logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Akredytacja CILT dla Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu otrzymała w sierpniu 2011 r.  jedno z najważniejszych i prestiżowych wyróżnień w dziedzinie nauki - akredytację CILT (Chartered Institute of Logistics and Transport).


 
Brytyjski Chartered Institute of Logistics and Transport - CILT (UK) - to największa międzynarodowa organizacja zrzeszająca osoby pracujące w transporcie oraz w logistyce i łańcuchach dostaw, zapewniająca swoim członkom szereg usług związanych z kompleksową obsługą branży TSL. CILT (UK) jest jednocześnie Narodową Radą globalnej organizacji CILT International, która jest obecna na całym świecie.  O prestiżowej pozycji Instytutu w branży TSL świadczy przede wszystkim liczba 33000 członków działających w ponad 100 krajach na całym świecie.  Chartered Institute of Logistics and Transport  jest najstarszym instytutem logistycznym w Europie. Powstał w 1919 roku w Wielkiej Brytanii, a w roku 1926 otrzymał tytuł „Royal Charter”. Obecnie honorowym patronem Instytutu jest Jej Wysokość Królowa Brytyjska Elżbieta II.
     CILT skupia w swych kręgach kilka tysięcy menedżerów z całego świata. Przez 20 lat w ramach Instytutu wykonano 7500 opracowań, badań i raportów dla potrzeb firm, organizacji rządowych i międzynarodowych korporacji. CILT wspomaga logistyczną działalność międzynarodowych organizacji charytatywnych. Dla potrzeb Instytutu pracuje stale rada dyrektorów, która skupia 150 szefów logistyki z największych korporacji. Wskazują oni kierunki badań i kierunki rozwoju logistyki na następne lata. Ponadto Instytut od wielu lat prowadzi intensywne działania w sferze edukacji logistycznej, zarówno dla wielkich korporacji, jak i małych i średnich przedsiębiorców.
   Do elitarnego grona członków CILT jako jedyna szkoła wyższa w Polsce przystąpiła Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, spełniając najwyższe kryteria związane z uzyskaniem akredytacji CILT.  Tym samym wrocławska uczelnia znalazła się w elitarnym gronie uczelni i instytutów, takich jak Oxford Brookes University, Cardiff University oraz London Institute of Shipping and Trade.
    Wyjątkowe wyróżnienie Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu podkreśla fakt, iż stała się jedyną uczelnią wyższą w Europie Środkowo-Wschodniej, która uzyskała akredytację brytyjskiego instytutu logistycznego.
Przynależność MWSLiT do elitarnego klubu europejskich uczelni logistyki i transportu daje jej studentom gwarancję szerokich perspektyw kariery zawodowej w branży logistycznej. Certyfikat, którym jest opatrzony dyplom ukończenia studiów, jest szeroko rozpoznawalny oraz preferowany wśród najbardziej liczących się firm logistycznych na świecie. Dzięki akredytacji CILT, studenci i absolwenci szkoły mają dostęp do szerokich zasobów organizacji przez cały okres trwania kariery zawodowej, między innymi do biuletynów informacyjnych, prac badawczych i innych źródeł naukowych.
 
(źródło: www.mwsl.eu )

Ostatnio zmieniany środa, 09 listopad 2011 14:00

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj