logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV Road kolejny rok z Husqvarna Group

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 4 lat drogowa dywizja DSV pracuje z Husqvarna Poland, dostarczając części oraz komponenty na linię produkcyjną kosiarek oraz transportując gotowe produkty do odbiorców w Finlandii. DSV Road właśnie otrzymało potwierdzenie kontynuacji współpracy w kolejnym sezonie.

   DSV Road współpracuje z Husqvarna Poland od momentu otwarcia fabryki w Polsce w 2011 roku. Krakowski oddział DSV jest odpowiedzialny za odbiory podzespołów i elementów niezbędnych do produkcji kosiarek od 15 krajowych i 13 europejskich podwykonawców w systemie LTL i dostawą „just in time” z precyzją dostaw do 30 minut.


- Pracę nad projektem z Husqvarna Poland zaczynaliśmy od momentu otwarcia przez firmę swojej fabryki w Mielcu w roku 2011. Dzięki temu mieliśmy możliwość rozwijać się wraz z klientem, dopasowywać i zmieniać w zależności od jego potrzeb. Obsługa tego projektu jest niezwykłym wyzwaniem i wymaga od nas ogromnej precyzji planowania całego procesu. Dostawcy przesyłają zlecenia, których w sezonie jest nawet ok. 20 dziennie, bezpośrednio do DSV, zgłaszają gotowość towaru i komunikują ewentualne opóźnienia czy problemy. Do spedytorów DSV należy odpowiednia koordynacja zleceń, realizacja transportów i dostawa na czas - mówi Agnieszka Sołtysiak, kierownik Działu Kluczowych Klientów w DSV Road.

   Istotnym elementem tak zaawansowanego systemu pracy jest odpowiednia synchronizacja działań oraz raportowanie. Klient na bieżąco jest informowany o statusach przesyłek, dwa razy dziennie otrzymuje też raporty ze szczegółami realizowanych transportów.


- Transport jest żywym organizmem i wszystko po drodze może się wydarzyć, najważniejszy jest więc sprawny obieg informacji oraz szybka reakcja na każdą pojawiającą się sytuację. Projekt Husqvarna Poland cechuje się dużą sezonowością. Bywają okresy, kiedy nie prowadzimy dla klienta żadnych dostaw, a bywają też takie, w trakcie których z fabryki co kilka minut wyjeżdża nowa kosiarka. W tych warunkach precyzja dostaw jest bardzo istotnym elementem. Najdrobniejsze spóźnienie, a w szczególności brak wcześniejszej informacji, mógłby skutkować bowiem przestojem całej linii produkcyjnej - dodaje Łukasz Sujka, odpowiadający za krakowski zespół, obsługujący Husqvarna Group.


   W 2013 roku po wygranym przetargu eksportowym, do współpracy z Husqvarna Poland dołączył także gdański oddział DSV, specjalizujący się w obsłudze transportów na kierunku fińskim. Za całość koordynacji, raportowanie oraz komunikację w kwestiach operacyjnych odpowiada oddział DSV w Krakowie.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 styczeń 2015 08:03

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj