logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Europe dla Zelmera - startuje budowa nowego BTSu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczyna budowę nowoczesnej powierzchni przemysłowej dla nowego klienta - firmy Zelmer SA.Obiekt o powierzchni 32500 m kw. o charakterze build-to-suit (BTS) przeznaczy 28500 m kw. na hale produkcyjne i magazynowe. Pomieszczenia socjalno-biurowe zajmą 4000 m kw. Inwestycja powstaje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Zleceniodawcą nowopowstającej inwestycji jest Grupa Kapitałowa Zelmer, największy polski producent drobnego sprzętu AGD.

- Rzeszowski BTS dla Grupy Zelmer to pierwszy projekt Panattoni Europe w regionie podkarpackim, a także w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jego realizacja jest najlepszym dowodem na coraz większe zainteresowanie budowaniem obiektów przemysłowych w ramach SSE, co bezpośrednio wynika ze zmian przepisów prawa. Dzięki nim, na przykład Zelmer skorzysta z rozszerzenia kosztów kwalifikowanych, uprawniających do 50 procent ulgi - powiedział Marek Foryński, dyrektor grupy BTS, Panattoni Europe. - Zapewne jest to kierunek, w którym może rozwijać się rynek nieruchomości przemysłowych.

Planowanie realizacji powstającego BTSu w Rzeszowie przebiegało pod hasłem optymalizacji - dotychczas istniejące jednostki produkcyjne będą zastąpione jednym wielofunkcyjnym obiektem przemysłowym. Z tego powodu, nowy obiekt Zelmera to nie tylko optymalne zagospodarowanie terenu, ale i ekooptymalizacja. W obiekcie Panattoni Europe zastosowane zostaną nowoczesne instalacje technologiczne, które odpowiadać będą za gospodarowanie energią. Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie procesu rekuperacji, a więc odzyskania energii termicznej, wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń obiektu. BTS będzie wyposażony również w lakiernię i suszarnię. BTS Panattoni Europe w Rzeszowie to nowoczesny park przemysłowy zlokalizowany w Rogoźnicy oraz Woli Cichej, w gminie Głogów Małopolski - 8 km na północ od centrum Rzeszowa, 200 m od przystanku kolejowego tuż przy drodze krajowej nr 9 Radom - Rzeszów, 600 m od budowanego węzła A4 „Rzeszów Centralny” oraz 4 km od lotniska Rzeszów Jasionka.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 wrzesień 2010 12:59

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Omega Pilzno, firma specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych, wynajęła ponad 12 tys....

Dachser dla producentów światłowodów

Dachser dla producentów światłowodów

DACHSER, globalny operator logistyczny, umożliwia firmie OFS międzynarodowy rozwój i zapewnia efektywne wsparcie z zakresu...

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podpisało z firmą Solaris umowę na dostarczenie dwóch...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj