logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy magazyn dla przemysłu motoryzacyjnego na Węgrzech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Kuehne + Nagel otworzyła nowy magazyn w miejscowości Kecskemet, na południowy wschód od Budapesztu. Obiekt dostosowany jest do potrzeb dostawców zaopatrujących przemysł motoryzacyjny.

To nowoczesne centrum logistyczne ma powierzchnie 10000 m kw. i wysokość 10 metrów. Obiekt jest przystosowany do załadunków i rozładunków zarówno tyłem, jak i bokiem. Brama wjazdowa do zakładu produkcyjnego firmy Mercedes-Benz jest dokładnie po drugiej stronie ulicy, co umożliwia dostawy just-in-time oraz just-in-sequence dla wymagającego łańcucha dostaw dla produkcji.
   Kuehne + Nagel oferuje specyficzny dla tego sektora proces konfekcjonowania zamówień, usługi montażu, zarządzania przepływem pustego sprzętu, a także zarządzaniem poddostawcami.
Centrum logistyczne ma możliwości rozbudowy i jest wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne spełniając jednocześnie najwyższe wymogi bezpieczeństwa.


- Nowy obiekt magazynowy w Kecskemét pozwoli nam zapewnić wsparcie procesów logistycznych dla dostawców Mercedes-Benz w najbardziej optymalny sposób. Dotyczy to zarówno procesów zaopatrzenia oraz bezpośrednich dostaw na linie produkcyjną. Budowa tego centrum logistycznego stanowi kolejny ważny krok dla realizacji naszej strategii zagwarantowania najwyższej jakości usług dla branży motoryzacyjnej – powiedział Bob Mihok, manager zarządzający regionem Europy Wschodniej.


Mercedes-Benz  nominował również Kuehne + Nagel do zarządzania zaopatrzeniem produkcji w nowej fabryce w Kecskemét. Nowy Mercedes-Benz klasy B jest produkowany już nie tylko w Niemczech w Rastatt, ale również w w Kecskemét na Węgrzech.  Z firmę Kuehne + Nagel został podpisany kontrakt na dostawy części  i obsługę końcowej linii montażowej.
   Firma Kuehne + Nagel jest odpowiedzialna za: zarządzanie przyjęciami towarów, dostawy oraz magazyn produkcji, a także zbieranie i zaopatrywanie linii produkcyjnej przy użyciu wózków widłowych i wózków materiałowych. Łańcuch dostaw dla produkcji jest wspierany przez system elektroniczny kanban, by zapewnić terminowe i właściwe przydzielenie wymaganych komponentów na linie produkcyjne. Dodatkowo do tego tradycyjnego systemu logistycznego, dalsze materiały są dostarczane just-in-sequence (JIS). Kuehne + Nagel jest w pełni zaangażowane w planowanie procesów logistycznych dla Mercedes-Benz i dostarczanie wiedzy w czasie planowania i procesów operacyjnych.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspierać logistykę produkcji w fabryce Mercedes-Benz w Kecskemét oferując elastyczny serwis i ponad 20-sto letnie doświadczenie na Węgrzech. Pełna integracja, od samego początku, z koncepcją logistyczną fabryki  Mercedes-Benz pozwoliła na zapewnienie optymalnych rozwiązań łańcucha dostaw dla zakładu - powiedział Kai Olschner, dyrektor operacyjny Kuehne + Nagel w Regionie Europy Wschodniej. - Faza wstępna przebiegła bardzo pomyślnie. Z całą pewnością będziemy kontynuować rozwój i doskonalić logistykę procesów produkcji dla Mercedes-Benz.
Ostatnio zmieniany czwartek, 05 lipiec 2012 05:54

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

"BIELIK" będzie strzegł transportów PKP CARGO

"BIELIK" będzie strzegł transportów PKP CARGO

Nowoczesny, super lekki, wyposażony w jeszcze lepsze niż do tej pory kamery dron "Bielik" rozpoczyna...

PEKAES z nowym połączeniem w Niemczech

 PEKAES z nowym połączeniem w Niemczech

Operator logistyczny PEKAES uruchomił kolejne codzienne połączenie z i do Niemiec. Klienci PEKAES mają teraz...

UPS przejmuje firmę FREIGHTEX LTD.

UPS przejmuje firmę FREIGHTEX LTD.

UPS przejmuje firmę Freightex z siedzibą w Wielkiej Brytanii, świadczącej niskonakładowe usługi transportu całopojazdowego lub...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj