logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Akademia TransEDU

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Praca w logistyce wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, kreatywności, znajomości języków czy prawa transportowego. Swoboda poruszania się po środowiskach informatycznych jest czynnikiem często decydującym dla przyszłego pracodawcy. Chcąc wesprzeć adeptów w zdobywaniu niezbędnych kompetencji, zainicjowano Akademię TransEdu.

Jest to działający od 2012 roku, non-profitowy projekt, w ramach którego studenci logistyki otrzymują bezpłatny dostęp do wielu źródeł pragmatycznej wiedzy. Wśród nich są wykłady prowadzone przez ekspertów z branży TSL i materiały dydaktyczne dotyczące realiów rynku transportowego. Trzon stanowi jednak aplikacja internetowa, w której gracz wciela się w rolę przewoźnika.

- Szukaliśmy rozwiązania, które we względnie prosty, a zarazem ciekawy sposób pozwoli przybliżyć studentom pracę logistyka. Zdecydowaliśmy się wykorzystać w tym celu zjawisko rywalizacji, które poprzez zwiększenie zaangażowania gracza, zwiększa jednocześnie jego zdolność do szybkiego przyswajania specjalistycznej wiedzy - tłumaczy Bogumił Paszkiewicz, autor projektu.

Aplikacja powstała na bazie platformy frachtowej Trans.eu. Do rozpoczęcia zabawy wystarczy komputer z systemem Windows podłączony do Internetu. Po założeniu indywidualnego konta każdy nowy gracz otrzymuje wirtualny kapitał w postaci pięciu pojazdów i 10 000 euro. Korzystając z realistycznych ofert oraz opinii, użytkownik rozpoczyna działalność na wirtualnym rynku, a jego celem jest jak największa ekspansja przedsiębiorstwa mierzona poprzez zarobki, liczbę transakcji czy rekomendacje kontrahentów. Najlepsze wyniki widoczne są w ogólnodostępnym rankingu internetowym, jednak prawdziwe emocje powstają w trakcie realizowanych turniejów.
   Wydarzenia te odbywają się on-line, więc może w nich wziąć udział każdy, kto jest studentem logistyki na dowolnej uczelni wyższej i zarejestrował w aplikacji swoje konto w sposób określony przez organizatora. Turnieje składają się z 2 etapów podzielonych na rozgrywki oraz testu ogólnej wiedzy logistycznej.

- Poza oczywistymi korzyściami płynącymi z uczestnictwa w takim wydarzeniu, zwycięzcy mogą zdobyć certyfikaty oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. W ostatnim turnieju wzięło udział niemal 500 studentów i uczniów z 30 szkół o profilu logistycznym. Następna edycja rozpoczyna się już 26 listopada i potrwa do 2 grudnia br. - dodaje Monika Kaczmarek, Koordynator ds. TransEDU.

Dotychczas w ramach Akademii TransEDU zrealizowano 40 wykładów. Projektowi patronuje również Zrzeszenie Pracodawców Transportu Drogowego, Inspekcja Transportu Drogowego oraz szkoły o profilu logistycznym. W tym roku po raz pierwszy do uczestnictwa w programie zgłosiły się również zagraniczne uczelnie wyższe, co umożliwi graczom rywalizację na skalę międzynarodową. Udział w programie Akademii TransEdu wraz z aplikacją są bezpłatne.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz zbliżającego się turnieju można znaleźć na stronie internetowej www.edu.trans.eu oraz na Facebooku www.facebook.com/trans.edu.Polska.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 listopad 2013 13:24

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Dostawca usług logistycznych DHL wydał swój najnowszy Raport dotyczący trendów DHL - Technologia druku 3D...

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj