logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni najbardziej aktywnym deweloperem w Polsce w 2010 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider branży powierzchni magazynowych w Polsce, dokonał podsumowania swojej działalności w 2010 r. Deweloper wynajął ok. 356 000 m kw. powierzchni, w budowie znajdowało się kolejnych 300 000 m kw., sprzedał ok. 400 000 m kw. powierzchni i uzyskał najniższy współczynnik pustostanów. Dodatkowo, firma podpisała największą umowę najmu z Tesco na 57 000 m kw., otrzymała prestiżową nagrodę Dewelopera Dekady, a także weszła na rynek retail.

Według najnowszego raportu Jones Lang LaSalle, Panattoni Europe jest najbardziej aktywnym deweloperem w Polsce w 2010 roku. Świadczą o tym zrealizowane inwestycje w wymiarze ponad 233 000 m kw. nowej powierzchni magazynowej. Zawarto transakcje na ok. 356 000 m kw., z czego prawie 287 000 m kw. dotyczyło wyłącznie nowych umów najmu. Ponadto, aktywność dewelopera przejawiała się również w obszarze powierzchni w budowie na poziomie blisko 300 000 m kw.

Zdaniem Roberta Dobrzyckiego, Partnera Zarządzającego na Europę Środkowo-Wschodnią Panattoni Europe:
- Warto zwrócić uwagę, że tak dobry wynik został osiągnięty przez Panattoni Europe przy blisko milionowym poziomie pustostanów w Polsce, zaś jak podaje Jones Lang LaSalle, w raporcie dotyczącym pustostanów - Najniższym wskaźnikiem powierzchni niewynajętej mógł pochwalić się Panattoni, u którego wolne przestrzenie wyniosły tylko 2% portfela powierzchni.

Rok 2010 przyniósł Panattoni Europe wiele prestiżowych nagród przyznawanych zarówno przez jury jak i samych klientów. Ci ostatni, w przeprowadzonym przez Millward Brown badaniu rynku, wybrali "Najlepszy magazyn w Polsce", wskazując na Panattoni Park Mysłowice. Najemcy parku przyznali inwestycji największą ilość punktów aż w sześciu kategoriach: lokalizacji i dostępu do parku zarówno transportem publicznym, jak i samochodem, powierzchni biurowej w parku, efektywności planu zagospodarowania i możliwości wprowadzania zmian w jego obrębie, zarządzania obiektem, wysokością czynszu w stosunku do wielkości, rodzaju i jakości wynajmowanej powierzchni oraz przejrzystości naliczania opłat za usługi.

Panattoni Europe uhonorowany został również mianem "Magazynowego Dewelopera Dekady", w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards. Tytuł przyznany został deweloperowi za wkład w rozwój polskiego rynku w latach 2000-2010. Warto dodać, że deweloper rozpoczął działalność w Polsce dopiero w 2005 roku, co świadczy o niezwykle dynamicznym rozwoju firmy w ciągu zaledwie 5 lat.

Ostatnio zmieniany piątek, 11 luty 2011 14:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj