logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Szybkie doręczenie paczki z nowym serwisem informacyjnym GLS Poland

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wiedzieć, kiedy nadejdzie przesyłka - nie do przecenienia. Od grudnia 2012 r. GLS Poland, w ramach usługi Info-Service, z wyprzedzeniem powiadamia odbiorców paczek za pomocą maila oraz wiadomości SMS o statusie paczki. Nowa usługa jest bezpłatna i zwiększa skuteczność dostawy na etapie "ostatniej mili". 

Gdy ktoś zamawia towar przez Internet, często nie wie, czy w dniu doręczenia paczki będzie w domu, ani kiedy przesyłka powinna w ogóle nadejść.

- Dzięki odpowiednio wcześnie wysłanej informacji odbiorca włączony jest w łańcuch dostawy od samego początku - wyjaśnia Tomasz Kroll, District Manager GLS Poland. - Ułatwia to odbiorcy zaplanowanie swojego czasu i umożliwia ewentualny wybór alternatywnej formy dostawy.

UsługaInfo-Service nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami dla nadawcy: uruchamiana jest bezpłatnie, jeśli tylko oprócz danych paczki do GLS przekazany zostanie również adres mailowy oraz numer telefonu do odbiorcy. W przypadku wystąpienia ewentualnych problemów z doręczeniem przesyłki zostanie również wysłana wiadomość SMS.
   Wprowadzone rozwiązanie stanowi nowość na rynku przesyłek kurierskich w Polsce. Tylko w GLS odbiorca za darmo i z wyprzedzeniem otrzyma informację o przewidywanym dniu dostawy wraz z określeniem trzygodzinnego przedziału czasowego w którym przyjedzie kurier.

Pierwszy mail wysyłany jest, kiedy nadawca przekaże dane paczki do GLS - zawiera informację o przewidywanym dniu dostawy. Z kolejnej wiadomości odbiorca dowie się, w jakim trzygodzinnym przedziale czasowym danego dnia zostanie dostarczona przesyłka, które usługi zostały do niej zamówione i czy na przykład należy przygotować kwotę pobrania. Jeśli mimo powiadomienia nikogo nie ma w domu, odpowiedni mail oraz SMS informuje o tym, co stało się z przesyłką - czy kurier zostawił ją na przykład u sąsiada lub w najbliższym punkcie ParcelShop. W przypadku paczek wysyłanych poza granice kraju status przesyłki podawany będzie dodatkowo w języku niemieckim, angielskim lub francuskim.

- Ludzie stają się coraz bardziej mobilni, jednak wciąż chcą otrzymywać swoje paczki szybko i bezpiecznie - podsumowuje Tomasz Kroll. - Wprowadzając usługę Info-Service znaleźliśmy rozwiązanie, pozwalające zwiększyć odsetek paczek doręczonych bezpośrednio do odbiorcy.

Ostatnio zmieniany środa, 09 styczeń 2013 11:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cztery nagrody dla PKN ORLEN

Cztery nagrody dla PKN ORLEN

Raport Zintegrowany Grupy ORLEN 2016 i sprawozdawczość finansowa realizowana przez Spółkę zostały bardzo wysoko ocenione...

Przemysł motoryzacyjny zdejmuje nogę z gazu? Mniej produkcyjnych optymistów w…

Przemysł motoryzacyjny zdejmuje nogę z gazu? Mniej produkcyjnych optymistów w Polsce

Przedstawiciele branży motoryzacyjnej w Polsce z mniejszym, ale wciąż widocznym optymizmem, spoglądają w przyszłość. 36%...

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu rozpoczyna projekt w zakresie wykorzystania kodów kreskowych GS1, które pozwolą nie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj