logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Docdata wzmacnia swoją obecność w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Docdata, dostawca usług dla branży e-commerce, otworzyła w Świebodzinie nowe centrum obsługi międzynarodowych zwrotów zamówień. Zlokalizowane blisko granicy z Niemcami nowoczesne centrum umożliwia procesowanie 5 milionów zwróconych artykułów miesięcznie. Wzmacnia to nie tylko ofertę usług, jakie Docdata oferuje wiodącym, międzynarodowym markom oraz sprzedawcom internetowym, lecz także zaangażowanie firmy na rozwijającym się, polskim rynku e-commerce.

   We wrześniu 2013 roku Docdata rozpoczęła w Świebodzinie średnich rozmiarów działalność operacyjną. Oferując obsługę zwrotów dla międzynarodowych klientów i zajmując się głównie zwrotami z segmentu mody z całej Europy firma odniosła imponujący sukces. Artykuły są kontrolowane pod względem zniszczeń i śladów używalności, mogą być oczyszczone i odświeżone, a następnie są w perfekcyjnym stanie przekazywane do centrum dystrybucyjnego, aby mogły zostać ponownie sprzedane. Wzrost zapotrzebowania szybko spowodował konieczność powiększenia rozmiarów działalności w Polsce.
   Inteligentny wzrost jest kluczowym elementem długoterminowej strategii Docdaty, aby wyróżniać się na rozwijającym się i coraz bardziej zależnym od technologii rynku e-commerce. 

- Wkroczenie na polski rynek i stworzenie tutaj centrum obsługi zwrotów międzynarodowych to krok milowy w rozwoju naszej firmy. Od lat dostarczamy inteligentne rozwiązania dla branży e-commerce w całej Europie. Rozwój naszych międzynarodowych powiązań czyni nas naturalnym partnerem dla międzynarodowych marek i sprzedawców internetowych, którzy działają na szybko rozwijającym się rynku środkowo-europejskim, szczególnie w Polsce. Cieszy nas znalezienie tutaj wspaniałych pracowników i chcemy pogłębiać naszą przynależność do społeczności lokalnej w Świebodzinie - twierdzi Michiel Alting von Geusau, CEO DOCDATA N.V.

   Po powiększeniu magazynu powierzchnia operacyjna firmy w Polsce została więcej niż podwojona i wynosi aktualnie 5 tys. m kw. Już w tej chwili procesuje się tutaj ponad milion artykułów miesięcznie, jednak całkowity potencjał to nawet 5 milionów. Umożliwia to obsługę sezonowych wzrostów obrotów w branży e-commerce, takich jak wymiana i zwroty nietrafionych prezentów bożonarodzeniowych. Powiększenie magazynu wiązało się również z zapewnieniem pracownikom przestronnej, zajmującej 600 metrów kwadratowych części socjalnej, która obejmuje między innymi duże szatnie oraz jasną i słoneczną jadalnię.
   Docdata działa 24 godziny na dobę na trzy zmiany. W przypadku większej ilości zwrotów także ilość osób pracujących na każdej zmianie może zostać w każdej chwili podwojona. Sezonowe wzrosty obrotów w handlu internetowym, związane z czasowymi promocjami czy zbliżającymi się świętami, są nieodzownym elementem i wyzwaniem dla tej branży. Dlatego Docdata ściśle współpracuje z agencjami pracy tymczasowej, które służą pomocą także przy rekrutacji stałego personelu. Polski oddział firmy zatrudnia aktualnie blisko 200 osób stanowiących rdzeń przedsiębiorstwa, a liczba ta wzrasta z dnia na dzień. Firma dokłada starań, aby ceniono standardy kultury pracy Docdaty. Komunikacja jest oparta na szacunku i otwartości oraz uznaniu i uczciwości, które wyrażają się między innymi w jasno zakreślonych i równych możliwościach awansu i doskonalenia zawodowego. W konsekwencji Docdata pragnie także nawiązać mocne relacje ze społecznością lokalną.

- Inwestycja Docdaty w Świebodzinie ma wymiar nie tylko międzynarodowy, ale również bardzo lokalny. To wśród mieszkańców Świebodzina i okolic rekrutujemy naszych pracowników i to tutaj staramy się uczynić markę Docdata rozpoznawalną i dobrze kojarzącą się. Sukces firmy jest pochodną zaangażowania i jakości pracy naszego personelu. Dlatego uważamy, że warto dokładać starań, aby dobrzy pracownicy chcieli podejmować u nas pracę i z nami wiązać swoje kariery zawodowe. Rozbudowa hali była nie tylko wysiłkiem ku rozwinięciu i zwielokrotnieniu naszych możliwości operacyjnych. Posłużyła również lepszej organizacji i podniesieniu standardu strefy socjalnej oddanej do dyspozycji naszych pracowników - mówi Dariusz Krasinkiewicz, Operations Manager Docdata Fulfilment Sp. z o.o.

- Cieszymy się, że międzynarodowe firmy, liderzy w swojej branży, dostrzegają w naszym mieście potencjał do rozwoju i wzrostu. Dzięki inwestycjom takich przedsiębiorstw jak Docdata Świebodzin staje się atrakcyjnym punktem na lokalnym rynku pracy. Natomiast inicjatywy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu stanowią wartość dodaną obecności Docdaty w naszym mieście, czyniąc życie w nim przyjemniejszym - przyznaje Dariusz Bekisz, burmistrz miasta Świebodzina.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 marzec 2015 14:28

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj