logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV wkracza na rynek Ameryki Centralnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po sukcesie operatora na rynku Ameryki Południowej DSV otwiera nową siedzibę w Kostaryce, w centralnej części Ameryki.

   Nowo otwarta dywizja DSV Air & Sea, specjalizująca się we frachcie lotniczym oraz morskim, skupi się zarówno na transporcie towarów z i do Kostaryki, jak i transporcie lądowym przy udziale okolicznych partnerów Grupy DSV.
  

- Ameryka Centralna to jedno z niewielu miejsc na mapie DSV do tej pory niezagospodarowanych. Pełni optymizmu, po starcie 3 lata temu na terenie Ameryki Południowej, postanowiliśmy rozszerzyć działalność w centralnym punkcie tego regionu. Kostaryka to państwo z najlepiej rozwiniętą i stabilną gospodarką Ameryki Centralnej, a San Jóse stało się swego rodzaju hubem dla międzynarodowych firm działających w tej części kontynentu - mówi Jens Bjørn Andersen, CEO Grupy DSV. - Jesteśmy pewni, że osiągniemy sukces w tej części Ameryki i pomożemy go osiągnąć naszym klientom, którzy do tej pory nie działali w tym regionie.

   W ostatnich latach Kostaryka przyciąga zachodnich inwestorów dzięki stabilnemu rządowi, rosnącemu PKB i przychylnym przedsiębiorcom rozporządzeniom. Państwo zostało ocenione przez Transparency International jako jedno z najbardziej zaangażowanych w walkę z korupcją w Ameryce Centralnej. Kraj ten jest także znany jako jeden z pionierów w dziedzinie odnawialnej energii (celując w zerową emisję dwutlenku węgla w 2021 r. - na 200 rocznicę niepodległości) i stałemu rozwojowi w zakresie turystyki, inwestując w lokalne atrakcje naturalne i infrastrukturę. W 1949 roku Kostaryka zlikwidowała armię, przekierowując budżet na rzecz edukacji - stając się w ten sposób państwem z jednym z najlepiej wyedukowanych społeczeństw. Dostępność wysoko wykształconych pracowników przyciągnęła wiele międzynarodowych firm w celu założenia tam lokalnych shared services i call center.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2015 13:40

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj