logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Docdata wzmacnia swoją obecność w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Docdata, dostawca usług dla branży e-commerce, otworzyła w Świebodzinie nowe centrum obsługi międzynarodowych zwrotów zamówień. Zlokalizowane blisko granicy z Niemcami nowoczesne centrum umożliwia procesowanie 5 milionów zwróconych artykułów miesięcznie. Wzmacnia to nie tylko ofertę usług, jakie Docdata oferuje wiodącym, międzynarodowym markom oraz sprzedawcom internetowym, lecz także zaangażowanie firmy na rozwijającym się, polskim rynku e-commerce.

   We wrześniu 2013 roku Docdata rozpoczęła w Świebodzinie średnich rozmiarów działalność operacyjną. Oferując obsługę zwrotów dla międzynarodowych klientów i zajmując się głównie zwrotami z segmentu mody z całej Europy firma odniosła imponujący sukces. Artykuły są kontrolowane pod względem zniszczeń i śladów używalności, mogą być oczyszczone i odświeżone, a następnie są w perfekcyjnym stanie przekazywane do centrum dystrybucyjnego, aby mogły zostać ponownie sprzedane. Wzrost zapotrzebowania szybko spowodował konieczność powiększenia rozmiarów działalności w Polsce.
   Inteligentny wzrost jest kluczowym elementem długoterminowej strategii Docdaty, aby wyróżniać się na rozwijającym się i coraz bardziej zależnym od technologii rynku e-commerce. 

- Wkroczenie na polski rynek i stworzenie tutaj centrum obsługi zwrotów międzynarodowych to krok milowy w rozwoju naszej firmy. Od lat dostarczamy inteligentne rozwiązania dla branży e-commerce w całej Europie. Rozwój naszych międzynarodowych powiązań czyni nas naturalnym partnerem dla międzynarodowych marek i sprzedawców internetowych, którzy działają na szybko rozwijającym się rynku środkowo-europejskim, szczególnie w Polsce. Cieszy nas znalezienie tutaj wspaniałych pracowników i chcemy pogłębiać naszą przynależność do społeczności lokalnej w Świebodzinie - twierdzi Michiel Alting von Geusau, CEO DOCDATA N.V.

   Po powiększeniu magazynu powierzchnia operacyjna firmy w Polsce została więcej niż podwojona i wynosi aktualnie 5 tys. m kw. Już w tej chwili procesuje się tutaj ponad milion artykułów miesięcznie, jednak całkowity potencjał to nawet 5 milionów. Umożliwia to obsługę sezonowych wzrostów obrotów w branży e-commerce, takich jak wymiana i zwroty nietrafionych prezentów bożonarodzeniowych. Powiększenie magazynu wiązało się również z zapewnieniem pracownikom przestronnej, zajmującej 600 metrów kwadratowych części socjalnej, która obejmuje między innymi duże szatnie oraz jasną i słoneczną jadalnię.
   Docdata działa 24 godziny na dobę na trzy zmiany. W przypadku większej ilości zwrotów także ilość osób pracujących na każdej zmianie może zostać w każdej chwili podwojona. Sezonowe wzrosty obrotów w handlu internetowym, związane z czasowymi promocjami czy zbliżającymi się świętami, są nieodzownym elementem i wyzwaniem dla tej branży. Dlatego Docdata ściśle współpracuje z agencjami pracy tymczasowej, które służą pomocą także przy rekrutacji stałego personelu. Polski oddział firmy zatrudnia aktualnie blisko 200 osób stanowiących rdzeń przedsiębiorstwa, a liczba ta wzrasta z dnia na dzień. Firma dokłada starań, aby ceniono standardy kultury pracy Docdaty. Komunikacja jest oparta na szacunku i otwartości oraz uznaniu i uczciwości, które wyrażają się między innymi w jasno zakreślonych i równych możliwościach awansu i doskonalenia zawodowego. W konsekwencji Docdata pragnie także nawiązać mocne relacje ze społecznością lokalną.

- Inwestycja Docdaty w Świebodzinie ma wymiar nie tylko międzynarodowy, ale również bardzo lokalny. To wśród mieszkańców Świebodzina i okolic rekrutujemy naszych pracowników i to tutaj staramy się uczynić markę Docdata rozpoznawalną i dobrze kojarzącą się. Sukces firmy jest pochodną zaangażowania i jakości pracy naszego personelu. Dlatego uważamy, że warto dokładać starań, aby dobrzy pracownicy chcieli podejmować u nas pracę i z nami wiązać swoje kariery zawodowe. Rozbudowa hali była nie tylko wysiłkiem ku rozwinięciu i zwielokrotnieniu naszych możliwości operacyjnych. Posłużyła również lepszej organizacji i podniesieniu standardu strefy socjalnej oddanej do dyspozycji naszych pracowników - mówi Dariusz Krasinkiewicz, Operations Manager Docdata Fulfilment Sp. z o.o.

- Cieszymy się, że międzynarodowe firmy, liderzy w swojej branży, dostrzegają w naszym mieście potencjał do rozwoju i wzrostu. Dzięki inwestycjom takich przedsiębiorstw jak Docdata Świebodzin staje się atrakcyjnym punktem na lokalnym rynku pracy. Natomiast inicjatywy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu stanowią wartość dodaną obecności Docdaty w naszym mieście, czyniąc życie w nim przyjemniejszym - przyznaje Dariusz Bekisz, burmistrz miasta Świebodzina.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 marzec 2015 14:28

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj