logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL i IMG dzięki DHL Exported zachęcają projektantów do podboju świata mody

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma logistyczna DHL, we współpracy z IMG, ogłosiła podczas odbywającego się 6 lipca w Berlinie Tygodnia Mody Mercedes-Benz, rozpoczęcie II edycji DHL Exportedv - programu wspierającego przemysł modowy na świecie. Ten wyjątkowy program zainicjowany w ubiegłym roku, pomógł czterem projektantom z różnych krajów rozwinąć działalność ich marek na skalę międzynarodową. DHL Exported stanowi okazję dla znanych na rynkach lokalnych projektantów  do poszerzenia swojej popularności w świecie, dzięki pokazowi na jednym z najbardziej wpływowych tygodni mody.

- DHL Exported to prawdziwy sukces. Cieszymy się, że ten program pomógł już kilku bardzo utalentowanym projektantom pokonać granice i dotrzeć ze swoimi markami na nowe rynki. Jako najbardziej międzynarodowa firma na świecie uważamy, że jesteśmy zobowiązani pomagać w rozwoju firmom każdej wielkości. Z radością oczekujemy wniosków od projektantów z całego świata i cieszymy się, że będziemy mogli wspierać ich w ekspansji na rynki zagraniczne - powiedział Arjan Sissing, Starszy Wiceprezes ds. marketingu marki korporacyjnej w Grupie Deutsche Post DHL.

   Do 31 lipca 2015 r. projektanci z całego świata mogą składać wnioski o udział w II edycji programu, aby zaprezentować swoje kolekcje podczas jednej z następujących imprez: Tydzień Mody w Nowym Jorku, Tydzień Mody w Londynie, Tydzień Mody w Mediolanie lub Tydzień Mody Mercedes-Benz w Tokio. W tym roku obniżeniu uległo kryterium okresu prowadzenia działalności na rynku modowym - obecnie staż projektanta mody może wynosić zaledwie cztery lata, a nie jak poprzednio siedem. Wnioski zostaną rozpatrzone przez komisję globalnych i regionalnych ekspertów na każdym z tych rynków. Eksperci wybiorą projektanta, który potencjalnie najbardziej skorzysta na zaprezentowaniu swoich kolekcji podczas danej imprezy.

- Po sukcesie pierwszej edycji DHL Exported cieszymy się z tegorocznego otwarcia programu i umożliwienia projektantom przedstawienia swoich marek na nowych rynkach - powiedziała Catherine Bennett, starsza wiceprezes i dyrektor zarządzająca IMG Fashion. - Wsparcie programu oferowane przez Brytyjską Izbę Mody, Camera Della Moda Italiana oraz Organizację Japońskiego Tygodnia Mody ma kluczowe znaczenie dla międzynarodowej ekspansji uczestniczących w nim projektantów. Wraz z naszym partnerem, IMG cieszy się, że będzie mogło odkryć nową generację globalnych marek.

   Tegoroczny DHL Exported będzie sponsorował czterech finalistów programu w ciągu dwóch kolejnych sezonów w wybranych przez nich Tygodniach Mody. Projektanci otrzymają gwarantowany udział w programie imprezy oraz sfinansowanie i realizację pokazu mody na wybiegu. DHL pokryje także wszystkie koszty logistyczne związane z wyprodukowaniem i przewiezieniem kolekcji do Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu czy Tokio na debiut projektantów na wybiegu.
   Wnioski można składać od 8 do 31 lipca br. W sierpniu zostaną wybrani finaliści, których zgłoszenia rozpatrywać będzie komisja, a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas nowojorskiego Tygodnia Mody we wrześniu.
Wniosek, informacje o samym programie oraz o jury dostępne są na stronie DHLExported.com. Program DHL Exported wspierany jest przez Brytyjską Izbę Mody, Camera Nazionale Della Moda oraz Japoński Tydzień Mody.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 lipiec 2015 10:29

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj