logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Elektryczne wózki widłowe są trendy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 2009 roku liczba wózków elektrycznych sprzedanych w Europie Zachodniej niezmiennie przewyższa liczbę wózków napędzanych silnikami spalinowymi. Czy można w związku z tym uznać, że pojazdy akumulatorowe stanowią przyszłość branży logistycznej?

   Obserwowana na zachodzie dominacja wózków elektrycznych najprawdopodobniej stanie się wkrótce faktem również w naszym regionie. Jako jeden z prekursorów trendu, firma STILL Polska wprowadza do swojej oferty usługi doradcze w zakresie doboru tego typu pojazdów.

- Poprzez akcję „Mission: Zero Emission” chcemy informować klientów o istocie i przyczynach zmian zachodzących w branży oraz przygotować ich do zarządzania flotą w przyszłości - mówi Paweł Włuka, kierownik działu marketingu STILL Polska. - Za jeden z priorytetów uznajemy optymalne dostosowanie rozwiązań do potrzeb klientów. W związku z tym, otwarcie rozmawiamy o korzyściach związanych z różnymi technologiami napędowymi - o ekologicznym potencjale wózków akumulatorowych oraz redukujących emisję CO2 innowacjach dla wózków spalinowych.

   Dotychczas przestrzegano podziału zadań, według którego wózki elektryczne wykorzystywano we wnętrzach, a pojazdy spalinowe - na zewnątrz. To proste rozróżnienie traci obecnie na aktualności. Wpływ na taki stan rzeczy mają trzy grupy czynników. Po pierwsze, wyposażane w coraz mocniejsze silniki elektryczne wózki widłowe, znajdują zastosowanie w obszarach zarezerwowanych dotychczas dla pojazdów spalinowych. Po drugie, w kontekście postulowanych przez Unię Europejską i organizacje ekologiczne standardów ochrony środowiska, ograniczenie emisji zanieczyszczeń staje się koniecznością. Po trzecie, cena oleju napędowego - do niedawna najpopularniejszego paliwa wózków widłowych - jest podatna na globalne zmiany podaży i według długofalowych prognoz będzie rosła.

- Wózki zasilane bateriami elektrycznymi stają się realną, coraz bardziej atrakcyjną alternatywą w zadaniach na zewnątrz magazynu - mówi Tobiasz Jakubczak, specjalista ds. produktu STILL Polska. - Mimo to, wciąż istnieć będą zastosowania, w których maszyny napędzane dieslem i LPG stanowią najbardziej racjonalne rozwiązanie. W ramach kampanii „Mission: Zero Emission”, chcemy pomóc klientom w zidentyfikowaniu, inwestycja w który model jest najbardziej opłacalna.

   Przykładowo - dzięki zastosowaniu efektywnego napędu spalinowo-elektrycznego w pojazdach STILL RX 70 ograniczono pobór paliwa oraz emisję zanieczyszczeń. Ze względu na znaczące zmniejszenie ilości gazów stanowiących efekt uboczny pracy wózka, zbędne stało się wyposażanie modelu w filtr cząstek stałych. Dzięki wprowadzonym innowacjom, model jest bezpiecznym dla środowiska, a przy tym najtańszym w eksploatacji rozwiązaniem. Jednocześnie, radzi sobie lepiej od elektrycznych odpowiedników na wyboistych i stromych trasach.

- Według firmy STILL, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska technologie napędu oraz zrównoważona i inteligentna efektywność są przyszłością branży logistycznej - mówi Thomas A. Fischer, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu STILL. - W ramach kampanii „Mission: Zero Emission” chcemy pokaz naszym klientom, że STILL jest pionierem w tych dziedzinach oraz optymalnym partnerem.

Ostatnio zmieniany czwartek, 23 kwiecień 2015 14:15

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj