logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Globalna współpraca MAN Diesel & Turbo i DSV

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na zdjęciu: Per Rud, VP Head PrimeServ Copenhaga, MAN Diesel & Turbo oraz Jens Bjørn Andersen, CEO Grupy DSV podpisują kontrakt o współpracy. Na zdjęciu: Per Rud, VP Head PrimeServ Copenhaga, MAN Diesel & Turbo oraz Jens Bjørn Andersen, CEO Grupy DSV podpisują kontrakt o współpracy.

Każdego roku marka serwisowa PrimeServ, należąca do MAN Diesel & Turbo, wysyła w przybliżeniu 1,8 ton frachtu lotniczego z Danii oraz blisko 250 ton z Singapuru. DSV jest teraz odpowiedzialne za zapewnienie sprawnej obsługi logistycznej tych transportów.

   MAN Diesel & Turbo, światowy lider w zakresie dużych silników wysokoprężnych, podpisał umowę o współpracy z DSV obejmującą zarówno fracht lotniczy i morski, jak i blisko 30 tys. przesyłek ekspresowych rocznie.
   Każdego dnia MAN Diesel & Turbo dostarcza silniki oraz części zamienne do nich do każdego zakątka świata. Właśnie dlatego firma stawia trzy zasadnicze warunki we współpracy z operatorem logistycznym - warunki, które teraz są głównymi przykazaniami DSV:
1. Prędkość tzn. obowiązek dostania się do dowolnego miejsca na świecie o czasie i bez żadnych opóźnień,
2. Niezawodność tzn. dostawy na czas tak, aby zapobiec jakimkolwiek opóźnieniom serwisowym,
3. Zarządzanie sytuacjami wyjątkowymi tzn. każde ewentualne odchylenie od powyższego scenariusza musi zostać szybko zidentyfikowane, zgłoszone, a działania naprawcze muszą zostać podjęte jak najszybciej.

   Realizacja powyższych założeń, przy tak ogromnej skali operacji, jest nie lada wyzwaniem. W tym celu DSV zainwestowało w integrację systemów elektronicznej wymiany danych EDI z MAN Diesel & Turbo oraz stworzyło międzynarodowy zespół, dedykowany do obsługi zadań logistycznych w ścisłej współpracy z zespołem operacyjnym klienta.

  - Nawiązanie współpracy z MAN Diesel & Turbo to dla nas ogromna satysfakcja. O wygranej w przetargu zadecydowały nasze rozwiązania technologiczne oraz umiejętności operacyjne. Bardzo się cieszę, że będziemy teraz budować długoterminową współpracę - mówi Henrik Nielsen, Dyrektor Zarządzający DSV Air & Sea Dania.

- W DSV zaimponowała nam elastyczność oraz osobiste podejście jakie operator zaprezentował nam do tej pory. Implementacja zmian przebiega bardzo sprawnie, a nasi klienci w żaden sposób nie zostali dotknięci tymi zmianami - mówi Jan T. Abel, Transport Manager DK, MAN Diesel & Turbo.

   MAN PrimeServ jest marką serwisową wszystkich produktów MAN Diesel & Turbo, która oferuje swoje usługi na całym świecie, 365 dni w roku i 24 godziny na dobę. Globalna sieć zapewnia kompleksowe i ciągłe wsparcie swoim klientom na wszystkich kontynentach.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 kwiecień 2015 11:35

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

W góry, na Mazury i nad morze z PKP Intercity

W góry, na Mazury i nad morze z PKP Intercity

Od 23 czerwca 2017 roku ruszyła wakacyjna oferta PKP Intercity. W okresie letnim przewoźnik uruchamia...

PKP CARGO na rzecz bezpieczeństwa na kolei

PKP CARGO na rzecz bezpieczeństwa na kolei

PKP CARGO wzięło udział w ćwiczeniach służb ratowniczych na kolei. Spółka chce w ten sposób...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj