logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowi partnerzy GLS w Serbii i Chorwacji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GLS obejmuje w ramach swojej europejskiej sieci logistycznej dwa kolejne kraje, dzięki pozyskaniu nowych partnerów o dobrej pozycji na rynkach lokalnych. W Chorwacji paczki dla GLS przewozi ZUMEx, w Serbii - firma AKS Express Kurir. Z drugiej strony, GLS transportuje od czerwca paczki dla obu partnerów w Europie.

Niemcy, Włochy oraz Francja są dla Chorwacji i Serbii ważnymi partnerami handlowymi. Leżące w południowo-wschodniej części Europy państwa realizują około 55% wymiany towarów z Unią Europejską.
- Aby paczki naszych klientów docierały pewnie i szybko do naszych odbiorców, stawiamy na silnych partnerów, mających dobrą pozycję w regionie - i w ten sposób uzupełniamy naszą sieć europejską o dwa kolejne cenne elementy - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS.
GLS uważa taką formę współpracy za dobre rozwiązanie, w tych nielicznych krajach europejskich, w których nie jest aktywny dzięki własnym spółkom.

Nowy partner sieciowy ZUMEx jest jednym z trzech największych operatorów logistycznych Chorwacji, AKS Express Kurir przoduje na rynku serbskim w obszarze przesyłek ekspresowych. Paleta produktów tych przedsiębiorstw obejmuje zarówno usługi transportu paczek i przesyłek ekspresowych, jak i magazynowanie. ZUMEx posiada pięć oddziałów oraz centralną sortownię i nadal chce się rozwijać. W planach ma pięć kolejnych filii. Firma AKS Express Kurir posiada w Serbii 20 ośrodków dystrybucyjnych oraz jedną centralną sortownię.

Po ocleniu towarów w kraju docelowym partnerzy doręczają paczki GLS w ciągu 24 godzin na terenie całego kraju. Jedynie dostawa przesyłek na wyspy chorwackie trwa nieco dłużej ze względu na nieregularne połączenia promowe z lądową siecią transportową.
Chorwacja podłączona jest do sieci GLS poprzez codzienne połączenia liniowe między słoweńską sortownią GLS w Ljublanie a Zagrzebiem, Serbia natomiast - dzięki przewozom z węgierskiej sortowni w Budapeszcie poprzez Szeged do Suboticy.

Bałkańscy partnerzy rozszerzyli w czerwcu swoją ofertę o wysyłkę paczek międzynarodowych. Przesyłki włączane są do szeroko rozgałęzionej sieci europejskiej GLS, która obejmuje obecnie 42 państwa.
- Możliwość zaoferowania jednolitych produktów i usług w całej Europie to dla nas strategiczny atut na rynku - wyjaśnia Marko Janković, COO w firmie ZUMEx. Również Aleksandar Stanojević, Managing Partner w AKS Express Kurir, podkreśla rosnące znaczenie połączenia międzynarodowego.
- Nasi klienci patrzą coraz częściej poza granice Serbii i oczekują od nas, jako rynkowego lidera rozwiązań wysokiej jakości, również transportu paczek wysyłanych poza granice kraju. I właśnie to możemy zaoferować w całej Europie dzięki współpracy z GLS.
Oba przedsiębiorstwa, dzięki temu przedsięwzięciu, mają nadzieję na dalszy wzrost.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj