logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dajar rozszerza współpracę z CHEP na europejskich rynkach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dajar, polski producent i dystrybutor artykułów gospodarstwa domowego, mebli ogrodowych oraz wyposażenia dla branży HoReCa, rozszerza zakres współpracy z firmą CHEP. Od początku współpracy obu podmiotów wolumen zamawianych palet w Polsce wzrósł blisko dwukrotnie. A dzięki prężnemu rozwojowi firmy na rynkach Południowej i Wschodniej Europy kooperacja będzie obejmować także obszar Węgier i Rumunii. W celu zwiększenia efektywności kosztowej Dajar zamierza sprawdzić możliwość konwersji na palety CHEP także u swoich dostawców m.in. z Turcji.

   Produkty Dajaru dystrybuowane są głównie pełnopaletowo do sieci handlu nowoczesnego. W ofercie firmy znajdują się m.in. międzynarodowe marki: Ambition, Disney, Patio, Pyrex, Arcusine. Duża część oferty jest całoroczna, jednak firma ma także rozbudowany segment sezonowy m.in.: meble ogrodowe. Przedsiębiorstwo zatrudnia 870 osób w 9 lokalizacjach w Polsce. Pewne grupy produktów transportowane są m.in. z Francji, Rosji, Chin oraz Turcji. Sercem dystrybucji firmy jest Toruń, w którym znajduje się centralny magazyn wysokiego składowania. To do niego wysyłane są zarówno produkty z zakładów produkcyjnych, jak i większość importowanych towarów.
   Taki sposób funkcjonowania narzuca szereg wyzwań logistycznych, których rozwiązanie powierzono CHEP POLSKA. W okresie poprzedzającym współpracę z CHEP, firma miała problem z akceptacją palet i wysokimi odpisami u swoich odbiorców. Kwestia kontrolowania jakości palet była bardzo uciążliwa, a prowadzenie administracji paletowej oraz konieczność odbierania ich od kontrahentów generowały wiele nadprogramowych operacji, stanowiących dla firmy dodatkowy koszt.

 - Szukaliśmy rozwiązania, które da nam oszczędności operacyjne i finansowe. Zależało nam na znalezieniu alternatywy do stosownego wcześniej nośnika, który w dystrybucji nie był w 100% efektywny. Naszym partnerem w zakresie obsługi palet musiała być firma, która ma szeroką sieć dystrybucji oraz jest w stanie dostarczyć akceptowalne przez odbiorców nośniki do wszystkich naszych lokalizacji w Polsce - podsumowuje Adam Kubicki, Logistics Manager Dajar Sp.z o.o. - Po porównaniu kosztów oprócz wygody rozwiązanie jest także efektywne kosztowo. Eliminacja kwestii paletowej z rozmów z naszymi odbiorcami i transporterami wpłynęła także na poprawę relacji.

   W ostatnich latach firma opiera swoją strategię na rozwoju działalności na rynkach Europy Środkowej. Nowe spółki Dajar powstały m.in. w Rumunii, Słowacji oraz na Węgrzech, co pozwala na jeszcze większą efektywność obsługi w regionie.  We współpracy z partnerami biznesowymi spółka stara się budować mocne, strategiczne relacje, których celem jest zwiększenie efektywności operacyjnej i kosztowej przy poszanowaniu zasad terminowości. 

- Rozbudowana siatka centrów serwisowych CHEP oraz współpraca z ponad 9000 punktami dystrybutorskimi w Polsce sprawia, że dla firm działających w takiej skali jak Dajar jesteśmy partnerem gwarantującym wysoką efektywność i pewność dostaw - podkreśla Kinga Di Salvo, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie. - Zaletą CHEP jest także fakt, że firma działa w ponad 50 krajach świata i stale rozwija swoje zaplecze. W ostatnich latach prężnie zwiększamy zasięg działania w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Dla wielu polskich eksporterów i importerów to ważne kierunki biznesowej ekspansji. Naszym celem jest ułatwianie im prowadzenia biznesu i zdejmowanie z nich ciężaru zarządzania łańcuchem dostaw.

   Współpraca z CHEP przełożyła się przede wszystkim na uproszczenie procesów logistycznych. Dzięki wykorzystywaniu niebieskiej palety, Dajar może skupić się na kluczowych dla firmy procesach produkcyjnych i logistycznych. Gospodarka paletowa nie wymaga teraz od działu logistyki dużego zaangażowania i wysokich nakładów pracy. Poprawiły się także relacje z partnerami biznesowymi, a obsługa przez jednego partnera paletowego wyraźnie zoptymalizowała koszty.
   Firma CHEP jest światowym liderem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania paletami. Założona w 1945 roku, działa aktualnie w ponad 50 krajach świata świadcząc usługi największym globalnym firmom z sektora dóbr konsumpcyjnych. Właścicielem firmy jest Grupa Brambles Limited notowana na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Do Grupy Brambles należą oprócz CHEP - IFCO, Pallecon, Transpac oraz Ferguson Group.
   CHEP oferuje usługę poolingu palet, która polega na współużytkowaniu stałej jakości palet i kontenerów przez wielu klientów. Pooling jest strategicznym rozwiązaniem biznesowym dla firm, które chcą ograniczyć wydatki kapitałowe i poprawić działanie łańcucha dostaw. Rozwiązania logistyczne CHEP są przyjazne dla środowiska i pomagają chronić produkty klientów przed uszkodzeniem w trakcie transportu i magazynowania poprzez połączenie nowoczesnej technologii, wieloletniego doświadczenia i ogromnej bazy aktywów CHEP zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników, zarządza blisko 250 milionami palet. W Europie CHEP posiada ponad 400 magazynów serwisowych palet. CHEP w Polsce istnieje od 15 lat, a z jego systemu korzysta ponad 500 przedsiębiorstw, w tym firmy polskie, jak i koncerny międzynarodowe. Aktualnie CHEP Polska wydaje rocznie ponad 15 mln palet swoim klientom w Polsce oraz oraz odbiera palety z ponad 9.000 punktów dystrybucyjnych. Palety podlegają inspekcji i naprawie w Centrach Serwisowych - Kampinos, Radom, Świętochłowice, Gądki, Bydgoszcz, Niewiadów.
   Za swoje zaangażowanie we wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju firma otrzymała nagrody: Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2013 oraz Promotor Ekologii 2015. W 2015 roku firma CHEP Polska otrzymała także tytuł Gazeli Biznesu przyznawany przez dziennik gospodarczy Puls Biznesu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 czerwiec 2015 07:41

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj