logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kawa dla Europy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser współpracuje z firmą Scanomat, duńskim producentem ekspresów do kawy już od ponad 10 lat. Operator logistyczny poprzez swoją rozbudowaną sieć połączeń dostarcza te w pełni zautomatyzowane urządzenia do detalistów w całej Europie.

   Kiedy firma Scanomat rozpoczynała działalność około 50 lat temu, mieściła się w niewielkim garażu. Dziś ta rodzinna firma jest jednym z największych producentów ekspresów do kawy przeznaczonych dla restauracji i hoteli. Wyroby Scanomat wyróżnia niezwykły design oraz nowoczesna technologia: dzięki specjalnej aplikacji, już po 45 sekundach po naciśnięciu przycisku na smartfonie lub tablecie możemy cieszyć się filiżanką kawy udekorowanej mleczną pianką. Aplikacja ta pozwala także m.in. na wybór mocy kawy.
   - Klienci Scanomat - pięciogwiazdkowe hotele i restauracje - są bardzo wymagający, również w odniesieniu do operatorów logistycznych, którzy realizują dla nich dostawy. Utrzymujemy bardzo wysokie standardy jakości dla naszych produktów i oczekujemy, że nasi usługodawcy będą mieli tak samo poważne podejście do kwestii jakości - mówi Lisbeth Bangsgaard ze Scanomat w Danii. Dachser i Scanomat współpracują ze sobą od 2004 roku. W 2014 roku operator dostarczył 4500 przesyłek producenta. Firma sprzedaje 90 proc. swoich wyrobów poza granicami Danii, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Z doskonale rozbudowaną siecią połączeń składającą się 256 oddziałów własnych i 68 partnerskich, Dachser zapewnia dotarcie do wszystkich ważnych dla Scanomat regionów.

   Precyzyjne, aktualne informacje
Dachser odbiera towar z magazynu Scanomat w duńskim mieście Kokkedal i dostarcza go do detalistów w 46 różnych europejskich krajach. Podczas realizacji dostaw niezwykle ważne jest przestrzeganie wąskich i precyzyjnie określonych okien czasowych. Bardzo istotna jest tutaj możliwość stałego śledzenia drogi przesyłki, którą Dachser zapewnia w ramach narzędzia shipment control dostępnego dla klientów w aplikacji eLogistics. Operator na każdym etapie drogi przesyłki skanuje towar, dzięki czemu informacja o jego aktualnym miejscu w każdej chwili jest dostępna online.

- Dla Scanomat ogromne znaczenie ma terminowa dostawa towarów - podkreśla Kenneth Thestrup, kierownik sprzedaży w Dachser w Hvidovre. - Dzięki funkcji śledzenia przesyłek w eLogistics, nasi partnerzy ze Scanomat zawsze dokładnie wiedzą, gdzie w danej chwili znajdują się ich produkty. Komunikacja z klientem, bliska współpraca zespołowa naszych kolegów z sieci europejskiej oraz zintegrowane systemy informatyczne są kluczem do sukcesu naszej współpracy z firmą Scanomat.

   Dachser przyczynia się więc do faktu, że eleganckie, w pełni automatyczne ekspresy do kawy Scanomat zaparzają nawet 2 miliony filiżanek kawy dziennie i pół miliarda rocznie dla miłośników kawy w całej Europie.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 luty 2015 12:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj