logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser w Brazylii, tegorocznej światowej stolicy piłki nożnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Brazylia jest dziś miejscem, które obserwuje cały świat. Dachser jest tutaj obecny od 2007 roku, w którym stworzył spółkę joint venture z jedną z lokalnych firm. W 2008 roku operator przejął jej udziały i od tej pory firma działa pod szyldem Dachser, dynamicznie się rozwijając. Centrala Dachser w Brazylii w Campinas stale dodaje nowe lokalizacje do swojej sieci.

   Dachser w Brazylii ma obecnie 11 oddziałów, które tworzą sieć pokrywającą wszystkie najważniejsze regiony kraju.


- Aby zapewnić klientom dotarcie do Brazylii, państwa o rozmiarach kontynentu, musieliśmy zainwestować w lokalne biura - wyjaśnia Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics. Brazylijskie oddziały Dachser działają na terenie całego kraju, więc klienci obsługiwani są na szczeblu lokalnym.


   Dzięki oddziałom w Porto Alegre, Itajaí, Curitiba, São Paulo, Santos, Rio de Janeiro oraz Campinas, Dachser dociera do gęsto zaludnionych ośrodków gospodarczych na południu i południowym wschodzie kraju, podczas gdy północ i północny wschód obsługują biura w Manaus oraz Salvador de Bahía. Dodatkowo funkcjonują dwa biura operatora w największych towarowych portach lotniczych, które zostały w tym roku sprywatyzowane: Campinas/Campinas i Guarulhos/Sao Paulo.


- Nasze plany na przyszłość to dalszy rozwój, w tym otwarcie nowego biura z Belo Horizonte - mówi Thomas Reuter.

Odprawa celna z Dachser
   Poprzez realizację zintegrowanych usług transportowych obejmujących fracht morski i lotniczy, Dachser Brazylia regularnie generował roczny wzrost przychodów powyżej 10 procent. Od 2009 roku, kiedy zlecenia dla branży mięsnej były filarem eksportu Brazylii, sytuacja zmieniła się na korzyść realizacji usług dodatkowych związanych z importem, w tym szczególnie odprawy celnej.


- Ostatnio osiągnęliśmy duży wzrost przesyłek dla branży motoryzacyjnej. Na poziomie lokalnym jesteśmy obecnie liderem w obsłudze tego segmentu - podkreśla Angel Santana, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics w Brazylii.


Szczególną przewagą konkurencyjną Dachser jest to, że krajowa organizacja operatora realizuje obsługę celną we wszystkich najważniejszych portach i lotniskach na południu oraz południowym wschodzie Brazylii.

- Nie musimy oddawać w outsourcing tej najważniejszej z punktu widzenia procesu części łańcucha dostaw - mówi Santana.


Dostęp do globalnego rynku dzięki sieci
   W obsłudze logistycznej globalnych łańcuchów dostaw najważniejsza jest sieć Dachser - czyli 471 oddziałów w 41 krajach.


- Zazwyczaj operatorzy logistyczni - tak jest również w Brazylii - są zapraszani do składania ofert tylko wtedy, gdy posiadają własne oddziały w krajach, które są najważniejszymi rynkami dla klientów - stwierdza Santana.

   Dodatkowa przewaga konkurencyjna operatora to możliwość obsługi przesyłek od załadunku do rozładunku przez pracowników firmy, bez konieczności korzystania z podwykonawców. Najczęściej to odbiorca za granicą decyduje o wyborze operatora logistycznego, a Dachser, ciesząc się doskonałą opinią na całym świecie, otrzymuje dużą liczbę zleceń.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 lipiec 2014 10:39

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Spółka Michelin solutions podpisała umowę o współpracy z XPO Logistics, wiodącym dostawcą usług transportowych i...

Trójstronne porozumienie naukowych ośrodków logistyki wojskowo-cywilnej

Trójstronne porozumienie naukowych ośrodków logistyki wojskowo-cywilnej

Wspólne badania naukowe, współpraca szkoleniowo-dydaktyczna oraz realizacja badań to podstawowe cele porozumienia zawartego przez trzy...

Opakowania w Hillwood Marki

Opakowania w Hillwood Marki

Producent i dystrybutor opakowań, właściciel sklepu internetowego www.e-hurtownia-opakowan.pl wynajął ponad 2 300 m kw. powierzchni...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj