logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Port HafenCity z hybrydami STILL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dbałość o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój to kluczowe priorytety, na jakich opiera się działalność terminalu rejsowego w HafenCity w Hamburgu. Zarząd HanseCC wzbogacił swą flotę wózków widłowych o 10 energooszczędnych modeli marki STILL, w tym 5 z napędem hybrydowym RX 70 Hybrid. Flota wózków widłowych w HanseCC rozbudowana została o 10 energooszczędnych modeli marki STILL, w tym 5 z napędem hybrydowym RX 70 Hybrid.

Zakup nowej floty pojazdów podyktowany był chęcią istotnego zmniejszenia zużycia energii i emisji CO2, podczas obsługi statków wycieczkowych w terminalach portu. Mając na względzie powyższe założenia, zarząd HanseCC zwrócił się do firmy Uwe Kleinwort GmbH, która specjalizuje się w wynajmie pojazdów do obsługi terminali portowych.

- Szczególnie, jeśli chodzi o kwestię efektywności energetycznej, STILL jest jednym z wiodących dostawców w branży. Dotyczy to nade wszystko hybrydowych wózków widłowych - uzasadnia przedstawiciel Uwe Kleinwort.


Czynnik, który wyróżnia wózek RX 70 HYBRID na rynku, to najmniejsze zużycie energii w swojej klasie. Spalanie, w porównaniu do konkurencyjnych pojazdów tego typu, jest bowiem o 30% niższe. Dzięki zastosowaniu zasady odzysku energii, moc kinetyczna generowana podczas hamowania, jest gromadzona w dwuwarstwowych kondensatorach Ultracaps. W chwili ponownego przyspieszenia, zostaje ona przekształcona w energię elektryczną i wykorzystana przy dalszym działaniu. Technologia hybrydowa sprawia, że RX 70 HYBRID sprawdza się podczas prac, wymagających częstego hamowania i przyspieszania. Z powodzeniem znalazł więc zastosowanie przy obsłudze towarowej statków wycieczkowych w HafenCity, gdzie istotne jest przewiezienie w krótkim czasie około 5000 sztuk bagażu i 420 palet prowiantu na pokład.
  Stanowiące połowę terminalowej floty STILL, wózki hybrydowe łączą w sobie efektywne osiągi robocze i dbałość o środowisko naturalne. Dzięki zmniejszonemu o 15% zużyciu paliwa, zanotowano spadek emisji dwutlenku węgla, co czyni RX 70 HYBRID jednym z najefektywniejszych wózków proekologicznych. Świadczy o tym również wykorzystanie w produkcji pojazdu 95% materiałów, pochodzących z recyklingu. Udźwig znamionowy od 3,0 do 3,5 tony i wyeliminowanie emisji hałasu, pozwala na pracę pojazdu w komfortowych warunkach. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań, RX 70 HYBRID zdobył międzynarodową nagrodę IFOY w kategorii czołowych wózków widłowych z przeciwwagą o udźwigu 3,5 tony.

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 listopad 2013 09:19

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj