logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Europe dla Zelmera - startuje budowa nowego BTSu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczyna budowę nowoczesnej powierzchni przemysłowej dla nowego klienta - firmy Zelmer SA.Obiekt o powierzchni 32500 m kw. o charakterze build-to-suit (BTS) przeznaczy 28500 m kw. na hale produkcyjne i magazynowe. Pomieszczenia socjalno-biurowe zajmą 4000 m kw. Inwestycja powstaje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Zleceniodawcą nowopowstającej inwestycji jest Grupa Kapitałowa Zelmer, największy polski producent drobnego sprzętu AGD.

- Rzeszowski BTS dla Grupy Zelmer to pierwszy projekt Panattoni Europe w regionie podkarpackim, a także w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego realizacja jest najlepszym dowodem na coraz większe zainteresowanie budowaniem obiektów przemysłowych w ramach SSE, co bezpośrednio wynika ze zmian przepisów prawa. Dzięki nim, na przykład Zelmer skorzysta z rozszerzenia kosztów kwalifikowanych, uprawniających do 50 procent ulgi - powiedział Marek Foryński, dyrektor grupy BTS, Panattoni Europe. - Zapewne jest to kierunek, w którym może rozwijać się rynek nieruchomości przemysłowych.

Planowanie realizacji powstającego BTSu w Rzeszowie przebiegało pod hasłem optymalizacji - dotychczas istniejące jednostki produkcyjne będą zastąpione jednym wielofunkcyjnym obiektem przemysłowym. Z tego powodu, nowy obiekt Zelmera to nie tylko optymalne zagospodarowanie terenu, ale i ekooptymalizacja. W obiekcie Panattoni Europe zastosowane zostaną nowoczesne instalacje technologiczne, które odpowiadać będą za gospodarowanie energią. Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie procesu rekuperacji, a więc odzyskania energii termicznej, wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń obiektu. BTS będzie wyposażony również w lakiernię i suszarnię. BTS Panattoni Europe w Rzeszowie to nowoczesny park przemysłowy zlokalizowany w Rogoźnicy oraz Woli Cichej, w gminie Głogów Małopolski - 8 km na północ od centrum Rzeszowa, 200 m od przystanku kolejowego tuż przy drodze krajowej nr 9 Radom - Rzeszów, 600 m od budowanego węzła A4 „Rzeszów Centralny” oraz 4 km od lotniska Rzeszów Jasionka.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 wrzesień 2010 12:59

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty…

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty

Jako wieloletni lider w zarządzaniu oponami zespołów wyścigowych oraz flot ciężarowych i lotniczych, Goodyear Tire...

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we…

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we Włoszech

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we...

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Podróżni w całej Polsce mogą już kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników - PKP...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj