logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GLS wprowadza usługę ShopReturn-Service

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Operator logistyczny General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. (GLS Poland) umożliwia odbiorcom prywatnym prosty i bezpłatny zwrot towarów. Nadawca ma przy tym do dyspozycji kilka opcji zarządzania swoimi zwrotami.

Elementem wysyłki w wielu przypadkach są również zwroty - to właśnie osoby prywatne często zamawiają w Internecie kilka artykułów do wyboru. Jeśli nadawca korzysta z usługi ShopReturn-Service, odbiorcy jego paczek mogą teraz za pośrednictwem jednego z ponad 700 punktów ParcelShop w całym kraju bezpłatnie i w wygodny sposób odesłać przesyłkę dostarczoną wcześniej przez GLS. W tym celu nadawca może dołączyć etykietę zwrotną już do paczki wysyłanej do odbiorcy lub też na wniosek odbiorcy wysłać mu etykietę drogą mailową w postaci dokumentu PDF do samodzielnego wydruku. Jeśli zaistnieje taka potrzeba nadawca może podać adres magazynu zewnętrznego lub innej swojej lokalizacji jako adres zwrotny przesyłki. GLS pobierze opłatę za usługę jedynie wtedy, gdy przesyłka faktycznie została zwrócona.

Z powrotem za pośrednictwem punktów ParcelShop
- Dzięki usłudze ShopReturn-Service GLS Poland oferuje wygodne rozwiązanie w celu zarządzania zwrotami w obszarze B2C - mówi Tomasz Kroll, District Manager GLS Poland. - Nadawca nie musi organizować odbioru towaru -  jego klient może oddać przesyłkę zwrotną w wybranym punkcie ParcelShop, w dogodnym dla siebie czasie.

Punkty ParcelShop GLS Poland
Punkty ParcelShop GLS znajdują się we wszystkich oddziałach GLS oraz w mniejszych punktach handlowych i usługowych, jak np.: punkty kserograficzne, księgarnie czy stacje benzynowe. Ich sieć jest nieustannie rozbudowywana. Najbliższy punkt ParcelShop można znaleźć poprzez wyszukiwarkę na stronie internetowej GLS. W punktach ParcelShop można nie tylko dokonać zwrotu, ale również nadać własne przesyłki. Już od dwóch lat punkty te służą także jako alternatywne adresy dostawy w sytuacji, kiedy prywatnego odbiorcy nie ma w domu w momencie doręczania paczki.

Ostatnio zmieniany środa, 24 lipiec 2013 06:10

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu rozpoczyna projekt w zakresie wykorzystania kodów kreskowych GS1, które pozwolą nie...

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

20 października w siedzibie firmy Talex odbyła się prezentacja nowatorskiego projektu Wielkopolskiego Internetu Rzeczy (WIR)....

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot…

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Goodyear Tire & Rubber Company wprowadził na polski rynek nową, paneuropejską usługę Goodyear Proactive Solutions....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj