logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GLS wprowadza usługę ShopReturn-Service

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Operator logistyczny General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. (GLS Poland) umożliwia odbiorcom prywatnym prosty i bezpłatny zwrot towarów. Nadawca ma przy tym do dyspozycji kilka opcji zarządzania swoimi zwrotami.

Elementem wysyłki w wielu przypadkach są również zwroty - to właśnie osoby prywatne często zamawiają w Internecie kilka artykułów do wyboru. Jeśli nadawca korzysta z usługi ShopReturn-Service, odbiorcy jego paczek mogą teraz za pośrednictwem jednego z ponad 700 punktów ParcelShop w całym kraju bezpłatnie i w wygodny sposób odesłać przesyłkę dostarczoną wcześniej przez GLS. W tym celu nadawca może dołączyć etykietę zwrotną już do paczki wysyłanej do odbiorcy lub też na wniosek odbiorcy wysłać mu etykietę drogą mailową w postaci dokumentu PDF do samodzielnego wydruku. Jeśli zaistnieje taka potrzeba nadawca może podać adres magazynu zewnętrznego lub innej swojej lokalizacji jako adres zwrotny przesyłki. GLS pobierze opłatę za usługę jedynie wtedy, gdy przesyłka faktycznie została zwrócona.

Z powrotem za pośrednictwem punktów ParcelShop
- Dzięki usłudze ShopReturn-Service GLS Poland oferuje wygodne rozwiązanie w celu zarządzania zwrotami w obszarze B2C - mówi Tomasz Kroll, District Manager GLS Poland. - Nadawca nie musi organizować odbioru towaru -  jego klient może oddać przesyłkę zwrotną w wybranym punkcie ParcelShop, w dogodnym dla siebie czasie.

Punkty ParcelShop GLS Poland
Punkty ParcelShop GLS znajdują się we wszystkich oddziałach GLS oraz w mniejszych punktach handlowych i usługowych, jak np.: punkty kserograficzne, księgarnie czy stacje benzynowe. Ich sieć jest nieustannie rozbudowywana. Najbliższy punkt ParcelShop można znaleźć poprzez wyszukiwarkę na stronie internetowej GLS. W punktach ParcelShop można nie tylko dokonać zwrotu, ale również nadać własne przesyłki. Już od dwóch lat punkty te służą także jako alternatywne adresy dostawy w sytuacji, kiedy prywatnego odbiorcy nie ma w domu w momencie doręczania paczki.

Ostatnio zmieniany środa, 24 lipiec 2013 06:10

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Trwa konferencja E-Administracja dla Biznesu

Trwa konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Flotowy pakiet bezpieczeństwa euroShell

Flotowy pakiet bezpieczeństwa euroShell

Ochrona przed nadużyciami, monitorowanie transakcji oraz pomoc w bieżącej kontroli wydatków floty składają się na...

Cluj-Napoca - nowy oddział Grupy Raben w Rumunii

Cluj-Napoca - nowy oddział Grupy Raben w Rumunii

15 maja 2017 roku Grupa Raben otwiera nowy oddział w Rumunii. Dzięki niemu klienci Raben...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj