logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS pomaga w organizacji Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2015

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

UPS Airlines przewiozą Ogień Nadziei z Grecji do Stanów Zjednoczonych, a wolontariusze i wiedza logistyczna UPS będą wsparciem w organizacji zawodów.

   Firma UPS będzie oficjalnym dostawcą tegorocznych Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles. Firma oferuje swoją wiedzę logistyczną, magazyny i wolontariuszy, aby pomóc w organizacji igrzysk, które odbędą się w dniach 26 lipca - 2 sierpnia 2015 r. w Los Angeles w USA, z udziałem 7000 sportowców i 3000 trenerów.
   Linie lotnicze UPS Airlines przetransportowały Ogień Nadziei z Aten do Waszyngtonu. Załoga oraz pilot UPS eskortowali płomień w czterech specjalnie zaprojektowanych latarniach ("lampach górniczych"), które podtrzymywały go podczas transatlantyckiego lotu. UPS dostarczył lampy zespołowi Olimpiad Specjalnych w Waszyngtonie tuż przed rozpoczęciem olimpijskiej sztafety pod nazwą Law Enforcement Torch Run®.

Podróż Ognia Nadziei rozpoczęła się w Atenach, w Grecji, na pokładzie samolotu UPS. Przystankiem w drodze do Stanów Zjednoczonych było centrum logistyczne UPS na lotnisku Kolonia/Bonn. Samolot UPS Airlines wylądował w Filadelfii 19 maja, gdzie płomień został przeniesiony do pojazdu UPS napędzanego paliwem alternatywnym i pojechał do Waszyngtonu. UPS dostarczył go zespołowi Olimpiad Specjalnych jeszcze tego samego dnia.
  UPS wykorzysta również swoją unikatową wiedzę logistyczną do koordynowania odbioru, inwentaryzacji, magazynowania oraz przewożenia przesyłek paczkowych i frachtu z różnych magazynów od południowej Kalifornii aż po Los Angeles. Ponadto firma przeznaczy 1000 mkw. przestrzeni magazynowej na przechowywanie strojów i sprzętu sportowego podczas tygodniowej imprezy. Wolontariusze UPS, pomagając w organizacji Igrzysk, będą korzystać z tych samych rozwiązań inwentaryzacyjnych i monitorujących, które UPS na co dzień oferuje swoim klientom na całym świecie.

- Cieszymy się, że możemy być częścią Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Wspieranie tych inspirujących sportowców z całego świata będzie dla nas prawdziwą przyjemnością - powiedział Noel Massie, prezes UPS w Dystrykcie Południowej Kalifornii.

Wsparcie UPS obejmuje:
• Dziesięć pojazdów UPS Autologistics na potrzeby Departamentu Policji Los Angeles i Biura Szeryfa Los Angeles do obsługi sztafety między wybrzeżami Ameryki
• Trzech „wypożyczonych” menedżerów będących ekspertami w dziedzinie logistyki i zarządzania, którzy pomogą w projektowaniu, planowaniu i realizacji przewozu towarów i sprzętu sportowego na potrzeby około 10 000 sportowców w 11 różnych obiektach w Los Angeles
• Kurierów UPS, którzy zajmą się transportem strojów i sprzętu sportowego do wielu obiektów
• Powierzchnię magazynową oraz usługi przechowywania, monitorowania i wyszukiwania strojów i sprzętu sportowego
• 7200 godzin pracy ponad 300 wolontariuszy UPS

   Według organizatorów, Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych będą największą tegoroczną imprezą sportową i humanitarną na świecie oraz największym wydarzeniem sportowym w Los Angeles od czasu Igrzysk Olimpijskich w 1984 r.

Ostatnio zmieniany piątek, 29 maj 2015 11:37

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj