logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV i Audi otwierają nowe centrum logistyczne w Niemczech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec października 2014 roku Audi AG oficjalnie inaugurowało nowe centrum logistyczne Böllinger Höfe w Heilbronn w Niemczech, z którego teraz DSV zaopatruje pobliską fabrykę producenta w Neckarsulm.

Niemiecka precyzja
DSV przejęło pełną kontrolę nad działalnością operacyjną 38 tys. mkw. centrum logistycznego oraz nad całym procesem uzupełniania zapasów w fabryce Audi, po sześciomiesięcznym okresie startowym. Każdego dnia, w ciągu trzech zmian, w nowej lokalizacji przyjmowanych jest 160 ciężarówek części. Oznacza to blisko 4,5 tys. palet z elementami, które są kierowane wprost na linie produkcyjne modeli A4, A5 Cabrio, A6, A7, A8, a na życzenie również modelu R8. Najwyższych standardów procesów oraz terminowości dostaw pilnuje każdego dnia ok. 160 pracowników. Ich wysiłki są natomiast wspierane przez zaawansowane systemy GPS, zainstalowane w pojazdach obsługujących dostawy pomiędzy centrum logistycznym i fabryką Audi.

Współpraca krok po kroku
Osiągnięcie przez DSV tak ogromnego poziomu odpowiedzialności zostało skrupulatnie zaplanowane, a cały proces podzielono na kolejne etapy. Początkowo, zaraz po oddaniu budynku do użytku w marcu br., obsługę nowej lokalizacji rozpoczęło 40 pracowników DSV Solutions. Do tej roli wybrano ekspertów, doświadczonych we wcześniejszej obsłudze składu konsolidacyjnego Audi. Z czasem, zakres usług był krok po kroku rozszerzany o kolejne aspekty serwisu oraz kolejne modele aut. Wcześniej fabryka producenta w Neckarsulm była obsługiwana przez pięć zewnętrznych ośrodków logistycznych. Dzięki bliskiej współpracy z Audi zarówno proces transformacji, jak i faza startowa nowej lokalizacji przebiegły bez zakłóceń, pozwalając na rozpoczęcie pracy na pełnych obrotach.

Przede wszystkim doświadczenie
- Branża motoryzacyjna to dla DSV niezwykle istotny obszar biznesowy, rozwijany z dużym zaangażowaniem od kilkunastu lat. Lista obsługiwanych przez nas w tym czasie klientów w różnych krajach objęła takie marki, jak: Volvo, Volkswagen, Toyota, Mercedes-Benz, Peugeot, Mitsubishi Motors, Hyundai, Honda, Land Rover, Mazda, Subaru czy Suzuki - mówi Maciej Walenda, prezes zarządu DSV Solutions w Polsce. - Jednak to właśnie współpraca z Audi AG stanowi obecnie jeden z największych kontraktów DSV na obsługę klienta z branży automotive. Niemiecki oddział DSV Solutions rozpoczął współpracę w koncernem w 2011 r. od niewielkiego zakresu usług transportowych i magazynowych, aby rok później rozszerzyć zakres obowiązków do obsługi fabryki firmy w Neckarsulm i wreszcie przejąć pełną odpowiedzialność za obsługę nowego centrum logistycznego Audi.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 listopad 2014 09:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj