logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Czytniki kodów DataMan 8000

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Światowa premiera czytników kodów z identyfikacją obrazu z wyjątkowym zakresem możliwości.Liczne zalety systemów odczytu kodów z identyfikacją obrazu stają się coraz bardziej powszechne i są decydującym czynnikiem konkurencyjności. Obejmują one całe spektrum zastosowań pod względem mobilności, bezpieczeństwa działania, zakresu możliwości, łatwej obsługi, dużej uniwersalności w zastosowaniu, ekonomiczności i łatwości instalacji. Całkowicie pewna identyfikacja, powodująca wykluczenie jakiejkolwiek pomyłki produktów, ma duże znaczenie w firmie pod względem bezzakłóceniowej produkcji, przestrzegania norm i przepisów, certyfikatów jakości, zadowolenia klientów, magazynowania części zamiennych, ekonomiczności, zabezpieczenia przed podrabianiem, odpowiedzialności za produkt i wizerunku marki. Kody umieszczone na każdym produkcie za pomocą różnych metod nanoszenia, umożliwiają ciągłe śledzenie w całym łańcuchu tworzenia wartości aż do klienta końcowego. Nowa rodzina produktów ręcznych czytników ID DataMan 8000 niemieckiej firmy Cognex z czujnikiem obrazu o wysokiej rozdzielczości (1280 x 1024 pikseli) posiada szereg wyjątkowych części wyposażenia, szeroką funkcjonalność, a w efekcie niezwykły zakres możliwości.

Technologia płynnych soczewek: To pierwszy na świecie czytnik ręczny z najnowocześniejszą technologią płynnych soczewek. Zasada działania polega na tym, że na płyn w soczewce działa napięcie elektryczne, co powoduje sterowane odkształcenie powierzchni soczewek. Bez ruchomych układów mechanicznych, natomiast tylko w wyniku sterowania elektronicznego, następuje szybka zmiana ogniskowej, a w efekcie automatyczne ustawienie ostrości lub odległości. W serii DataMan 200 płynne soczewki w jak najlepszym stopniu potwierdziły swoją jakość, niezawodność i trwałość. Niezwykle szybka, sterowana procesorem zmiana ogniskowej, powoduje wysoką uniwersalność w zastosowaniu w odległości od 0 do 250 mm. W ten sposób można odczytywać kody 2D na dużym obrazie lub dla odmiany długie kody kreskowe z odległości.

Modułowa konstrukcja komunikacji
: Wyjątkowe wśród czytników ręcznych są modułowe możliwości komunikacji. Dzięki łatwo i szybko wymienianym modułom złącz RS-232, USB, a w szczególności Ethernet, użytkownik może w każdej chwili dopasować urządzenie do nowych wymagań lub również później doposażyć. Opcjonalnie do dyspozycji jest również bezprzewodowa komunikacja przez Bluetooth.

Niezwykłe możliwości odczytu kodów 1D i 2D
: Nadzwyczajne możliwości 1DMax i 2DMax, z niezwykle precyzyjnie i nadzwyczaj szybko pracującymi algorytmami przetwarzania obrazu, gwarantują i poszerzają możliwości efektywnego odczytu wszystkich powszechnych kodów. Dzięki opatentowanej technologii 1DMax®, kody kreskowe dotychczas nieczytelne, ze słabym kontrastem, uszkodzone, zagięte lub zniekształcone perspektywicznie, nie stanowią już przeszkody w uzyskaniu najwyższej niezawodności odczytu cech identyfikacyjnych produktu. Gwarantuje to również wielokierunkowy odczyt kodów kreskowych, niezależnie od ich położenia i kierunku. Niezależnie od rozmiaru, jakości, metody druku lub powierzchni, na którą naniesiono kod, technologia IDMax® w każdej chwili gwarantuje prawidłowy odczyt wszystkich rodzajów kodów nawet w przypadku niekorzystnych warunków oświetleniowych.

Dzięki wbudowanemu opatentowanemu oświetleniu UltraLight® czytnik 8500 dysponuje korzyściami trzech rodzajów oświetlenia. Oświetlenie dające ciemne pole jest ważne dla kodów 2D DPM (direct part mark), wykonanych drukiem igłowym lub laserem. Również wbudowane boczne oświetlenie dające jasne pole i oświetlenie rozproszone umożliwia pewny odczyt kodów na powierzchniach wykrzywionych i silnie odbijających światło.
Ostatnio zmieniany czwartek, 21 październik 2010 13:35

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj