logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Paczkomaty® InPost w Wielkiej Brytanii - planowany rekord zamówień przed Gwiazdką

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

   InPost, globalny lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce, spodziewa się realizacji rekordowej ilości przesyłek w okresie przedświątecznym w Wielkiej Brytanii, kluczowym europejskim rynku e-commerce. Paczkomaty® InPost tworzą obecnie najbardziej rozległy system punktów do odbioru paczek na Wyspach, oferując zasięg większy niż czołowe sklepy dysponujące własnymi sieciami click&collect. Dzięki ekspansji już niemal trzy czwarte (70%) Brytyjczyków znajduje się zasięgu 5 mil od najbliższego Paczkomatu® InPost.

   Usługi click&collect stają się coraz popularniejsze w Wielkiej Brytanii - korzysta z nich już 35% e-konsumentów, a do 2017 r. wskaźnik ten ma osiągnąć 76%*. Jednak prawie co czwarty (23%)** klient  uznaje je za mało dogodne, jeżeli odebranie zakupów jest możliwe tylko w standardowych godzinach otwarcia punktu. Tylko Paczkomaty® InPost umożliwiają odebranie przesyłki o każdej porze dnia i nocy, a dodatkowo - z uwagi na możliwość dostawy i zwrotów za pomocą Paczkomatów® InPost - sprzedawcy mogą zaproponować swoim klientom większą elastyczność.

- Sprzedaż online rośnie w szybkim tempie, co pociąga za sobą wzrost oczekiwań klientów wobec opcji dostawy. Paczkomaty® InPost dostarczają najdogodniejsze rozwiązanie dzięki całodobowemu dostępowi. Z naszych badań wynika, że elastyczność dostawy stanowi kluczowy czynnik w zdobywaniu przewagi na rynku - a to sprzedawcom zapewniają właśnie Paczkomaty® InPost - mówi Neil Saunders, dyrektor działu badań konsumenckich w agencji konsultingowej Conlumino.

Ambitne plany dalszego rozwoju InPost w Wielkiej Brytanii ma realizować nowo mianowany Chairman of InPost UK, Jonathan Smith. Uznany ekspert zdobywał doświadczenie w sektorze logistycznym, dystrybucyjnym i handlowym, wcześniej był szefem brytyjskiego operatora logistycznego Yodel.

- InPost, odpowiadając na realne potrzeby mieszkańców Wielkiej Brytanii, używa swojej innowacyjnej technologii do rewolucjonizowania rynku e-commerce. Zapewnia klientom wygodę i znacząco podnosi efektywność dostaw z e-sklepów. Ekspansja Paczkomatów® InPost gwarantuje wszystkim sprzedawcom wsparcie w trakcie nadchodzącego sezonu świątecznego, a konsumentom wesołe, bezstresowe święta. W przyszłym roku planujemy podwoić liczbę maszyn w sieci - dążymy do tego, aby pod koniec 2015 roku na Wyspach funkcjonowało 2000 Paczkomatów® InPost, dzięki czemu zakupy online będą jeszcze bardziej praktyczne -  komentuje Jonathan Smith, szef InPost w Wielkiej Brytanii.

   Zasięg Paczkomatów® InPost na terenie Wielkiej Brytanii zwiększa się dynamicznie. Jest to możliwe dzięki licznym kooperacjom z silnymi rynkowymi graczami. We współpracy z Transport for London, londyńskim zarządcą metra - InPost uruchomił już terminale m.in. na parkingu przy stacji metra Buckhurst Hill oraz na dworcu autobusowym Victoria Station. W wyniku umów partnerskich innowacyjne urządzenia pojawiły się w sieci supermarketów Morrisons oraz sklepów Toys R Us. Paczkomaty® InPost w znaczącym stopniu zwiększą także elastyczność dostaw konsumentom korzystającym z oferty czołowych podmiotów rynku logistycznego i sektora e-commerce w Wielkiej Brytanii, takich jak: MetaPack oraz P4D.
   Urządzenia InPost "szyte" na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także: Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
   Najwyższą jakość usług InPost potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomers w kategorii "Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu". Innowacyjność firmy została doceniona przez tygodnik WPROST tytułem "Innowatora Roku 2014".
   O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł "Supplier of the Year" podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda "The Delivery Excellence Award 2014" w kategorii: "Best Carrier Contribution to Delivery Innovation", które Paczkomaty® InPost otrzymały w 2014 r. w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii "Retail Innovation of the Year" za "Innowację Roku".

 *   http://www1.planetretail.net/news-and-events/press-release/76-online-shoppers-use-click-collect-2017
** http://www.barclays.com/news/2014/September/the-last-mile.html

Ostatnio zmieniany czwartek, 13 listopad 2014 11:04

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Poziom satysfakcji klientów stacji paliw systematycznie rośnie, maleją z kolei różnice w ocenie poszczególnych sieci....

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj