logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kolejne Solarisy w Warszawie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Solaris i Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) w Warszawie podpisały umowę na dostawę 80 autobusów. Do stolicy, do końca 2015 roku, zostanie dostarczonych  60 przegubowych i 20 egzemplarzy 12-metrowych Urbino. Pierwsze sztuki pojawią się u przewoźnika już w październiku. Tym samym Solaris wygrał jeden z najważniejszych tegorocznych przetargów na krajowym rynku autobusów.

   W wyniku rozstrzygniętego w kwietniu przetargu firma Solaris pozyskała kolejne zamówienie od stołecznego przewoźnika, zdobywając jednocześnie jeden z ważniejszych tegorocznych kontraktów na polskim rynku autobusowym. 7 maja 2015 roku, w siedzibie Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, przedstawiciele Zarządu MZA oraz Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę 60 przegubowych Urbino 18 oraz 20 egzemplarzy Urbino 12. Zgodnie z umową pierwsze z 80 pojazdów przyjadą do Warszawy w październiku 2015 roku. Całość zamówienia opiewa na sumę ponad 110 milionów złotych.
   MZA Warszawa położyło w tym przetargu duży nacisk na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które mają poprawić bilans energetyczny autobusów. Każdy pojazd dla Warszawy zostanie wyposażony między innymi w panele fotowoltaiczne. Zamontowane na dachu baterie słoneczne będą wspomagać instalację elektryczną przy włączonym silniku, a także podczas postoju na krańcach linii. W ten sposób uda się zmniejszyć w pojazdach zużycie paliwa. To niezwykle istotne ze względu na wciąż rosnące zapotrzebowanie na energię, spowodowane coraz to bardziej rozbudowanymi systemami monitoringu, pracą klimatyzacji czy monitorów LCD.
   W autobusach zbudowanych dla Warszawy zamontowane zostaną silniki DAF/PACCAR spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro6 oraz skrzynie biegów Voith Diwa 6. Pasażerowie stolicy odnajdą w dobrze już sobie znanych Urbino udogodnienia, które zastosowano i w innych użytkowanych przez MZA pojazdach Solarisa – klimatyzację, ekrany informacyjne LCD i ekologiczne oświetlenie w technologii LED. Przewidziano także dodatkową przestrzeń dla wózków dziecięcych oraz dla wózków inwalidzkich. Bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy zapewnia zaawansowany system monitoringu, złożony z pięciu kamer zainstalowanych na zewnątrz i pięciu urządzeń umieszczonych wewnątrz pojazdu. Nowością będą także urządzenia o nazwie alcolock, które uniemożliwiają uruchomienie autobusów nietrzeźwym kierowcom.
   Solarisy już na stałe wpisały się w warszawski krajobraz. Po ulicach stolicy jeździ już ponad 1000 pojazdów tej marki. Warto przypomnieć, że pod koniec 2014 roku producent z Bolechowa podpisał ze stołecznym przewoźnikiem duży kontrakt na dostawę dziesięciu autobusów elektrycznych. 

Ostatnio zmieniany piątek, 22 maj 2015 10:06

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj