logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Park Mysłowice rozwija się

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Panattoni Europe rozbudowuje Panattoni Park Mysłowice. Powierzchnia nowego, szóstego budynku w parku to 17 500 m kw. Obiekt już został wynajęty w całości przez: Ruch SA oraz spółkę Adesso. W obu transakcjach pośredniczyła firma Colliers International.Panattoni Europe rozbudowuje park w Mysłowicach, jedno z największych i najbardziej uznanych przez klientów centrów dystrybucyjnych w Polsce. Dotychczasowych pięć budynków centrum, zajmowało łącznie 133 580 m kw. powierzchni. Nowy obiekt, który zostanie dobudowany do istniejącego budynku, liczy 17 500 m kw. i już został wynajęty w całości. Jego najemcami są: lider rynku dystrybucji prasy Ruch SA z powierzchnią 7 500 m kw. oraz spółka Adesso - właściciel sklepów dyskontowych Textilmarket, która zajmie 10 000 m kw. Budowa obiektu już wystartowała, a po jej ukończeniu Panattoni Park Mysłowice będzie liczył 151 080 m kw. powierzchni. Współpraca Panattoni Europe z Ruch SA, rozpoczęła się już w maju 2011 r., podczas realizacji nowych inwestycji w Panattoni Park Gdańsk i Panattoni Łódź Business Center. Dystrybutor prasy wynajął wtedy 10 700 m kw. powierzchni Panattoni. Podpisana umowa na wynajem 7500 m kw. w Panattoni Park Mysłowice, daje łącznie 18 200 m kw., które Ruch SA wynajmuje od dewelopera.

- Dużo uwagi poświęcamy na wzmacnianie naszych największych atutów, którymi są niewątpliwie baza klientów i dostawców, logistyczne know-how kolportażu prasy, czy największa w Polsce sieć sprzedaży. To właśnie z tych powodów, podjęliśmy decyzję o współpracy z Panattoni Europe aż w trzech strategicznych dla nas lokalizacjach dewelopera - powiedział Maciej Karolak, dyrektor oddziału marketingu Ruch SA.

Drugi najemca nowego obiektu w Panattoni Park Mysłowice to spółka Adesso - część grupy kapitałowej Redan SA, która jest odpowiedzialna za sieć dyskontów odzieżowych Textilmarket. Nową inwestycję o powierzchni 10 000 m kw., najemca przeznaczy na magazyn, który docelowo obsłuży około 500 sklepów. Sieć Textilmarket zamierza rozpocząć przenoszenie do nowego obiektu jeszcze w tym roku.

- Dokonując wyboru nowego magazynu spośród kilku dostępnych lokalizacji, kierowaliśmy się zarówno położeniem, jak i proponowanymi warunkami finansowymi - mówi Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan SA. - Uzgodnione z Panattoni Europe zasady współpracy są zarówno korzystne pod względem kosztów, jak i odpowiednio elastyczne, abyśmy mogli reagować na zmiany, które mogą nastąpić w przyszłości.

Panattoni Park Mysłowice jest jednym z największych centrów dystrybucyjnych w Polsce. Park, który docelowo będzie składać się z 8 budynków, zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1. Po zakończeniu ostatniej fazy budowy park będzie liczył około 200 000 m kw. Od lotniska w Pyrzowicach dzieli go zaledwie 30 kilometrów. Położenie parku zapewnia idealne warunki dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji oraz łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. W ramach inwestycji przebudowany został układ komunikacyjny przy nieruchomości. Panattoni zainwestowało w budowę węzła drogowego na drodze ekspresowej S1, który łączy ją z drogą wojewódzką nr 934. Dzięki inwestycji usprawniony został ruch w sercu aglomeracji śląskiej, u zbiegu autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Warto dodać, że Panattoni Park Mysłowice jest laureatem wielu konkursów, m. in. International Property Awards, brytyjskiego konkursu organizowanego we współpracy z telewizją Bloomberg, Panattoni Park Mysłowice za Najlepszy Projekt Przemysłowy 2010 r. (2010 Best Industrial Development) oraz konkursu "Eurobuild Awards", w którym sami klienci ocenili park „Najlepszym magazynem w Polsce” 2010 roku.
Ostatnio zmieniany czwartek, 08 wrzesień 2011 10:32

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj