logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Proekologiczna strategia Goodman doceniona

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych i biznesowych, otrzymał specjalne wyróżnienie za opracowanie wraz z Niemieckim Stowarzyszeniem Budownictwa Zrównoważonego (DGNB) strategicznego planu proekologicznego budownictwa. DGNB przyznał firmie Goodman i jej nowym inwestycjom w Niemczech 19 srebrnych certyfikatów. Dzięki nim, powierzchnia aktywów zarządzanych przez Goodmana w Europie kontynentalnej posiadających zielone certyfikaty zbliża się 1 mln mkw. Goodman ubiega się także o certyfikaty BREEAM dla dwóch swoich inwestycji w Polsce: dla firmy Amazon we Wrocławiu i Grupy Muszkieterów w Poznaniu.

   Zainicjowany w 2012 r. strategiczny plan zrównoważonego budownictwa firmy Goodman zawiera listę uzgodnionych wytycznych i działań pozwalających na precertyfikację nowych obiektów przez DGNB. W konsekwencji, plan ten skrócił czas i koszty procesu certyfikacji. Goodman jest jedyną działającą w Niemczech firmą z branży nieruchomości logistycznych, która podpisała taki plan z DGNB.

- Jako długoterminowy inwestor na rynku nieruchomości logistycznych przywiązujemy dużą uwagę do zrównoważonego budownictwa, które jest ważnym elementem naszej działalności i strategii korporacyjnej - powiedział Dirk Mölter, dyrektor Działu Technicznego i Zrównoważonego Budownictwa Goodman na Europę kontynentalną. - Nasz plan strategiczny upraszcza proces certyfikacji i podnosi wartość naszych nieruchomości.

   Srebrne certyfikaty DGNB sprawiają, że firmy wyprzedzają niemieckie ogólne regulacje w zakresie zrównoważonych rozwiązań. Dzięki nim, Goodman jest w stanie dostarczać klientom nieruchomości klasy A, które redukują zużycie surowców naturalnych i pomagają klientom osiągnąć ich własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.
   W Niemczech Goodman posiada obecnie 22 nieruchomości, które posiadają certyfikaty DGNB. Z kolei w Europie kontynentalnej, Grupa posiada lub ubiega się o zielone certyfikaty dla swoich obiektów w Czechach, Francji, Holandii i w Polsce. W momencie, kiedy Goodman zrealizuje swoje cele w zakresie zielonej certyfikacji, powierzchnia zielonych aktywów, którymi zarządza przekroczy 1,5 mln m2.

- Jako lider w sektorze logistycznym, uważamy, że naszą odpowiedzialnością jest oparcie modelu działalności na rynku nieruchomości o zasady zrównoważonego rozwoju. Nie tylko rozumiemy i zaspokajamy bieżące potrzeby operacyjne naszych klientów, ale również wspieramy ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju - powiedział Philippe Van der Beken, dyrektor zarządzający Goodman na Europę kontynentalną.

   Zrównoważony rozwój jest kluczowym aspektem działalności Goodmana i jego klientów. Goodman będzie nadal dążył do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania swoimi nieruchomościami tak, aby sprostać oczekiwaniom klientów i środowisk lokalnych, w których działa Grupa.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 październik 2014 10:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj