logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Działalność Dachser w krajach Grupy Wyszehradzkiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od początku lipca 2012 r. Polska objęła roczne przywództwo w Grupie Wyszehradzkiej (V4), która działając wspólnie na rzecz pozyskania unijnego budżetu, znowu zyskuje na znaczeniu w Europie. Operator logistyczny Dachser, prowadząc operacje we wszystkich krajach Grupy, od lat uczestniczy w ich rozkwicie gospodarczym.

Dachser ma w krajach Grupy Wyszehradzkiej wielu stałych klientów, w tym również międzynarodowe koncerny. Najczęściej Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry nie są przez inwestorów globalnych traktowane osobno, ale jako jeden region czy rynek. Kraje te łączy nie tylko wspólna historia, kultura i wartości. Punktem spójnym jest również całkiem przyzwoita sytuacja gospodarcza - dług publiczny strefy Euro wynosi średnio 87 proc. PKB, tymczasem krajów Grupy V4 - 54 proc. PKB. Polska, Czechy, Słowacja i Węgry tworzą dużą terytorialnie oraz silną gospodarczo grupę. Gdyby były jednym krajem, stanowiłyby 15. gospodarkę na świecie.

- Wymiana handlowa między krajami V4 cały czas rośnie - mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. - Widzimy to nie tylko w oficjalnych statystykach, ale także w naszej codziennej pracy, aktywnie działając w regionie Europy środkowowschodniej.

Kraje Grupy Wyszehradzkiej razem weszły do UE i przez wiele międzynarodowych koncernów są traktowane jako jeden region. Z tego powodu Dachser oferuje dla nich rozwiązania logistyczne oparte na jednym magazynie centralnym, który obsługuje dostawy do odbiorców zlokalizowanych w krajach V4. Dzięki temu rozwiązaniu można obniżyć koszty logistyczne, zmniejszyć ilość magazynów, administracji i zapasów, przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo wysokiej jakości dostaw.

- Dachser, oferując ujednolicony zakres usług międzynarodowych entargo łącznie w 15 krajach Europy, w ramach jednej z jej odmian - targospeed 18 dostarcza przesyłki do odbiorcy do godziny 18.00 w dzień po jej odebraniu w promieniu od 401 do 1000 km linii powietrznej wokół swoich terminali. Oznacza to w praktyce, że wszystkie przesyłki nadane na Śląsku są dostarczane do większości lokalizacji na terenie Grupy V4 już na drugi dzień po południu - mówi prezes Lichocik. - Przedsiębiorcy, mający doświadczenie w dystrybucji swoich towarów, zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest terminowość dostaw oraz niezawodność operatora.

Znaczącą część działalności Dachser w regionie Europy środkowowschodniej stanowi realizowanie usługi DIY Logistics, skierowanej do dostawców marketów typu dom i ogród. W jej ramach operator zajmuje się nie tylko magazynowaniem oraz transportem przesyłek, ale także usługami dodatkowymi w marketach, m.in. merchandisingiem, czyli wykładaniem towaru na półki sklepowe, kontrolą stanów magazynowych, organizowaniem promocji w sieci sprzedaży. Dachser na terenie Grupy V4 obsługuje ponad 800 marketów typu dom i ogród, a w całej Europie 18 000, dostarczając do nich ok. 2 mln. przesyłek rocznie.

Na terenie Grupy Wyszehradzkiej Dachser European Logistics posiada 23 oddziały - 8 w Polsce, 7 w Czechach, 3 na Słowacji oraz 5 na Węgrzech.

Ostatnio zmieniany piątek, 31 sierpień 2012 10:27

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnia szansa na listopadowe szkolenia o kodach kreskowych i etykiecie…

Ostatnia szansa na listopadowe szkolenia o kodach kreskowych i etykiecie logistycznej

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowych szkoleniach stacjonarnych, przygotowanych na podstawie najlepszych...

Solaris dostarcza pierwszy przegubowy autobus elektryczny do stolicy

Solaris dostarcza pierwszy przegubowy autobus elektryczny do stolicy

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie otrzymały właśnie w dzierżawę autobus elektryczny o długości 18 metrów...

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Spółka Michelin solutions podpisała umowę o współpracy z XPO Logistics, wiodącym dostawcą usług transportowych i...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj