logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyka z ludzką twarzą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z początkiem września 2014 roku Grupa Raben rozpoczęła kooperację ze Spółdzielnią Socjalną KOSS z Kościana. To już kolejne przedsiębiorstwo społeczne, które z sukcesem współpracuje z tą firmą logistyczną.

   Pracownicy spółdzielni socjalnej KOSS są odpowiedzialni między innymi za etykietowanie produktów oraz ich przepakowywanie i konfekcjonowanie. Osoby zatrudnione w spółdzielni są niepełnosprawne intelektualnie. Na otwartym rynku pracy miałyby małe szanse na zatrudnienie.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu Grupy Raben wpływa na jej innowacyjność. Szukamy wciąż nowych obszarów działań, które pomogą zrealizować nam naszą wizję CSR, w myśl której dążymy do tego, aby wyznaczać zrównoważone trendy w branży. Za sprawą współpracy ze spółdzielnią KOSS kreujemy nowe rozwiązania nie tylko w sektorze TSL, ale również wśród przedsiębiorstw z innych branż, pokazując, że kooperacja z podmiotami ekonomii społecznej przynosi wymierne korzyści - komentuje Marta Szymborska, Lider CSR Grupy Raben.

   Podmioty prawne, które w Polsce działają w obszarze ekonomii społecznej, to m.in. fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie oraz warsztaty terapii zajęciowej. Nie wszystkie tego typu organizacje są jednak automatycznie kwalifikowane jako podmioty ekonomii społecznej. Zależy to przede wszystkim od profilu ich działania oraz innych cech, takich jak np. to, czy wśród pracowników czy klientów takich organizacji znajdują się osoby pochodzące z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, np. długo pozostające na bezrobociu bądź niepełnosprawne.
   Współpracę z przedsiębiorstwami społecznymi Grupa Raben rozpoczęła już w 2012 roku od porozumienia ze Spółdzielnią Socjalną Otwarci z Konina. Spółdzielnia realizuje dla wspomnianej firmy zlecenie na szycie elementów odzieży roboczej dla kierowców i pracowników administracji. Taki rodzaj kooperacji jest przykładem włączającego modelu biznesu, który polega na angażowaniu grup wykluczonych na otwartym rynku pracy w życie społeczne i zawodowe. Ściślejszą współpracę między biznesem, a ekonomią społeczną intensywnie promuje Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych z Poznania, które silnie wspierało porozumienie między spółdzielnią a Grupą Raben.

- Jesteśmy zadowoleni, że wspierane przez nas spółdzielnie socjalne wpisują się w łańcuch zadań i wartości tak dużego przedsiębiorstwa. Wczoraj szycie ubrań, dzisiaj co-packing, a w przyszłości - mam nadzieję - kolejne obszary współpracy - mówi Przemysław Piechocki, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 listopad 2014 07:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding ponownie wyróżniony

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post...

Frigo Logistics otwiera odział w Błoniu koło Warszawy

Frigo Logistics otwiera odział w Błoniu koło Warszawy

14 lipca spółka Frigo Logistics otworzyła nowy odział w Błoniu, na ulicy Pass 20. Pierwsze...

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj