logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wizyta w lipskim hubie DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 7 i 8 kwietnia 2014 r., na zaproszenie DHL Express, grupa klientów firmy oraz studentów poznańskiej uczelni odwiedziła globalne centrum przeładunkowe DHL w Lipsku. Koordynatorem wyjazdu do lipskiego centrum logistycznego była firma DHL Express (Poland). W wycieczce uczestniczyło 10 przedstawicieli firm współpracujących z DHL Express w Polsce oraz 32 studentów i pracowników Wyższej Szkoły Logistyki z Poznania.

Wizyta w Lipsku była niebywałą okazją dla grupy z Polski do przyjrzenia się codziennej pracy niemieckiego oddziału DHL i ciągłym procesom logistycznym, zachodzącym w tym jednym z najnowocześniejszych centrów przeładunkowych w Europie. Całkowita powierzchnia zajmowana przez hub to blisko 200 ha. Centrum logistyczne w Lipsku to drugi pod względem wielkości hub lotniczy w Niemczech, w którym odbywa się sortowanie przesyłek odprawianych do i z Europy. To tutaj każdego dnia obsługiwanych jest 60 samolotów o łącznej objętości przeładunku około 1900 ton w ciągu dnia roboczego. Hub w Lipsku wyposażony jest w jeden z największych w Europie systemów sortowania; długość głównej maszyny sortującej wynosi ok. 6 500 m, a długość sortownicy dokumentów ok. 2 500 m. Dzięki w pełni zautomatyzowanej technologii, wydajność sortowni wynosi 60 000 paczek i 36 000 dokumentów na godzinę. Centrum w Lipsku posiada własną elektrociepłownię pokrywającą znaczną część zapotrzebowania na elektryczność, energię cieplną i chłodzenie. Zainstalowano w nim wiele rozwiązań ekologicznych, jak ogniwa słoneczne na dachu warsztatów hangaru służące wytwarzaniu energii elektrycznej, czy też zbiorniki na wodę deszczową wykorzystywaną m.in. do zasilania w wodę ruchową. Obecnie centrum przeładunkowe w Lipsku zatrudnia 3500 pracowników.

- Po raz kolejny mieliśmy okazję skorzystać z życzliwości firmy DHL Express Polska, która owocnie wsparła nasze starania o zorganizowanie wizyty studyjnej w Lipsku - powiedział dr Mateusz Wiliński, dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych WSL. - Dla studentów WSL jest to niesamowite doświadczenie, rozwijające ich wyobrażenie o funkcjonowaniu logistyki w skali światowej.

Program pobytu obejmował również zwiedzanie z przewodnikiem imponującej zabytkowej części Lipska, które było połączone z pogadanką o wielosetletniej tradycji, kulturze i osiągnięciach naukowych miasta, a także o unikalnych w skali europejskiej obiektach użytkowych architektury współczesnej.

- Partnerska wzajemna wymiana doświadczeń z naszymi klientami, a także utrzymywanie stałego dialogu i dzielenie się wiedzą ze studentami, od lat stanowią nierozłączny element naszej codziennej pracy w DHL Express - powiedziała Joanna Pasztaleniec, kierownik ds. wizerunku marki w dziale Komunikacji i PR DHL Express (Poland), koordynatorka wycieczki. - Zdaniem uczestników ten wyjazd był doskonałą okazją do głębszego poznania specyfiki pracy w DHL oraz do zdobycia praktycznego doświadczenia przez pokolenie przyszłych logistyków. Taka forma współpracy zdecydowanie wpływa na lepsze relacje z naszymi interesariuszami.

W czerwcu br. DHL Express (Poland) planuje zorganizowanie jeszcze jednej wycieczki do hubu w Lipsku dla swoich klientów.

Ostatnio zmieniany środa, 23 kwiecień 2014 10:34

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj