logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Gadu-Gadu "śledzi" paczki Allegro

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Największa platforma handlowa online w Polsce -  Allegro oraz operator logistyczny General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. (GLS Poland) już od stycznia współpracują w zakresie transportu przesyłek. Teraz kupujący na Allegro mogą także zlecić przekazywanie informacji o statusie ich przesyłki w GLS za pomocą komunikatora internetowego Gadu-Gadu.

Odbiorcy chętnie korzystają z możliwości śledzenia drogi przesyłki, aby móc oszacować, kiedy towar zostanie doręczony. Od momentu nadania paczki przez sprzedawcę w GLS Poland, zarówno on, jak i kupujący mogą dokładnie kontrolować przebieg transportu; w każdym punkcie przeładunku, a więc przed każdą trasą i każdym sortowaniem, paczka jest skanowana, a dane przekazywane do systemu IT GLS. Dostawę przesyłki do odbiorcy kurier dokumentuje jeszcze na miejscu za pomocą swego skanera ręcznego i natychmiast wysyła tę informację do systemu Track&Trace.

- Podobnie jak wszyscy klienci GLS, użytkownicy Allegro mają możliwość śledzenia drogi swojej paczki dzięki nadanemu jej indywidualnemu numerowi niemalże w czasie rzeczywistym - albo poprzez nasz portal internetowy www.gls-group.eu albo przez telefon - wyjaśnia Tomasz Kroll, District Manager GLS Poland.

Specjalnie dla użytkowników Allegro, GLS wprowadził dodatkową możliwość śledzenia drogi przesyłki - powiadamianie o zmianie statusu paczki poprzez Gadu-Gadu, najbardziej rozpowszechniony komunikator sieciowy.
- Po odpowiednim zgłoszeniu w Allegro, Gadu-Gadu automatycznie przekazuje informację do wspólnych użytkowników, jak tylko dostępne są nowe dane o paczce - mówi Tomasz Kroll. Ale również bez uprzedniego zgłoszenia można zapytać w Allegro o status paczki poprzez Gadu-Gadu.

Tomasz Kroll - Dzięki Gadu-Gadu użytkownicy mogą zlecić informowanie ich o statusie przesyłki i sami nie muszą być przy tym aktywni – i to przez cały czas trwania transportu.
W przypadku GLS są to z reguły 24 godziny w dni robocze na terenie Polski.

W jaki sposób nadawcy paczek mogą przyczynić się do tego, aby przesyłka szybko trafiła do odbiorcy? Istotnym elementem jest poprawny adres. Aby nie doszło do błędów w transmisji danych, od stycznia 2011 GLS Poland oferuje handlowcom Allegro narzędzia umożliwiające drukowanie etykiet z danymi odbiorców bezpośrednio z kont Allegro. Oszczędza to czas sprzedawców i eliminuje możliwość popełnienia pomyłki. Z rozwiązania tego korzysta już 450 sprzedawców działających na Allegro.

- Dzięki ewidencji adresów przyczyniamy się - w sposób niewidoczny dla kupujących - do zadowolenia użytkowników Allegro - mówi Tomasz Kroll. - Cieszymy się, że dzięki Gadu-Gadu istnieje jeszcze jedna, nowa, droga uzyskiwania informacji o przesyłkach.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj