logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV wkracza na rynek Ameryki Centralnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po sukcesie operatora na rynku Ameryki Południowej DSV otwiera nową siedzibę w Kostaryce, w centralnej części Ameryki.

   Nowo otwarta dywizja DSV Air & Sea, specjalizująca się we frachcie lotniczym oraz morskim, skupi się zarówno na transporcie towarów z i do Kostaryki, jak i transporcie lądowym przy udziale okolicznych partnerów Grupy DSV.
  

- Ameryka Centralna to jedno z niewielu miejsc na mapie DSV do tej pory niezagospodarowanych. Pełni optymizmu, po starcie 3 lata temu na terenie Ameryki Południowej, postanowiliśmy rozszerzyć działalność w centralnym punkcie tego regionu. Kostaryka to państwo z najlepiej rozwiniętą i stabilną gospodarką Ameryki Centralnej, a San Jóse stało się swego rodzaju hubem dla międzynarodowych firm działających w tej części kontynentu - mówi Jens Bjørn Andersen, CEO Grupy DSV. - Jesteśmy pewni, że osiągniemy sukces w tej części Ameryki i pomożemy go osiągnąć naszym klientom, którzy do tej pory nie działali w tym regionie.

   W ostatnich latach Kostaryka przyciąga zachodnich inwestorów dzięki stabilnemu rządowi, rosnącemu PKB i przychylnym przedsiębiorcom rozporządzeniom. Państwo zostało ocenione przez Transparency International jako jedno z najbardziej zaangażowanych w walkę z korupcją w Ameryce Centralnej. Kraj ten jest także znany jako jeden z pionierów w dziedzinie odnawialnej energii (celując w zerową emisję dwutlenku węgla w 2021 r. - na 200 rocznicę niepodległości) i stałemu rozwojowi w zakresie turystyki, inwestując w lokalne atrakcje naturalne i infrastrukturę. W 1949 roku Kostaryka zlikwidowała armię, przekierowując budżet na rzecz edukacji - stając się w ten sposób państwem z jednym z najlepiej wyedukowanych społeczeństw. Dostępność wysoko wykształconych pracowników przyciągnęła wiele międzynarodowych firm w celu założenia tam lokalnych shared services i call center.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2015 13:40

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pasażer ma zawsze dotrzeć do celu - Kulisy pracy dyspozytorów…

Pasażer ma zawsze dotrzeć do celu - Kulisy pracy dyspozytorów ruchu PKP Intercity

Na co dzień czujni, śledzą bieżącą sytuację na sieci kolejowej. Pracują przez cały rok, 24...

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, podsumował...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj