logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ROHLIG SUUS Logistics wdraża nowoczesny WMS firmy RedPrairie u kolejnych klientów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już kilku klientów ROHLIG SUUS Logistics korzysta z udogodnień nowoczesnego systemu firmy RedPrairie, a kolejne firmy są na etapie wdrażania. Operator od dłuższego czasu inwestuje w logistykę kontraktową, która jest jednym z jego kluczowych obszarów działalności.

ROHLIG SUUS Logistics udostępnia swoim klientom światowej klasy system RedPrairie, który przez niezależne instytuty badawcze oceniany jest jako globalny lider rynku rozwiązań IT dla logistyki kontraktowej (Instytut Gartnera, ARC Advisory Group). W ciągu kilku miesięcy operator wdrożył zarządzanie logistyką w oparciu o RedPrairie u kilku swoich klientów z branży: spożywczej, wyposażenia wnętrz, AGD/RTV. Jest również w trakcie kolejnych wdrożeń, m.in. u czołowego producenta sprzętu elektronicznego na świecie.
   WMS wdrożony przez ROHLIG SUUS Logistics wyróżnia przede wszystkim bogaty zakres funkcjonalności oraz wyjątkowa łatwość konfiguracji, co pozwala na idealne odwzorowanie potrzeb i wymagań klienta przy obsłudze procesu logistycznego. Elastyczność i łatwość programowania w systemie skraca cały proces wdrożenia. Operator bardzo sprawnie może zaprojektować obsługę operacji, system raportowania, komunikację i inne obszary współpracy. Rezultatem końcowym jest osiągnięcie maksymalnej efektywności w zarządzaniu procesami logistycznymi oraz optymalizacja kosztów i zasobów.
   Niezaprzeczalną korzyścią jest umożliwienie szybkiego dostępu do informacji związanych z gospodarką magazynową. Klient w czasie rzeczywistym może sprawdzać stany magazynowe, zamówienia i wysyłki towarów czy przeglądać raporty. Przepływ informacji jest natychmiastowy.

- Od roku wraz z ROHLIG SUUS Logistics pracujemy w nowym systemie WMS. Nasze odczucia, jako klienta, są bardzo pozytywne i cieszymy się z podjętej decyzji. Szybko zauważyliśmy pozytywne efekty, jak np. usprawnienie procesów logistycznych, eliminację większości pomyłek ludzkich czy też przyspieszenie w wymianie informacji pomiędzy nami, a naszym operatorem. Decyzja o przeniesieniu operacji do nowego systemu WMS była dla nas naturalnym krokiem w rozwoju współpracy - powiedział Mariusz Kobus, Logistics Manager w BEKO SA.

Istotną cechą z punktu widzenia operatora oraz klienta jest również wysoka intuicyjność WMS. Pozwala ona na wyjątkowo szybkie przygotowanie pracowników administracyjnych i magazynowych do pracy w systemie. Jest to szczególnie ważne przy obsłudze klientów z tzw. szczytami sprzedażowymi oraz w sytuacjach nagłych, wymagających sprawnego zatrudnienia nowych pracowników oraz błyskawicznego wdrożenia ich w zasady pracy w WMS. Przekłada się to na ciągłość i bezpieczeństwo operacji, co z kolei jest niezwykle pożądane przez klientów i jest jednym z podstawowych wymagań względem operatora.

- Postanowiliśmy stopniowo wdrażać system WMS u większości naszych klientów z logistyki kontraktowej - zarówno nowych, jak i obecnych. Za nami kilka ważnych i z sukcesem zakończonych realizacji. Każda z nich wiązała się z istotnym usprawnianiem już istniejących procesów, a bardzo często z projektowaniem zupełnie nowych rozwiązań. Umocniło to nasze kompetencje w zarządzaniu systemem WMS, dzięki czemu możemy coraz bardziej efektywnie wykorzystywać jego możliwości. Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że na tyle szczegółowo poznaliśmy ten system, że możemy samodzielnie zrealizować praktycznie każde wdrożenie, nawet te najbardziej skomplikowane - powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie ROHLIG SUUS Logistics.

ROHLIG SUUS Logistics chce być liderem na rynku logistyki kontraktowej zarówno pod względem know-how, jak i stosowanych narzędzi. Zakup nowoczesnego systemu WMS był kolejnym krokiem w tym kierunku. Wybór tego rozwiązania jest gwarantem bezpieczeństwa i stabilności tak dla operatora, jak i dla jego klientów.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 30 listopad 2012 12:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, podsumował...

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

eDelivery 2017 to już druga edycja konferencji o posprzedażowej obsłudze klienta w e-commerce. Przeznaczona jest...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj