logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowi partnerzy GLS w Serbii i Chorwacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GLS obejmuje w ramach swojej europejskiej sieci logistycznej dwa kolejne kraje, dzięki pozyskaniu nowych partnerów o dobrej pozycji na rynkach lokalnych. W Chorwacji paczki dla GLS przewozi ZUMEx, w Serbii - firma AKS Express Kurir. Z drugiej strony, GLS transportuje od czerwca paczki dla obu partnerów w Europie.

Niemcy, Włochy oraz Francja są dla Chorwacji i Serbii ważnymi partnerami handlowymi. Leżące w południowo-wschodniej części Europy państwa realizują około 55% wymiany towarów z Unią Europejską.
- Aby paczki naszych klientów docierały pewnie i szybko do naszych odbiorców, stawiamy na silnych partnerów, mających dobrą pozycję w regionie - i w ten sposób uzupełniamy naszą sieć europejską o dwa kolejne cenne elementy - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS.
GLS uważa taką formę współpracy za dobre rozwiązanie, w tych nielicznych krajach europejskich, w których nie jest aktywny dzięki własnym spółkom.

Nowy partner sieciowy ZUMEx jest jednym z trzech największych operatorów logistycznych Chorwacji, AKS Express Kurir przoduje na rynku serbskim w obszarze przesyłek ekspresowych. Paleta produktów tych przedsiębiorstw obejmuje zarówno usługi transportu paczek i przesyłek ekspresowych, jak i magazynowanie. ZUMEx posiada pięć oddziałów oraz centralną sortownię i nadal chce się rozwijać. W planach ma pięć kolejnych filii. Firma AKS Express Kurir posiada w Serbii 20 ośrodków dystrybucyjnych oraz jedną centralną sortownię.

Po ocleniu towarów w kraju docelowym partnerzy doręczają paczki GLS w ciągu 24 godzin na terenie całego kraju. Jedynie dostawa przesyłek na wyspy chorwackie trwa nieco dłużej ze względu na nieregularne połączenia promowe z lądową siecią transportową.
Chorwacja podłączona jest do sieci GLS poprzez codzienne połączenia liniowe między słoweńską sortownią GLS w Ljublanie a Zagrzebiem, Serbia natomiast - dzięki przewozom z węgierskiej sortowni w Budapeszcie poprzez Szeged do Suboticy.

Bałkańscy partnerzy rozszerzyli w czerwcu swoją ofertę o wysyłkę paczek międzynarodowych. Przesyłki włączane są do szeroko rozgałęzionej sieci europejskiej GLS, która obejmuje obecnie 42 państwa.
- Możliwość zaoferowania jednolitych produktów i usług w całej Europie to dla nas strategiczny atut na rynku - wyjaśnia Marko Janković, COO w firmie ZUMEx. Również Aleksandar Stanojević, Managing Partner w AKS Express Kurir, podkreśla rosnące znaczenie połączenia międzynarodowego.
- Nasi klienci patrzą coraz częściej poza granice Serbii i oczekują od nas, jako rynkowego lidera rozwiązań wysokiej jakości, również transportu paczek wysyłanych poza granice kraju. I właśnie to możemy zaoferować w całej Europie dzięki współpracy z GLS.
Oba przedsiębiorstwa, dzięki temu przedsięwzięciu, mają nadzieję na dalszy wzrost.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami…

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami i Europą

Wraz z wprowadzeniem KN Eurasia Express Kuehne + Nagel oferuje transport przesyłek drobnicowych (LCL) między...

PKP LHS i PKP CARGO zacieśniają współpracę na Nowym Jedwabnym…

PKP LHS i PKP CARGO zacieśniają współpracę na Nowym Jedwabnym Szlaku

Wspólny międzynarodowy list przewozowy oraz zwiększenie przeładunków w Euroterminalu w Sławkowie to główne cele PKP...

Partnerstwo Huawei i Grupy Deutsche Post DHL w oparciu o…

Partnerstwo Huawei i Grupy Deutsche Post DHL w oparciu o Internet Rzeczy

Huawei Technologies, światowy dostawca globalnych rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych oraz Grupa Deutsche Post DHL, nawiązały...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj