logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis buduje dwa projekty BTS w Europie Środkowo-Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prologis, dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o rozbudowie dwóch obiektów typu build-to-suit w Czechach i na Słowacji.W ramach rozbudowy zrealizowane zostaną następujące inwestycje:
 • 17 980 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni dla klienta w Prologis Park Galanta-Gan (Budynek 4), położonym 60 kilometrów od Bratysławy, w pobliżu autostrady D1 (E58). Po rozbudowie Budynek 4 będzie miał łącznie 93 590 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i tym samym stanie się jednym z największych budynków dystrybucyjnych na Słowacji.
 • 6 800 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni w budowanym właśnie dla firmy Globus obiekcie typu build-to-suit o powierzchni 22 350 m kw., znajdującym się w Prologis Park Prague-Jirny, 20 kilometrów na wschód od Pragi, bezpośrednio przy autostradzie D11. Firma Globus, jeden z największych operatorów hipermarketów w Czechach, zdecydowała się powiększyć swój obiekt do łącznej powierzchni 29 150 m kw. Klient planuje wykorzystanie budynku jako magazynu centralnego w Czechach na potrzeby operacji logistycznych wymagających przechowywania towarów w kontrolowanej temperaturze.

  Budowę obu obiektów rozpoczęto w drugim kwartale 2011 r., a ich zakończenie planowane jest na czwarty kwartał tego roku.

  - Naszym priorytetem jest elastyczne podejście do potrzeb klientów, dlatego cieszymy się mogąc zapewnić dodatkową powierzchnię magazynową naszym wieloletnim Partnerom - mówi Martin Polak, market officer w Czechach i na Słowacji. - Jesteśmy dumni z tego, że firma Prologis jest jednym z niewielu dostawców powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy oferują nie tylko wynajem nowoczesnych, dostępnych od ręki budynków magazynowych, ale także bogatą bazę gruntów w strategicznych lokalizacjach w całym regionie, które mogą być wykorzystane pod zabudowę szytą na miarę.

  Na portfolio Prologis w Czechach i na Słowacji składa się dziewięć parków dystrybucyjnych (43 budynki) o łącznej powierzchni magazynowej wynoszącej ponad 990 000 m kw. Obecnie Prologis buduje w regionie trzy obiekty o łącznej powierzchni ponad 66 000 m kw.

Ostatnio zmieniany piątek, 26 sierpień 2011 12:04

Z ostatniej chwili

 • 1
 • 2
 • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj