logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Firma SEGRO nabyła nowoczesne magazyny w Warszawie

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Firma SEGRO zakupiła kompleks magazynowy Żerań Park II, zlokalizowany w Warszawie, od AREA Property Partners i Apollo Rida Poland za kwotę 43,2 mln euro.

Zbudowany w latach 2005-2011 Żerań Park II składa się z nowoczesnych budynków magazynowych dostosowanych do potrzeb dystrybucji miejskiej oraz budynku biurowego o powierzchni 1800 mkw. Park jest zlokalizowany w sąsiedztwie Trasy Toruńskiej i oferuje łącznie 49900 m kw. powierzchni do wynajmu. Powierzchnia jest wynajęta w około 85 proc. z średnim ważonym okresem najmu (WAULT) wynoszącym 3,5 roku i obecnie generuje czynsz roczny na poziomie 3,3 mln euro. Cena zakupu odpowiada stopie kapitalizacji NIY 7,5 proc. oraz EY na poziomie 8,2 proc. Obecnie powierzchnia w Żerań Park II jest wynajmowana przez czołowe polskie i międzynarodowe firmy, m.in. Farutex, Leroy Merlin, Peak&Cloppenburg, Schenck Process oraz UCB Pharma.
   To już drugi zakup nieruchomości w rejonie Warszawy. We wrześniu 2012 roku firma SEGRO nabyła kompleks Ożarów Business Centre (aktualnie SEGRO Business Park Warsaw) za kwotę 14,1 miliona euro. Park o powierzchni 36600 m kw. składa się czterech nowoczesnych magazynów, przeznaczonych na działalność logistyczną oraz dystrybucję miejską, zlokalizowanych 16 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie nowej autostrady A2, łączącej Warszawę z Poznaniem i Berlinem.

- Obie transakcje zakupu znacząco wzmacniają pozycję rynkową SEGRO w Warszawie, największym mieście Polski oraz jej niekwestionowanym centrum ekonomicznym. Działania te są zgodne z przyjętą strategią firmy, zakładającą wzmocnienie naszej obecności w wybranych najważniejszych konurbacjach, poprzez reinwestowanie kapitału w zakup atrakcyjnych nieruchomości oraz dewelopment. Oba parki są doskonale zlokalizowane i odpowiadają na zapotrzebowanie na miejską przestrzeń logistyczną firm z sektora handlu detalicznego, obsługujących klientów w centrum miasta. Kompleksy stanowią doskonałe uzupełnienie naszego obecnego portfela, składającego się głównie z magazynów wielkopowierzchniowych (typu big box) - skomentował transakcję David Sleath, dyrektor generalny SEGRO. - Zawarte transakcje zwiększają powierzchnię oferowaną przez SEGRO w regionie Warszawy do prawie 140000 m kw. Dodatkowo w fazie budowy jest obecnie 24000 m kw. powierzchni typu pre-let, która zostanie ukończona w III kwartale 2013 roku na terenie Tulipan Park Warszawa, kolejne 50000 m kw. pozostaje jako potencjał rozwojowy tego parku. W efekcie ostatniej transakcji SEGRO dysponuje w Polsce portfelem nieruchomości, wynoszącym ponad 700000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 18 kwiecień 2013 09:52

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Poziom satysfakcji klientów stacji paliw systematycznie rośnie, maleją z kolei różnice w ocenie poszczególnych sieci....

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj