logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis Otwiera Pierwszy Budynek Na Terenie Prologis Park Prague-Airport

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, uroczyście otworzył budynek spekulacyjny DC1 o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Prague-Airport.

   Inspiracją do uroczystości otwarcia obiektu w stylu lotniczym była jego lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie praskiego portu lotniczego. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Ben Bannatyne, Prologis managing director and regional head na Europę Środkową i Wschodnią; Martin Polak, Prologis senior vice president and country manager na Czechy i Słowację; Miloš Petera, hetman kraju środkowoczeskiego oraz Michal Stark, zastępca burmistrza gminy Jeneč. W uroczystości udział wzięło ponad 100 gości, w tym klienci i partnerzy biznesowi Prologis, przedstawiciele władz miasta oraz mediów.

- Otwarcie nowego budynku magazynowego klasy A stanowi pożądaną inwestycję w kraju środkowoczeskim - powiedział Miloš Petera. - Doceniamy Prologis za proekologiczne zaangażowanie włożone w budowę obiektu. Liczymy na dalszą, owocną współpracę w miarę rozbudowy parku.

   Prologis Park Prague Airport DC1 został zaprojektowany, aby oferować elastyczną i nowoczesną powierzchnię magazynową, wyposażoną w energooszczędne rozwiązania. Podczas budowy przestrzegano surowych zasad gwarantujących bezpieczeństwo budynku, miejscowego ekosystemu, a także zatrudnionych pracowników. Obiekt spełnia najnowsze normy zrównoważonego rozwoju zgodne z systemem oceny jakości budynków BREEAM, w tym dotyczące energooszczędnego oświetlenia zewnętrznego LED, systemu naturalnego nawadniania zieleni i optymalnego ogrzewania za pomocą gazowych promienników rurowych.

- Obserwujemy znaczące zapotrzebowanie na przestrzeń dystrybucyjną klasy A, szczególnie w Pradze oraz jej okolicy i wychodzimy mu naprzeciw - powiedział Ben Bannatyne. - Jesteśmy przekonani, że Prologis Park Prague-Airport ze względu na swoją lokalizację, wysoką jakość i ekologiczne rozwiązania sprosta coraz wyższym oczekiwaniom naszych obecnych i potencjalnych klientów.

   Prologis Park Prague-Airport jest położony w pobliżu zjazdu nr 7 z drogi ekspresowej R6, pięć minut jazdy od portu lotniczego im. Václava Havla w Pradze. Jego strategiczna lokalizacja gwarantuje także doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków transportowych i handlowych za pośrednictwem obwodnicy praskiej oraz do autostrady D5, łączącej Pragę z Pilznem i prowadzącej do Niemiec.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 kwiecień 2015 06:51

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj