logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DLIT - nowy system do zarządzania transportem liniowym DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express (Poland) wprowadził nowy system do zarządzania krajową flotą transportu liniowego - DLIT (Domestic Linehaul Integrated Tool). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, jest to potężna baza danych oraz funkcjonalne narzędzie do obsługi transportów liniowych oraz wymiany informacji. Pozwala na pełną kontrolę procesu transportowego, upraszcza i optymalizuje procesy oraz usprawnia pracę działów operacyjnych.W ramach krajowej sieci logistycznej DHL Express każdego dnia realizowanych jest blisko 800 połączeń transportu liniowego (transporty liniowe - przewóz przesyłek klientów DHL Express pomiędzy 43 terminalami a 4 sortowniami). Do zarządzania tak dużym potencjałem specjaliści z DHL Express przygotowali zintegrowaną platformę informatyczną do obsługi transportów liniowych DLIT. Składa się ona z pięciu powiązanych modułów oraz ponad dziesięciu poziomów uprawnień dla użytkowników. Zastosowane rozwiązania informatyczne zapewniają przejrzystość i elastyczność systemu.

- Integracja wielu narzędzi w ramach jednej platformy w znaczący sposób optymalizuje proces zarządzania i zwiększa jego efektywność. Samo wprowadzenie DLIT poprzedziła trzyetapowa faza testów, co pozwoliło na przygotowanie narzędzia w pełni odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Co ważne, zastosowane rozwiązania pozwalają na wprowadzanie nowych technologii i bieżące dostosowywanie systemu do zmieniających się potrzeb - powiedział Waldemar Mudryk, kierownik ds. kontroli sieci DHL Express (Poland), odpowiadający za wdrożenie DLIT.

Najważniejsze korzyści DLIT (Domestic Linehaul Integrated Tool) to:
•    Zarządzanie bazami przewoźników i środków transportu - spójność i bieżąca aktualizacja danych.
•    Kontrola, obsługa i śledzenie ruchu samochodów w trasie (tracking TL). Funkcja jest możliwa dzięki bezpośredniej wymianie danych z systemem GPS.
•    Możliwość szybkiej reakcji w sytuacjach specjalnych, np. awaria samochodu. Jest to możliwe dzięki bieżącej wymianie informacji na platformie pomiędzy działami transportu i wsparcia operacyjnego.
•    Usprawnienie procesu identyfikacji przesyłek w czasie transportu. Dzięki połączeniu DLIT z innymi aplikacjami można dokładnie wskazać, w którym samochodzie i gdzie w naczepie znajduje się konkretna przesyłka.
•    Automatyczne przygotowywanie i wydruk kart drogowych dla kierowców realizujących trasę dla DHL.
•    Przygotowywanie raportów dostosowanych do potrzeb różnych działów.

- Wdrożenie DLIT jest kolejnym etapem automatyzacji i centralizacji procesów obsługi klienta DHL. Dzięki temu klienci mają pewność, że na każdym etapie transportu ich przesyłki pozostają pod pełną kontrolą. Jest to istotne na przykład w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji i konieczności podjęcia działań zapobiegających bądź rozwiązujących zaistniały problem, tak, aby na czas dostarczyć przesyłki  - stwierdził Rafał Szumski, dyrektor ds. wsparcia operacyjnego DHL Express (Poland).

DLIT jest autorskim projektem zespołu specjalistów DHL Express zrealizowanym przy udziale zewnętrznej firmy informatycznej. W grupie projektowej uczestniczyli przedstawiciele działów Operacji (Kontrola i Planowanie Sieci, sortownie i terminale), Transportu, IT, Księgowości i Analiz.

Ostatnio zmieniany wtorek, 31 sierpień 2010 09:19

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu rozpoczyna projekt w zakresie wykorzystania kodów kreskowych GS1, które pozwolą nie...

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

20 października w siedzibie firmy Talex odbyła się prezentacja nowatorskiego projektu Wielkopolskiego Internetu Rzeczy (WIR)....

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot…

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Goodyear Tire & Rubber Company wprowadził na polski rynek nową, paneuropejską usługę Goodyear Proactive Solutions....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj