logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Siódemka wspiera logistykę sklepu pawo.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Pawo, producent odzieży męskiej, podjęła decyzję o rozwoju sprzedaży internetowej powierzając opiekę nad procesami logistycznymi firmie kurierskiej Siódemka, należącej do grupy kapitałowej DPD Polska. Obok obsługi e-commerce, Siódemka odpowiada również za dostawy w sieci wewnętrznej, zapewniając w ten sposób wielokanałową obsługę logistyczną (Omni-Channel Logistics).

   Marka Pawo jest obecna na polskim rynku od 25 lat. Firma prowadzi sprzedaż za pośrednictwem 27 salonów firmowych oraz poprzez sieć franczyzową. Sklepy marki Pawo działają w największych centrach handlowych w kraju, m. in. w Złotych Tarasach w Warszawie czy w Silesia City Center w Katowicach. Sklep internetowy pawo.pl to odpowiedź na rosnące potrzeby klientów w zakresie realizacji zakupów przez Internet. Sieć salonów stacjonarnych Pawo obejmuje duże miasta w całej Polsce. Istnieje jednak wielu klientów z mniejszych miejscowości, którym zależy na robieniu częstych i szybkich zakupów w Pawo. Decyzja o wprowadzeniu sklepu on-line wynika również z rosnącej grupy osób przyzwyczajonych do robienia wszelkich zakupów drogą elektroniczną.


- Firma kurierska Siódemka była naturalnym partnerem w zakresie dostaw przesyłek dla klientów w sklepie on-line. Do tej porty nasze firmy współpracowały w obszarze obsługi wewnętrznej korespondencji. Siódemka z powodzeniem realizuje m.in. proces dostawy towarów między magazynem a sklepami i pomiędzy poszczególnymi sklepami. Dzięki elastycznym warunkom współpracy z Siódemką możemy zaoferować klientom naszego e-sklepu darmową dostawę, niezależnie od wartości zakupów - mówi Konrad Ciok, menedżer zarządzający sklepu internetowego pawo.pl


   Produkty Pawo są wysyłane z centrum logistycznego w Pabianicach, czyli z tego samego, które obsługuje salony sprzedaży tradycyjnej. Inauguracji pawo.pl towarzyszyło wprowadzenie nowego systemu magazynowo-rozliczeniowego zintegrowanego z e-sklepem. Firma planuje integrację sklepu internetowego z aplikacją Siódemki 7 Business Ship Control zapewniającą wygodną i sprawną obsługę przesyłek.


- Dzięki rozwojowi modelu omni-channel jesteśmy świadkami swoistej rewolucji w handlu. Przykładem takiego rozwiązania jest właśnie firma Pawo, która prowadzi sprzedaż wielokanałową za pośrednictwem sieci stacjonarnej oraz sklepu on-line. Wzmacnia w ten sposób swój potencjał i zasięg sprzedaży zapewniając klientom zdecydowanie lepsze doświadczenia i szeroką dostępność produktów. Siódemka wpisuje się w ten trend zapewniając pełne wsparcie logistyczne dla sprzedaży wielokanałowej, zapewniając nie tylko najwyższej jakości dostawy, ale również szereg aplikacji informatycznych zwiększających efektywność całej logistyki - mówi Łukasz Zembowicz, członek zarządu ds. sprzedaży, Siódemka S.A.


   Celem Pawo jest udostępnienie pełnego asortymentu w ofercie e-sklepu. Dokładna analiza zachowań klientów pozwala na bieżąco wprowadzać zmiany w działaniu poszczególnych elementów platformy sprzedażowej. Firma testuje także nowe usługi, które mają na celu ułatwienie procesu zakupowego. Między innymi, we współpracy z PayU, Pawo planuje wprowadzić możliwość realizowania płatności jednym kliknięciem (usługa OneClick). Sklep z powodzeniem pełni także rolę katalogu produktów. Został on również zintegrowany z profilami społecznościowymi marki, m.in. na facebooku, czy na pinterescie.


- Jako firma mamy duże oczekiwania wobec rozwoju internetowych kanałów sprzedaży, obserwacje poczynione przez pierwsze dwa tygodnie działania e-sklepu są dla nas więcej niż zadowalające. Jesteśmy przekonani, że profesjonalna obsługa zamówień elektronicznych zaowocuje po pierwsze wzrostem obrotów Pawo, po drugie wpłynie pozytywnie na wizerunek naszej marki - dodaje Konrad Ciok.

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 listopad 2014 07:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj