logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Elastyczne łańcuchy dostaw najważniejszym trendem w logistyce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lepsza widoczność i rosnąca elastyczność łańcucha dostaw pozostają ważnymi trendami w branży farmaceutyczno-medycznej. Są one niezbędne dla zagwarantowania bezpieczeństwa i integralności produktu. Pozwalają na stworzenie bardziej wydajnych łańcuchów dostaw, opartych na popycie i umożliwiają branży spełnienie nowych standardów regulacyjnych, a także wymagań w zakresie dystrybucji produktów innowacyjnych. Jednocześnie wskazują one na rosnące znaczenie zarządzania procesem logistycznym oraz outsourcingu w tej bardzo wrażliwej branży.

   Trendy te, po raz pierwszy zidentyfikowane w zeszłorocznym badaniu DHL "Podstawowe trendy logistyczne w sektorze farmaceutycznym 2020+", zostały ponownie potwierdzone przez uczestników konferencji DHL "Globalna Branża Farmaceutyczno Medyczna 2014", która odbyła się tego lata w Szanghaju. Udział w niej wzięło ponad 170 przedstawicieli największych na świecie firm farmaceutycznych i producentów sprzętu medycznego.
   Oprócz przeprowadzania własnych badań i ankiet, DHL aktywnie prowadzi intensywny dialog z klientami z sektora medycznego. Wynikająca z tego pogłębiona znajomość branży pozwala dostawcy usług logistycznych na opracowanie niezawodnych i elastycznych rozwiązań oraz na pełnienie funkcji globalnego zaangażowanego partnera branży farmaceutyczno-medycznej.

- Poprzez opracowywanie zindywidualizowanych i innowacyjnych usług logistycznych, pozwalamy naszym klientom już dziś dostosować się do złożonych przyszłych wyzwań rynku - mówi Angelos Orfanos, Prezes Life Sciences and Healthcare, DHL Customer Solutions & Innovation.

   W ostatniej ankiecie klientów, trzy czwarte firm z sektora farmaceutyczno-medycznego potwierdziło znaczenie lepszej widoczności łańcuchów dostaw zaprojektowanych w bardziej elastyczny sposób. Jednocześnie z punktu widzenia klienta ważne stały się trzy dodatkowe podstawowe tezy badania DHL przeprowadzonego w 2013 r.: (1) 58% ankietowanych uważa, że bardzo istotnym trendem jest większe zróżnicowanie łańcuchów dostaw według kategorii produktów (2013: 48%); (2) geograficzne rozszerzenie własnych możliwości logistycznych na miasta poziomu 2 i poziomu 3 oraz obszary wiejskie zostało uznane za szczególnie ważne przez 31% rozmówców (2013: 24%), (3) jedna piąta badanych uważa, że dość ważne jest rozwijanie e-sklepów pod własną marką oraz kanałów dystrybucyjnych dla klienta końcowego (2013: 13%). Wyniki badania obejmowały także ranking kwestii uznawanych przez sektor za priorytetowe. Czterema zagadnieniami na samym szczycie listy były łańcuch dostaw z temperaturą kontrolowaną/chłodniami, dostęp i rozwój na rynkach wschodzących oraz zgodność z wymaganiami ustawowymi.
   Dzięki dedykowanej jednostce sektora farmaceutyczno-medycznego, DHL ma znakomitą sytuację, by spełniać coraz trudniejsze wymagania swoich klientów dzięki innowacyjnym produktom i usługom. Do chwili obecnej pomyślnie wdrożone projekty obejmują, między innymi, DHL Thermonet, który oferuje bezproblemowy podgląd temperatury wzdłuż całego łańcucha dostaw, DHL Medical Express do pilnego przewozu produktów medycznych lub biologicznych, oraz DHL Recall Solution pozwalający skutecznie zarządzać wrażliwymi kampaniami wycofania produktów z rynku.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 październik 2014 11:05

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj