logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS otwiera centrum logistyki medycznej i biotechnologicznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma UPS poinformowała, że rozszerza możliwości europejskiego łańcucha dostaw towarów z kontrolowaną temperaturą, otwierając w amsterdamskim porcie lotniczym Schiphol w Holandii centrum spedycji lotniczej, specjalizujące się w przesyłkach medycznych. Otwarcie nowego centrum potwierdza zaangażowanie UPS w rozwój oferty dla wyspecjalizowanych segmentów rynku, w tym przypadku – w obsługę logistyczną firm medycznych i biotechnologicznych.

   Nowy obiekt o powierzchni 600 mkw. spełnia wymogi GDP i został zaprojektowany pod kątem najwyższych standardów transportu farmaceutyków. W budynku znajdują się strefy temperaturowe od 15ºC do 25ºC oraz od 2ºC do 8ºC, a także systemy monitorujące i alarmowe, które zapewniają ochronę wrażliwych na temperaturę przesyłek medycznych. Operatorzy UPS przechodzą szczegółowe szkolenia i przestrzegają procedur przygotowanych specjalnie dla logistyki medycznej, aby zagwarantować, że produkty przychodzące i wychodzące z obiektu będą bezpieczne podczas transportu.

- Ze względu na rosnącą ilość preparatów biologicznych, produktów wrażliwych na temperaturę, a także zmieniające się przepisy w zakresie transportu farmaceutyków, obowiązujące w różnych regionach świata, firmy potrzebują kontroli i skuteczniejszej ochrony swoich produktów podczas transportu - powiedział John Menna, wiceprezes UPS ds. globalnej strategii w dziale Healthcare Logistics. - Nowe centrum biotechnologiczne w porcie lotniczym Amsterdam Schiphol pozwala nam ściśle kontrolować temperaturę przesyłek zgodnie z wymogami określonymi w unijnych wytycznych GDP.

   Dzięki własnemu obiektowi dedykowanemu logistyce medycznej oraz spełniającemu wymogi GDP w amsterdamskim porcie lotniczym Schiphol, firma UPS zapewnia większą kontrolę nad przeładunkiem oraz tymczasowym magazynowaniem przesyłek medycznych, co pomaga klientom ograniczyć ryzyko i spełnić rygorystyczne normy jakości. Nowe centrum UPS umożliwia korzystanie z  izolowanych palet oraz monitorowanie aktywnie kontrolowanych kontenerów. Personel UPS jest przeszkolony, aby zagwarantować odpowiednią obsługę oraz przestrzeganie instrukcji dostawców opakowań.
   Najnowsza inwestycja UPS następuje sześć miesięcy po tym, jak firma poinformowała o przejęciu polskiej firmy Poltraf Sp. z o.o., specjalizującej się w dystrybucji produktów farmaceutycznych. Transakcja ta poszerza zasięg europejskiej logistyki medycznej UPS, umożliwiając świadczenie usług klientom na rynkach medycznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wskutek przejęcia, istniejąca europejska sieć logistyki medycznej UPS powiększyła się o trzy obiekty z zaawansowanymi systemami zarządzania magazynem, usługami gwarantowania jakości, a zespół UPS o doświadczony personel.
   UPS oferuje firmom z branży medycznej i biotechnologii szeroką gamę specjalistycznych usług frachtowych oraz transportu i dystrybucji przesyłek. Sieć logistyki medycznej UPS świadczy także usługi całodobowego monitorowania i ochrony, kompletacji i etykietowania oraz zarządzania zamówieniami i rozliczeniami z odbiorcami. Usługi we wszystkich lokalizacjach dostępne są z poziomu jednej, globalnej platformy informatycznej do zarządzania zamówieniami. UPS pomaga firmom medycznym spełniać rygorystyczne, często skomplikowane wymagania regulacyjne, oferuje elastyczność w zmiennym środowisku biznesowym i obsługuje coraz większe grono międzynarodowych klientów.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 maj 2015 06:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj