logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis Otwiera Pierwszy Budynek Na Terenie Prologis Park Prague-Airport

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, uroczyście otworzył budynek spekulacyjny DC1 o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Prague-Airport.

   Inspiracją do uroczystości otwarcia obiektu w stylu lotniczym była jego lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie praskiego portu lotniczego. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Ben Bannatyne, Prologis managing director and regional head na Europę Środkową i Wschodnią; Martin Polak, Prologis senior vice president and country manager na Czechy i Słowację; Miloš Petera, hetman kraju środkowoczeskiego oraz Michal Stark, zastępca burmistrza gminy Jeneč. W uroczystości udział wzięło ponad 100 gości, w tym klienci i partnerzy biznesowi Prologis, przedstawiciele władz miasta oraz mediów.

- Otwarcie nowego budynku magazynowego klasy A stanowi pożądaną inwestycję w kraju środkowoczeskim - powiedział Miloš Petera. - Doceniamy Prologis za proekologiczne zaangażowanie włożone w budowę obiektu. Liczymy na dalszą, owocną współpracę w miarę rozbudowy parku.

   Prologis Park Prague Airport DC1 został zaprojektowany, aby oferować elastyczną i nowoczesną powierzchnię magazynową, wyposażoną w energooszczędne rozwiązania. Podczas budowy przestrzegano surowych zasad gwarantujących bezpieczeństwo budynku, miejscowego ekosystemu, a także zatrudnionych pracowników. Obiekt spełnia najnowsze normy zrównoważonego rozwoju zgodne z systemem oceny jakości budynków BREEAM, w tym dotyczące energooszczędnego oświetlenia zewnętrznego LED, systemu naturalnego nawadniania zieleni i optymalnego ogrzewania za pomocą gazowych promienników rurowych.

- Obserwujemy znaczące zapotrzebowanie na przestrzeń dystrybucyjną klasy A, szczególnie w Pradze oraz jej okolicy i wychodzimy mu naprzeciw - powiedział Ben Bannatyne. - Jesteśmy przekonani, że Prologis Park Prague-Airport ze względu na swoją lokalizację, wysoką jakość i ekologiczne rozwiązania sprosta coraz wyższym oczekiwaniom naszych obecnych i potencjalnych klientów.

   Prologis Park Prague-Airport jest położony w pobliżu zjazdu nr 7 z drogi ekspresowej R6, pięć minut jazdy od portu lotniczego im. Václava Havla w Pradze. Jego strategiczna lokalizacja gwarantuje także doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków transportowych i handlowych za pośrednictwem obwodnicy praskiej oraz do autostrady D5, łączącej Pragę z Pilznem i prowadzącej do Niemiec.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 kwiecień 2015 06:51

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj