logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ROHLIG SUUS Logistics rozwija się w North-West Logistic Park w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ROHLIG SUUS Logistics, kompleksowy operator logistyczny,  wynajął powierzchnię  w Szczecinie, w nowoczesnym magazynie klasy A w North-West Logistic Park. Dzięki temu zyskał realne możliwości, by świadczyć usługi logistyki kontraktowej na najwyższym poziomie. Firma już obsługuje pierwszego klienta magazynowego na powierzchni 2 700 mkw.

   Z początkiem października 2014 r. szczeciński oddział ROHLIG SUUS Logistics przeniósł się do nowej siedziby, powiększając swoją przestrzeń magazynowo-terminalową oraz biurową. Obiekt  klasy A w North-West Logistic Park to 4 000 mkw. magazynu wysokiego składowania, ok. 500 mkw. funkcjonalnej powierzchni biurowej oraz dodatkowe doki, bramy i rampa do bezpośredniego rozładunku przesyłek.
Dobra lokalizacja (tuż przy trasie S3, 5 km od autostrady A6) i podwojone możliwości przeładunkowe terminala wpłyną pozytywnie na dalszy rozwój, jakość i szybkość serwisów drogowych, zarówno drobnicowych, jak i całopojazdowych firmy. Tymczasem decyzja o uruchomieniu logistyki kontraktowej (zaawansowanych usług na powierzchni magazynowej), już zaowocowała pierwszą długoterminową umową podpisaną z firmą Cargotec, fińskim przedsiębiorstwem produkującym maszyny, dźwigi i podnośniki.

- Na rynku szczecińskim jesteśmy jedną z nielicznych firm oferujących kompleksowy zakres usług logistycznych. Nowoczesny obiekt klasy A w North-West Logistic Park otworzył nam możliwość świadczenia usług logistyki kontraktowej, co dodatkowo wzmocniło naszą pozycję w regionie. Celem oddziału jest dalszy rozwój w Szczecinie, tak pod względem kompetencji, jak i liczebności zespołu - powiedział Marcin Grzelak, dyrektor oddziału Szczecin w ROHLIG SUUS Logistics.

   Obok nowo otwartych usług logistyki kontraktowej, oddział w Szczecinie to od dawna uznane  biuro planowania operacji i obsługi przesyłek morskich, agencja celna w porcie, a także część krajowego systemu dystrybucji drobnicowej oraz silny ośrodek przewozów całopojazdowych krajowych i międzynarodowych operatora.
   O dynamicznym rozwoju oddziału w Szczecinie świadczy wzrost zatrudnienia. W ostatnim czasie do zespołu ROHLIG SUUS Logistics w Szczecinie dołączyło 20 nowych osób, a 4 kolejne są w fazie rekrutacji. Finalnie w oddziale ma pracować ponad 60 pracowników.

- Strategiczna lokalizacja naszego parku logistycznego oraz doskonale przystosowane do potrzeb najemców powierzchnie logistyczne czynią naszą inwestycję niezwykle atrakcyjnym miejscem do lokowania i rozwoju firm z branży logistycznej - podkreśla Pan Andrzej Rosiński, prezes zarządu North-West Logistic Park w Szczecinie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 listopad 2014 07:29

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj