logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL rozszerza zakres współpracy z IDEXX Laboratories

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL Express rozszerzyła zakres współpracy z IDEXX Laboratories, globalnym liderem na rynku rozwiązań diagnostycznych i technologii informacyjnych w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt.

   W roku 2011, IDEXX wybrała DHL jako swojego głównego przewoźnika w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA), obsługującego ekspresową dostawę próbek, dostarczanych przez klientów IDEXX, badanych w laboratoriach firmy, w przypadku których czas ma znaczenie kluczowe. Dzięki prędkości i niezawodności działania DHL, firma IDEXX jest w stanie zwiększyć swoją efektywność w zakresie logistyki oraz udział w rynku EMEA. Odniesione w tej dziedzinie sukcesy sprawiły, że IDEXX postanowiła rozszerzyć zasięg geograficzny usług realizowanych przez DHL o dodatkowe obszary w ramach EMEA, w tym o Danię i Holandię.
   Partnerstwo koncentruje się przede wszystkim na obsłudze próbek, przesyłanych przez kliniki weterynaryjne do laboratorium IDEXX w Lipsku, w którym specjaliści przeprowadzają badania diagnostyczne. Laboratorium w Lipsku, które jest podstawowym centrum diagnostycznym IDEXX na obszar EMEA, znajduje się w pobliżu głównego europejskiego węzła logistycznego DHL, także zlokalizowanego w tym mieście. Nowe laboratorium IDEXX ma umożliwić zaspokajanie potrzeb klientów poprzez poprawę jakości świadczonych usług diagnostycznych oraz zwiększenie skuteczności działania w regionie EMEA.

- Spółki działające na rynku nauk przyrodniczych i ochrony zdrowia szukają bardziej niezawodnych i efektywnych rozwiązań w dziedzinie zarządzania procesami badawczymi, w wypadku których czas jest zmienną kluczową. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w tej dziedzinie oraz potencjałowi sieci globalnej DHL Express, z przyjemnością służymy IDEXX, oferując najwyższą jakość i bezpieczeństwo dostaw, co pozwala nam zaspokoić szczególne potrzeby logistyczne firmy - powiedział David Wilson, wiceprezes ds. sprzedaży DHL Express.

- Nasze laboratorium w Lipsku daje IDEXX ogromną przewagę konkurencyjną. Pozwala nam nie tylko umocnić pozycję na rynkach europejskich, na których już działamy, ale także otwiera przed nami nowe perspektywy, jeśli chodzi o zdobywanie udziału w nowych rynkach wschodzących. Naszym celem jest dalsza poprawa jakości świadczonych usług dzięki współpracy z naszym kluczowym partnerem, DHL Express, która pozwoli nam oferować optymalny poziom usług i rzetelne wyniki badań laboratoryjnych dla naszych klientów w regionie EMEA - podsumował Andrew Ferguson, wiceprezes ds. laboratoriów i wsparcia klientów w regionie EMEA, IDEXX Laboratories.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 kwiecień 2014 10:21

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj