logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Wizyta w lipskim hubie DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 7 i 8 kwietnia 2014 r., na zaproszenie DHL Express, grupa klientów firmy oraz studentów poznańskiej uczelni odwiedziła globalne centrum przeładunkowe DHL w Lipsku. Koordynatorem wyjazdu do lipskiego centrum logistycznego była firma DHL Express (Poland). W wycieczce uczestniczyło 10 przedstawicieli firm współpracujących z DHL Express w Polsce oraz 32 studentów i pracowników Wyższej Szkoły Logistyki z Poznania.

Wizyta w Lipsku była niebywałą okazją dla grupy z Polski do przyjrzenia się codziennej pracy niemieckiego oddziału DHL i ciągłym procesom logistycznym, zachodzącym w tym jednym z najnowocześniejszych centrów przeładunkowych w Europie. Całkowita powierzchnia zajmowana przez hub to blisko 200 ha. Centrum logistyczne w Lipsku to drugi pod względem wielkości hub lotniczy w Niemczech, w którym odbywa się sortowanie przesyłek odprawianych do i z Europy. To tutaj każdego dnia obsługiwanych jest 60 samolotów o łącznej objętości przeładunku około 1900 ton w ciągu dnia roboczego. Hub w Lipsku wyposażony jest w jeden z największych w Europie systemów sortowania; długość głównej maszyny sortującej wynosi ok. 6 500 m, a długość sortownicy dokumentów ok. 2 500 m. Dzięki w pełni zautomatyzowanej technologii, wydajność sortowni wynosi 60 000 paczek i 36 000 dokumentów na godzinę. Centrum w Lipsku posiada własną elektrociepłownię pokrywającą znaczną część zapotrzebowania na elektryczność, energię cieplną i chłodzenie. Zainstalowano w nim wiele rozwiązań ekologicznych, jak ogniwa słoneczne na dachu warsztatów hangaru służące wytwarzaniu energii elektrycznej, czy też zbiorniki na wodę deszczową wykorzystywaną m.in. do zasilania w wodę ruchową. Obecnie centrum przeładunkowe w Lipsku zatrudnia 3500 pracowników.

- Po raz kolejny mieliśmy okazję skorzystać z życzliwości firmy DHL Express Polska, która owocnie wsparła nasze starania o zorganizowanie wizyty studyjnej w Lipsku - powiedział dr Mateusz Wiliński, dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych WSL. - Dla studentów WSL jest to niesamowite doświadczenie, rozwijające ich wyobrażenie o funkcjonowaniu logistyki w skali światowej.

Program pobytu obejmował również zwiedzanie z przewodnikiem imponującej zabytkowej części Lipska, które było połączone z pogadanką o wielosetletniej tradycji, kulturze i osiągnięciach naukowych miasta, a także o unikalnych w skali europejskiej obiektach użytkowych architektury współczesnej.

- Partnerska wzajemna wymiana doświadczeń z naszymi klientami, a także utrzymywanie stałego dialogu i dzielenie się wiedzą ze studentami, od lat stanowią nierozłączny element naszej codziennej pracy w DHL Express - powiedziała Joanna Pasztaleniec, kierownik ds. wizerunku marki w dziale Komunikacji i PR DHL Express (Poland), koordynatorka wycieczki. - Zdaniem uczestników ten wyjazd był doskonałą okazją do głębszego poznania specyfiki pracy w DHL oraz do zdobycia praktycznego doświadczenia przez pokolenie przyszłych logistyków. Taka forma współpracy zdecydowanie wpływa na lepsze relacje z naszymi interesariuszami.

W czerwcu br. DHL Express (Poland) planuje zorganizowanie jeszcze jednej wycieczki do hubu w Lipsku dla swoich klientów.

Ostatnio zmieniany środa, 23 kwiecień 2014 10:34

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj