logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Volkswagen Group Polska inwestuje w nowe centrum logistyczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Obiekt o powierzchni 30 000 mkw. w ramach SEGRO Logistics Park Poznań ma zostać ukończony w I kwartale 2015. Warunki umowy wynegocjowali doradcy Jones Lang LaSalle.

Volkswagen Group Polska, oficjalny importer marek VW, Audi, Seat, Skoda, Porsche i VW Samochody Użytkowe w Polsce, podpisał umowę dotyczącą budowy nowoczesnego centrum logistycznego w Komornikach koło Poznania. Obiekt o powierzchni 30 000 mkw. powstanie w ramach kompleksu SEGRO Logistics Park Poznań. Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja magazynowa w Wielkopolsce i siódma w Polsce w tym roku. W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków komercyjnych inwestycji VW Group Polska reprezentował Jones Lang LaSalle.


- Jesteśmy zaszczyceni faktem, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność doradzać Volkswagen Group Polska w procesie poszukiwania lokalizacji magazynowej. Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucyjne w Poznaniu w najwyższym stopniu spełni zakładane funkcje operacyjne, a warunki umowy pozwolą na maksymalizację korzyści płynących z inwestycji. Co więcej, bardzo cieszymy się, że nasza współpraca z Grupą Volkswagen stale się rozwija - powiedział Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle w Polsce.

- Cieszymy się niezmiernie z tej inwestycji. Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6 000 mkw., co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego - Ralf Jochen Berckhan, prezes zarządu VW Group Polska.


Nowe centrum logistyczne spowoduje również wzrost jakości świadczonych usług oraz możliwość ich poszerzenia.


 - Przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD (Same Day Delivery) polegającej na realizacji zamówienia dilera w dniu, w którym ją zleca. VW Group Polska będzie tym samym prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce świadczącą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców - mówi Stanislav Pekar, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej w VW Group Polska.


Umowa została podpisana z firmą SEGRO, wiodącym deweloperem, właścicielem i zarządcą nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, na terenie całej Europy.


- Z radością witamy VW Group Polska wśród naszych klientów w Poznaniu. Zgodnie z założeniem strategicznym SEGRO, oferujemy naszym klientom powierzchnie w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb prowadzonej przez nich działalności. Dzięki ścisłej współpracy z VW Group Polska powstanie specjalistyczny obiekt BTS dedykowany zaawansowanym procesom logistycznym. Decyzja firmy co do wyboru SEGRO Logistics Park - Poznań na nowe centrum dystrybucyjne potwierdza znaczenie lokalizacji poznańskiej na logistycznej mapie Polski - mówi Paweł Sapek, dyrektor ds. rozwoju SEGRO na Europę Centralną.


Centrum logistyczne VW Group Polska zostanie wybudowane w ramach SEGRO Logistics Park Poznań w miejscowości Komorniki. Kompleks zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 łączącej Poznań ze Świeckiem, co pozwoli również w znaczący sposób obniżyć natężenie ruchu ciężarówek w centrum Poznania. Planowane uruchomienie inwestycji to pierwszy kwartał 2015. W przyszłości VW Group Polska planuje rozbudowę nowego centrum logistycznego.

Ostatnio zmieniany piątek, 03 styczeń 2014 07:36

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj