logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

In-Sight Explorer 4.5 wykrywa defekty produkcji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oprogramowanie In-Sight® Explorer 4.5 firmy Cognex zwiększa skuteczność systemów wizyjnych In-Sight. Zintegrowano w nim narzędzia do precyzyjnej detekcji krawędzi i powierzchni, do dokładnej i skutecznej kontroli szerokości i pozycji ściegów kleju oraz solidne narzędzie do jednoczesnego odczytu kilku kodów 1D i 2D. Dzięki temu systemy wizyjne In-Sight mogą odczytywać jednocześnie różne kody oraz przeprowadzać niezwykle zaawansowane inspekcje.Nowe narzędzie „Flexible Flaw Detection“ (FFD) do inspekcji krawędzi i powierzchni jest w stanie zanalizować - dzięki wyjątkowo skutecznie działającym algorytmom -  zarówno aplikacje kolorowe, jak i tonacje szarości. Zapewnia to kontrolę błędów linii granicznych, jak na przykład wady zgodności obrysu oraz skazy powierzchni, takie jak przebarwienia i zadrapania. FFD można stosować również do inspekcji nadruków, na przykład logo sitodrukowych. Daje ono użytkownikowi możliwość wyboru pomiędzy kryterium precyzji, bądź kryterium prędkości oraz ignorowania wad podczas działania.

- Bez elastycznych narzędzi normalne odstępstwa od normy produkcyjnej mogą prowadzić do wadliwych odrzutów - wyjaśnia Bhaskar Banerjee, Business Unit Manager systemów wizyjnych marki Cognex. -  Nowe narzędzie „Flex Flaw Detection” umożliwia dokładniejszą inspekcję, eliminującą wady wynikające z dystorsji optycznej, zmian skalowania, błędów ustawień druku oraz rozciągnięcia obrazów skanowanych liniowo.

Oprogramowanie In-Sight Explorer 4.5 dysponuje dwoma nowymi narzędziami na interfejsie użytkownika EasyBuilder®: Bead Finder oraz Bead Tracker. Te przyjazne dla użytkownika narzędzia mogą wykrywać nieprawidłowe ułożenie części oraz wady w zakresie szerokości i luk, a także dostarczać kompletnych parametrów ściegów kleju, które konieczne są do nadzoru procesów produkcyjnych.
    Narzędzie ReadIDMax zostało również zintegrowane z oprogramowaniem In-Sight Explorer 4.5. Podstawę narzędzia ReadIDMax stanowią wydajne i sprawdzone w praktyce algorytmy identyfikacyjne 1DMax™ i 2DMax™ do odczytu kodów 1D i 2D Data Matrix. W ramach dodatkowej funkcji nowe narzędzie potrafi jednocześnie odczytywać do 128 kodów, niezależnie od ich przyporządkowania w polu widzenia. Użytkownik może teraz przeprowadzać symultaniczny odczyt kilku kodów i w tym samym czasie wykonywać kompleksową inspekcję części.
   Oprogramowanie In-Sight Explorer 4.5 dysponuje ponadto udoskonalonymi funkcjami w zakresie komunikacji, jak na przykład implementacją protokołu CIP-Sync do precyzyjnej synchronizacji zegarów oraz protokołu UDP. Obsługiwana jest również funkcja wysyłania komunikatów do sterowania kamery ze sterownika Mitsubishi PLC za pośrednictwem protokołu MC.
      Kompaktowe i niezależne systemy wizyjne z rodziny produktów In-Sight dostępne są jako szerokie spektrum modeli dostosowanych do specyfiki różnych aplikacji. W zakresie kosztów i wydajności spełniają one niemalże wszystkie wymogi, stając się we wszystkich branżach produkcji standardem automatycznej inspekcji i wysokiej jakości. W wyjątkowo prosty sposób mogą one zostać zintegrowane z każdą siecią fabryczną lub systemem automatyzacji procesów. Dysponują opcjonalnym wyświetlaczem obsługowym do nadzoru bieżących procesów roboczych w sieci produkcyjnej.

Bliższe informacje lub możliwość pobrania wersji próbnej pod adresem: www.cognex.com/explorer.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2011 06:59

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj