logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL pomaga ratować zagrożone lamparty afrykańskie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma logistyczna DHL podpisała umowę z amerykańską organizacją pozarządową Panthera - organizacją zajmującą się ochroną wielkich kotów. Umowa dotyczy przewozu i dystrybucji sztucznych futer lampartów do Republiki Południowej Afryki, które będą wykorzystywane w tradycyjnych ceremoniach Shembe.

Ten innowacyjny program ochrony stworzony przez organizację Panthera polega na produkcji wysokiej jakości sztucznych futer lamparta w Chinach, a następnie przewiezieniu ich przez pół świata do RPA, gdzie szyje się z nich odzież. W ramach projektu przekonuje się młodych mężczyzn - członków Kościoła Shembe Baptist Church, że sztuczne futra także pozwalają na zachowanie tradycji i ratują gatunek poważnie zagrożony wymarciem.
   Organizacja Panthera, założona w roku 2006, zajmuje się wyłącznie ochroną dzikich kotów i ich ekosystemów. Wykorzystując wiedzę światowej klasy biologów, specjalizujących się w kotach, Panthera opracowuje i wdraża globalne strategie ochrony dla największych i najbardziej zagrożonych gatunków kotów - tygrysów, lwów, jaguarów i panter śnieżnych. Jej podejście do ochrony dzikich kotów jest zakorzenione w nauce i oparte o dziesiątki lat bezpośrednich doświadczeń.
   Misją organizacji Panthera jest stworzenie przyszłości, w której 37 gatunków dzikich kotów żyjących na świecie jest objętych niezbędną i ciągłą ochroną przed zagrożeniami ze strony ludzi i środowiska, tak by mogły przetrwać i rozwijać się w swoim naturalnym środowisku. Wizją organizacji jest to, by populacja dzikich kotów została odbudowana, najważniejsze habitaty i największe populacje połączone korytarzami genetycznymi i biologicznymi, a cały świat był zaangażowany w ochronę tych gatunków w bliskiej i dalekiej przyszłości.
  Podejmując najbardziej kompleksowe działania w tej dziedzinie, Panthera współpracuje z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami naukowymi, społecznościami lokalnymi, rządami i firmami na całym świecie. Finansowanie ze środków publicznych i wsparcie oraz sponsoring ze strony takich firm jak DHL są niezbędne, by organizacja mogła kontynuować swoją misję.
Firma DHL nawiązała współpracę z Pantherą w ramach swojego programu odpowiedzialności korporacyjnej. W ramach umowy DHL będzie zapewniać bezpłatne wsparcie logistyczne, pokrywając koszty związane z międzynarodowym przewozem sztucznych futer z Chin oraz ich dystrybucją wśród członków kościoła Shembe w Afryce.


- Ochrona przyrody jest bardzo ważnym problemem w Afryce, również dla DHL. Ludzie czują dużą sympatię do "wielkiej piątki" afrykańskich zwierząt - słonia, nosorożca, lwa, bawoła afrykańskiego i lamparta - a słonie i nosorożce zyskały powszechne zainteresowanie. Istnieje jednak wiele innych zagrożonych gatunków, takich jak leopard, o których nie mówi się dużo i nie wspiera w dostatecznym stopniu - powiedział Charles Brewer, dyrektor zarządzający firmy DHL Express Sub-Saharan Africa. - Inicjatywa organizacji Panthera jest fantastyczna i innowacyjna - szanuje ludzką kulturę i tradycje, a jednocześnie zapewnia ochronę wspaniałego gatunku - tak więc dajemy im nasze doświadczenie w logistyce i zwiększamy świadomość tego złożonego problemu dzięki naszej sieci i zasobom. To partnerstwo między organizacją Panthera i DHL jest naturalne, ponieważ doświadczenie organizacji w ochronie dzikich kotów i globalny zasięg firmy DHL to zwycięskie rozwiązanie na rzecz ochrony przyrody.


DHL będzie transportować sztuczne futra z lamparta bezpłatnie, w ramach umowy zawartej do maja 2015 r., oraz przejmie koszt tego istotnego projektu ochrony przyrody, dzięki czemu organizacja nie poniesie kosztów związanych z międzynarodowym przewozem i lokalną dystrybucją amambatha wśród członków kościoła Shembe w Afryce. Cenny wkład firmy DHL oznacza, że Panthera nie tylko będzie w stanie szybko i skutecznie przewozić duże ilości ciężkich bel materiału, ale też oszczędzi pieniądze konieczne do uszycia amambatha, ratując kolejne lamparty z rąk kłusowników.
   Program jest zauważony i chwalony przez CNN i National Geographic jako innowacyjne rozwiązanie w zakresie ochrony przyrody, które pozwala uratować gatunek zagrożony wymarciem, jednocześnie zachowując wieloletnie południowoafrykańskie tradycje.

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 grudzień 2013 09:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj