logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Hala A North-West Logistic Park w Szczecinie wynajęta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do grona najemców Hali A North-West Logistic Park w Szczecinie dołączył trzeci najemca i tym samym hala została wynajęta w 100 procentach.

W połowie maja została podpisana umowa najmu z firmą InCom Polska Sp. z o.o. Hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych, wynajmując powierzchnię 2 000 m kw., podjął decyzję o przeniesieniu swojej produkcji z Goleniowa do Szczecina. Do końca maja Hala A o powierzchni 6 850 m kw. zostanie przekazana najemcom.

Realizacja i komercjalizacja pierwszego budynku North-West Logistic Park w Szczecinie przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie prowadzone są prace związane z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie obiektu. W Hali A będą funkcjonowały 3 firmy, w których zatrudnienie znajdzie ponad 110 pracowników. Przy obsłudze hali bezpośrednio będzie pracował 5 osobowy zespół oraz kilka osób z zewnętrznych firm obsługujących. Najemcami Hali A obok hiszpańskiej firmy InCom Polska Sp. z o.o. będzie największa sieć dystrybucji alkoholu w Polsce, firma Premium Distributors Sp. z o.o. oraz firma IQ Metal Polska Sp. z o.o. działająca w sektorze obróbki metali. Już we wrześniu rozpocznie się budowa kolejnej hali B o powierzchni 14 000 m kw. Prowadzone są już zaawansowane rozmowy z zainteresowanymi wynajmem podmiotami.

North-West Logistic Park to pierwszy w Szczecinie park logistyczny klasy A. Inwestorem kompleksu, którego budowa ruszyła jesienią ubiegłego roku jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. W lutym tego roku zarządcą obiektu została firma Cushman & Wakefield Polska. Jego komercjalizacją zajmują się firmy, Cushman & Wakefield, Jones Lang LaSalle oraz Colliers International i Litwiniuk Property, które posiadają międzynarodowe doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych.

Projekt o łącznej powierzchni 64 tys. m kw. adresowany jest do firm z całej Europy. Sąsiedztwo niemieckiego i skandynawskiego rynku, a także poprawa infrastruktury drogowej w regionie wpływa na wzrost jego atrakcyjności. Ponadto Szczecin notuje zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe i magazynowe. Obecnie inwestycjami w regionie interesują się firmy ze Skandynawii, Niemiec, Belgii i Holandii, głównie pod kątem rozwoju centrów dystrybucji i usług.

Ostatnio zmieniany środa, 22 maj 2013 11:21

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Omega Pilzno, firma specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych, wynajęła ponad 12 tys....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj