logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

DB Schenker Logistics w SEGRO Logistics Park Gdańsk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DB Schenker podpisała umowę typu pre-let na realizację wysokowydajnego terminalu przeładunkowego w ramach nowej inwestycji SEGRO realizowanej obecnie na Pomorzu.


Z końcem lutego SEGRO podpisało wieloletnią umowę najmu z firmą DB Schenker Logistics na pierwszy obiekt w ramach SEGRO Logistics Park Gdańsk. Jeden z czołowych dostawców zintegrowanych usług logistycznych zajmie 4500 m kw. powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 850 m kw. powierzchni biurowej w nowym budynku powstającym na niemal 3,5-hektarowej działce. W nowej inwestycji umieszczony zostanie magazyn przeładunkowy spełniający najwyższe wymagania operatora logistycznego. Firma DB Schenker Logistics współpracuje z deweloperem już od 2008 roku, kiedy wynajęła ponad 7500 m kw. w obiekcie magazynowo-logistycznym w ramach Tulipan Park Gliwice.
   Brytyjski deweloper rozpoczął prace na działce pod budowę centrum logistycznego w Gminie Pruszcz Gdański. Nowa inwestycja, SEGRO Logistics Park Gdańsk, jest zaprojektowana spełniając najwyższe standardy jakości. Obiekt położony jest na działce usytuowanej w Będzieszynie, bezpośrednio przy obwodnicy Trójmiasta i autostradzie A1. Bliskość ważnych dróg krajowych oraz portów bałtyckich stwarza dogodne warunki do efektywnego prowadzenia działań logistycznych oraz ułatwia dostęp do lokalizacji na terenie całej Polski oraz krajów Europy północnej.

- SEGRO dało się poznać jako partner godny zaufania, dlatego zdecydowaliśmy się powierzyć mu wymagające zadanie wybudowania nowego magazynu przeładunkowego. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszym kontrahentem i jego zespołem specjalistów. Sądzimy, że SEGRO Logistics Park Gdańsk zapewni nam doskonałe możliwości ekspansji, pozwalając na konsolidację naszej rosnącej aktywności w nowej, atrakcyjnej lokalizacji - powiedział Igor Nowaczyk, dyrektor Oddziału Gdynia Schenker Sp. z o.o.

- Ogromną zaletą inwestycji jest jej lokalizacja, która pozwala rozwijać działalność logistyczną wykorzystując bliskość Morza Bałtyckiego oraz potencjał ponadmilionowej trójmiejskiej aglomeracji - powiedziała Magdalena Szulc, Business Unit Director SEGRO Central Europe, komentując proces rozwoju SEGRO Logistic Park Gdańsk. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że tak renomowany i prestiżowy klient jak DB Schenker Logistics będzie pierwszym najemcą w naszej nowej lokalizacji i ponownie zdecydował się podjąć długofalową współpracę z SEGRO.

SEGRO Logistics Park Gdańsk dostarczy na rynek 95 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biznesowej przeznaczonej na magazyny i lekką produkcję przemysłową. Najmniejsze moduły będą dostępne już od 2500 m kw. i mogą zostać zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami najemców. Zaplanowany w Parku wygodny i funkcjonalny układ komunikacyjny uwzględnia szerokie drogi wewnętrzne, place manewrowe oraz parkingi dla ciężarówek. Dogodny dostęp do inwestycji zapewni 1,5-kilometrowa oświetlona droga dojazdowa z ciągiem pieszo-rowerowym. Wraz z budową obiektu dedykowanego dla DB Schenker Logistics, SEGRO planuje w tym roku zbudować łącznie 10000 m kw. powierzchni magazynowej na terenie SEGRO Logistics Park Gdańsk w ramach Fazy I.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 kwiecień 2012 10:09

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj