logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

"Deklaracja paletowa" sygnowana

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

12 firm - Bahlsen Polska, Carlsberg Polska, Coca-Cola HBC Polska, DHL Polska, FM Polska, Jeronimo Martins Polska, Leroy Merlin Polska, Makro Cash and Carry Polska, PepsiCo Logistyka, Piotr i Paweł, Sealed Air oraz Żabka - poparło "Deklarację paletową" przygotowaną wspólnie przez PKN EPAL oraz ECR Polska.

Od 1 sierpnia 2013 r., kiedy to nastąpiła zmiana w oznakowaniu europalet EPAL, wyprodukowano już 10 milionów sztuk tych najbardziej popularnych nośników towarowych z cechą EPAL w owalu na wszystkich wspornikach. Dzięki płynnej zmianie produkcji i podaży, udało się uniknąć obaw wielu globalnych użytkowników, że zabraknie na rynku europalet o standaryzowanych wymiarach opartych na kodeksie UIC 435-2 oraz europejskiej normie EN 13698-1.

- Palety te płynnie pojawiły się na rynku i z powodzeniem na nim funkcjonują, nie powodując zakłóceń w zakresie otwartej wymiany z europaletami produkowanymi dotychczas z oznakowaniem EUR na dwóch wspornikach - mówi Paweł Wojciechowski, dyrektor techniczny EPAL podczas uroczystego podpisania "deklaracji paletowej", która miała miejsce 15 października w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.

Deklaracja jest wyrazem dążenia zarówno PKN EPAL, ECR Polska, jak i czołowych przedsiębiorstw korzystających z europalet, do optymalizacji procesu obrotu paletami wielokrotnego użytku w związku ze zmianami na rynku palet, zaistniałymi po dniu 1 sierpnia 2013 roku. Strony podpisujące deklarację jednogłośnie oświadczyły, iż ich wspólnym celem jest zapewnienie płynności łańcucha dostaw opartego o pool paletowy EPAL i pool paletowy EUR oraz dążenie do użytkowania wyłącznie prawidłowych palet opatrzonych tymi znakami.

- Uroczyste podpisanie "Deklaracji paletowej" jest zwieńczeniem sukcesu prowadzonej od dłuższego czasu kampanii informacyjnej dotyczącej nowego cechowania europalet EPAL - mówi Roman Malicki, prezes zarządu PKN EPAL. - EPAL zaleca wszystkim swoim członkom dokonywanie wymiany oraz napraw palet EPAL i palet EUR, o ile spełniają one standardy techniczne i jakościowe zawarte w Kodeksie UIC 435-2 ff, opartym na normie europejskiej EN 13698-1 i będące zgodne z Kartami Oceny Palet.

15 października 2013 r. oficjalnie zaprezentowano nowe Karty Oceny Palet ECR EPAL, które są prostym narzędziem ułatwiającym gospodarkę paletową.

- Karty Oceny Palet są sukcesem, a sukces ma zawsze wielu ojców - mówił Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska przedstawiając nowe KOP. - Przygotowaliśmy trzy KOP w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym, które przedstawiają odpowiednio cechy prawidłowej europalety EPAL, dopuszczalne uszkodzenia oraz niedopuszczalne wady. Jestem przekonany, że nowe KOP, wydrukowane w postaci plakatów bądź broszur, będą służyć wszędzie tam, gdzie wymieniane są palety – w szczególności w miejscach dokonywania operacji transportowych i magazynowych.

Karty Oceny Palet zostały opublikowane na nowej witrynie internetowej EPAL, skąd można je bezpłatnie pobrać.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 październik 2013 09:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj