logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kawa dla Europy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser współpracuje z firmą Scanomat, duńskim producentem ekspresów do kawy już od ponad 10 lat. Operator logistyczny poprzez swoją rozbudowaną sieć połączeń dostarcza te w pełni zautomatyzowane urządzenia do detalistów w całej Europie.

   Kiedy firma Scanomat rozpoczynała działalność około 50 lat temu, mieściła się w niewielkim garażu. Dziś ta rodzinna firma jest jednym z największych producentów ekspresów do kawy przeznaczonych dla restauracji i hoteli. Wyroby Scanomat wyróżnia niezwykły design oraz nowoczesna technologia: dzięki specjalnej aplikacji, już po 45 sekundach po naciśnięciu przycisku na smartfonie lub tablecie możemy cieszyć się filiżanką kawy udekorowanej mleczną pianką. Aplikacja ta pozwala także m.in. na wybór mocy kawy.
   - Klienci Scanomat - pięciogwiazdkowe hotele i restauracje - są bardzo wymagający, również w odniesieniu do operatorów logistycznych, którzy realizują dla nich dostawy. Utrzymujemy bardzo wysokie standardy jakości dla naszych produktów i oczekujemy, że nasi usługodawcy będą mieli tak samo poważne podejście do kwestii jakości - mówi Lisbeth Bangsgaard ze Scanomat w Danii. Dachser i Scanomat współpracują ze sobą od 2004 roku. W 2014 roku operator dostarczył 4500 przesyłek producenta. Firma sprzedaje 90 proc. swoich wyrobów poza granicami Danii, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Z doskonale rozbudowaną siecią połączeń składającą się 256 oddziałów własnych i 68 partnerskich, Dachser zapewnia dotarcie do wszystkich ważnych dla Scanomat regionów.

   Precyzyjne, aktualne informacje
Dachser odbiera towar z magazynu Scanomat w duńskim mieście Kokkedal i dostarcza go do detalistów w 46 różnych europejskich krajach. Podczas realizacji dostaw niezwykle ważne jest przestrzeganie wąskich i precyzyjnie określonych okien czasowych. Bardzo istotna jest tutaj możliwość stałego śledzenia drogi przesyłki, którą Dachser zapewnia w ramach narzędzia shipment control dostępnego dla klientów w aplikacji eLogistics. Operator na każdym etapie drogi przesyłki skanuje towar, dzięki czemu informacja o jego aktualnym miejscu w każdej chwili jest dostępna online.

- Dla Scanomat ogromne znaczenie ma terminowa dostawa towarów - podkreśla Kenneth Thestrup, kierownik sprzedaży w Dachser w Hvidovre. - Dzięki funkcji śledzenia przesyłek w eLogistics, nasi partnerzy ze Scanomat zawsze dokładnie wiedzą, gdzie w danej chwili znajdują się ich produkty. Komunikacja z klientem, bliska współpraca zespołowa naszych kolegów z sieci europejskiej oraz zintegrowane systemy informatyczne są kluczem do sukcesu naszej współpracy z firmą Scanomat.

   Dachser przyczynia się więc do faktu, że eleganckie, w pełni automatyczne ekspresy do kawy Scanomat zaparzają nawet 2 miliony filiżanek kawy dziennie i pół miliarda rocznie dla miłośników kawy w całej Europie.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 luty 2015 12:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

Operator logistyczny PEKAES wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to...

DB Schenker nabywa udziały na globalnym rynku internetowym uShip

DB Schenker nabywa udziały na globalnym rynku internetowym uShip

DB Schenker inwestuje miliony w celu wzmocnienia strategicznej współpracy z amerykańską internetową giełdą transportową uShip,...

MAN Trucknology® Days 2017

MAN Trucknology® Days 2017

Od 23 do 25 marca 2017 r. odbędą się w Monachium MAN Trucknology® Days. Na...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj