logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Grupa Pekabex finalizuje prace na budowie nowej fabryki Volkswagena

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Pekabex zakończyła montaż konstrukcji prefabrykowanej dwóch obiektów nowej fabryki Volkswagena, powstającej koło Wrześni w województwie wielkopolskim. Łączna wartość prac zrealizowanych przez poznańską grupę wyniosła ponad 50 mln zł.

   W Białężycach k. Wrześni trwa budowa nowej fabryki, w której w 2016 roku ruszy produkcja nowej generacji samochodu dostawczego Volkswagen Crafter. W inwestycję realizowaną na obszarze 220 hektarów zaangażowane są krajowe oraz międzynarodowe przedsiębiorstwa budowlane. Grupa Pekabex była odpowiedzialna za wykonanie konstrukcji prefabrykowanej dwóch obiektów nowej fabryki: przyszłej lakierni oraz wielofunkcyjnego łącznika, stanowiącego „kręgosłup” całego zakładu.
   Zakres prac zrealizowanych przez Grupę Pekabex obejmował zaprojektowanie, produkcję oraz montaż elementów prefabrykowanych, w tym słupów, płyt stropowych i belek wykonywanych w technologii tradycyjnej (żelbetowych) oraz sprężonych. Łączna wartość robót wykonanych przez Pekabex wyniosła ponad 50 mln zł.


- Wyzwaniem przy tym projekcie była niewątpliwie jego wielkość oraz czas realizacji. Wyprodukowaliśmy, dostarczyliśmy na plac budowy i zamontowaliśmy łącznie prawie 4 900 elementów, z których największe miały długość ponad 33 metrów i ważyły ponad 100 ton każda. Transport takich ponadgabarytowych elementów możliwy był tylko w godzinach nocnych i odbywał się na specjalnych zestawach transportowych sprowadzonych m.in. z Niemiec. Prace rozpoczęliśmy późną jesienią, zatem większość z nich wykonywaliśmy w sezonie zimowym. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii prefabrykacji, gdzie cała produkcja elementów konstrukcji odbywa się na terenie naszej fabryki, a na budowie montowane są gotowe elementy, w związku z czym prace mogą być prowadzone bez przeszkód także przy ujemnych temperaturach - powiedział Przemysław Borek, prezes Pekabex Bet, spółki z Grupy Pekabex realizującej kontrakt. - Bardzo się cieszę, że powierzone nam zadania na budowie nowej fabryki Volkswagena zrealizowaliśmy w terminie, co umacnia wiarygodność Grupy Pekabex jako solidnego partnera i potwierdza nasze kompetencje do realizacji dużych kontraktów, wymagających złożonych rozwiązań konstrukcyjnych. Fabryka Volkswagena jest kolejnym, po m.in. dworcach kolejowych w Poznaniu i Łodzi, gazoporcie w Świnoujściu czy tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku, zaawansowanym technologicznie projektem, w którym wykorzystano prefabrykaty Grupy Pekabex.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 maj 2015 08:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Partnerstwo Huawei i Grupy Deutsche Post DHL w oparciu o…

Partnerstwo Huawei i Grupy Deutsche Post DHL w oparciu o Internet Rzeczy

Huawei Technologies, światowy dostawca globalnych rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych oraz Grupa Deutsche Post DHL, nawiązały...

Poczta Polska dla biznesu - w 2016 r. sprzedaż usług…

Poczta Polska dla biznesu - w 2016 r. sprzedaż usług kurierskich wzrosła o 20 proc.

Aż o jedną piątą wzrosła sprzedaż usług kurierskich w Poczcie Polskiej w 2016 r. w...

Zmiany w opodatkowaniu nieruchomości po nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym

Zmiany w opodatkowaniu nieruchomości po nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym

Przedsiębiorstwa posiadające na swoim terenie elementy infrastruktury kolejowej powinny przyjrzeć się ich opodatkowaniu. Zmiany mogą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj