logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis Park Janki pełny po dach

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Prologis, Inc. - właściciel, operator i deweloper obiektów dystrybucyjnych - podpisał nową umowę najmu z firmą ROHLIG SUUS Logistics. Umowa dotyczy 25500 m kw. na terenie Prologis Park Janki.

Firma ROHLIG SUUS Logistics wynajęła cały nowopowstały Budynek 3 o powierzchni magazynowo-biurowej 18500 m kw. oraz dodatkową powierzchnię 7000 m kw., o którą zostanie rozbudowany magazyn. Powierzchnia ta zostanie dopasowana do indywidualnych potrzeb operatora i stanie się terminalem typu cross-dock dostosowanym do przeładunków drobnicowych. Całość, o łącznej powierzchni 25500 m kw., będzie największym tego typu obiektem w tak bliskiej odległości od Warszawy, zajmowanym przez operatora logistycznego świadczącego kompleksowe usługi.
   Lokalizacja ta jest szczególnie korzystna w kontekście własnego systemu dystrybucji drobnicowej, umożliwiającego dostawę w 24 h na terenie całego kraju. Zgodnie z życzeniem klienta w obiekcie przewidziane są również rozwiązania proekologiczne, między innymi w znacznym stopniu ograniczające konsumpcję energii elektrycznej.

- Zdecydowaliśmy się na ukończenie trzeciego budynku w Jankach z uwagi na zmniejszający się współczynnik wolnej powierzchni magazynowej w południowej Warszawie - powiedziała Kamila Pruk, leasing manager Prologis na Polskę - Doskonałe położenie parku w pobliżu głównych europejskich i krajowych szlaków komunikacyjnych w połączeniu z naszym doświadczeniem i elastycznym podejściem, stworzyły atrakcyjną ofertę dla naszego nowego klienta. Życzymy ROHLIG SUUS Logistics samych sukcesów w ich nowym centrum dystrybucyjnym i cieszymy się na dalszą owocną współpracę.

- Skala, tempo rozwoju i jakość inwestycji ROHLIG SUUS Logistics są bez precedensu w branży. Umowa z Prologis jest naszą czwartą doniosłą zmianą w obszarze nieruchomości w tym roku - otworzyliśmy już dwa kompleksy logistyczne typu build-to-suit w Czeladzi oraz Poznaniu, oraz przenieśliśmy oddział w Łodzi do większego i nowoczesnego obiektu klasy A+. Znacząco zwiększy to nasze możliwości operacyjne i wpłynie na dalszy rozwój usług - powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie ROHLIG SUUS Logistics.

- Decyzja aby kontynuować budowę pierwszego w stu procentach budynku spekulacyjnego w Polsce po 2009 roku wynikała również z naszej szerokiej wiedzy o rynku i dużej sile finansowej spółki - dodał Bartosz Mierzwiak, vice president & market officer Prologis na Polskę - Nasza pozycja lidera na rynku powierzchni magazynowych pozwoliła nam przewidzieć potrzeby klienta i wynająć ten nowoczesny budynek.

Obecnie Prologis Park Janki składa się z trzech budynków o łącznie powierzchni 91000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest w Jankach, w pobliżu drogi krajowej numer 8 Warszawa-Katowice, około 15 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Firma ROHLIG SUUS Logistics dołącza do grona klientów wynajmujących duże powierzchnie magazynowe w Prologis Park Janki: firmy EURO NET, zajmującej 49300 m kw. czy spółki No Limit, wynajmującej 9300 m kw.
   W regionie Warszawy Prologis dysponuje siedmioma parkami dystrybucyjnymi o łącznej powierzchni ponad 700000 m kw. Z portfolio o powierzchni 1,9 miliona m kw. zlokalizowanych w 22 parkach logistycznych, Prologis jest wiodącym dostawcą powierzchni magazynowej w Polsce.

Ostatnio zmieniany czwartek, 25 październik 2012 10:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj