie i gdzie w naczepie znajduje się konkretna przesyłka.
•    Automatyczne przygotowywanie i wydruk kart drogowych dla kierowców realizujących trasę dla DHL.
•    Przygotowywanie raportów dostosowanych do potrzeb różnych działów.

- Wdrożenie DLIT jest kolejnym etapem automatyzacji i centralizacji procesów obsługi klienta DHL. Dzięki temu klienci mają pewność, że na każdym etapie transportu ich przesyłki pozostają pod pełną kontrolą. Jest to istotne na przykład w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji i konieczności podjęcia działań zapobiegających bądź rozwiązujących zaistniały problem, tak, aby na czas dostarczyć przesyłki  - stwierdził Rafał Szumski, dyrektor ds. wsparcia operacyjnego DHL Express (Poland).

DLIT jest autorskim projektem zespołu specjalistów DHL Express zrealizowanym przy udziale zewnętrznej firmy informatycznej. W grupie projektowej uczestniczyli przedstawiciele działów Operacji (Kontrola i Planowanie Sieci, sortownie i terminale), Transportu, IT, Księgowości i Analiz.

Ostatnio zmieniany wtorek, 31 sierpień 2010 09:19

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj