logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

11 165 m kw. dla Nagel-Group

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Trwa realizacja obiektu BTS dla firmy Nagel-Group. Realizowana inwestycja jest pierwszym budynkiem Panattoni Park Gliwice I, który docelowo będzie składał się z dwóch obiektów.Łączna powierzchnia budynku to 11 165 m kw., z czego 10 165 m kw. przeznaczonych zostanie na nowoczesny magazyn. Pozostałe 1000 m kw. zajmą pomieszczenia biurowo-socjalne. Panattoni Park Gliwice I to jedna z sześciu inwestycji Panattoni Europe w regionie górnośląskim. Pierwszym realizowanym w parku budynkiem jest obiekt build-to-suit (BTS) dedykowany Nagel-Group - firmie logistycznej specjalizującej się w magazynowaniu i dystrybucji artykułów spożywczych. Ze względu na specyfikę działalności Nagel-Group, magazyn dostosowany zostanie do potrzeb rynku FMCG - na całej powierzchni zastosowano kontrolowaną temperaturę. Dodatkowo, część magazynową, na której umieszczone zostaną regały, wyróżnia niestandardowa wysokość użytkowa tj. 11,5 m. Budowa obiektu rozpoczęła się wiosną 2011 r., a jej oddanie przewidziano na styczeń 2012 r.

- W związku z dynamicznym rozwojem Nagel-Group w Polsce budowa nowego centrum dystrybucyjnego na Górnym Śląsku stała się dla nas koniecznością. W wyborze dewelopera pomogło niewątpliwie doświadczenie i portfolio Panattoni Europe, który ma na swoim koncie wiele realizacji pod potrzeby i specyfikację klienta - powiedział Robert Katafiasz, prezes zarządu Nagel Polska Sp. z o.o.

- W Panattoni Park Gliwice I planowany jest jeszcze jeden obiekt o powierzchni 11 500 m kw. Inwestycja pokazuje, że Śląsk coraz bardziej zyskuje na znaczeniu - twierdzi Bartłomiej Krawiecki, Panattoni Europe. - Między innymi z tego względu zdecydowaliśmy się na stworzenie w przyszłości kolejnej powierzchni spekulacyjnej, zlokalizowanej w jednym z najlepszych możliwych miejsc w Polsce – Gliwicach, przy węźle łączącym autostrady A1 i A4.

Panattoni Park Gliwice I znajduje się bezpośrednio przy autostradzie A4, w pobliżu węzła Gliwice – Sośnica, będącego łącznikiem z autostradą A1. Jest to zachodnia część Górnego Śląska, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem podmiotów biznesowych ze względu na realizowane inwestycje drogowe.

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 sierpień 2011 11:22

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj