logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL podpisało umowę o Oficjalnym Partnerstwie Logistycznym z MotoGP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma logistyczna DHL zawarła 17 lipca 2015 r. nowe trzyletnie partnerstwo z organizatorem głównych mistrzostw motocyklowych na świecie - MotoGP™. W ramach partnerstwa firma DHL zapewni wsparcie logistyczne dla potrzeb MotoGP™ i jej siostrzanych imprez Moto2™ i Moto3™.

- To nowe partnerstwo z MotoGP™, najstarszym ze wszystkich mistrzostw świata sportów motorowych i głównym wydarzeniem wyścigów na dwóch kołach, jest kolejnym przykładem na to, że DHL to preferowany dostawca usług dla sektora sportów motorowych i branży motoryzacyjnej - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. - Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że mamy okazję zasiąść za kierownicą obsługi logistycznej mistrzostw i zaoferować wysokiej jakości międzynarodowe usługi przewozowe dla MotoGP™. Podobnie jak inni organizatorzy mistrzostw motocyklowych w naszym portfelu światowej klasy partnerstw, MotoGP™ również daje nam okazję do nawiązania kontaktów z wyjątkowo zagorzałymi fanami na całym świecie oraz stwarza "wysokooktanowe" przeżycia dla naszych klientów, pracowników i partnerów.

- Jestem bardzo zadowolony z zawarcia umowy z firmą DHL, ponieważ jej rezultaty będą bardzo korzystne dla obu stron - powiedział Pau Serracanta, Dyrektor Zarządzający Obszarem Handlowym Dorna. - Marka DHL będzie doskonale widoczna na torach, podczas imprez i na wielu platformach transmisyjnych, które wykorzystuje MotoGP™. Ponadto firma DHL będzie korzystać z możliwości organizowania różnych aktywności dla gości na imprezach MotoGP™. Dorna skorzysta z usług logistycznych na całym świecie, co pozwoli nam zachować nasze wartości prędkości i wydajności, na których zbudowano nasze mistrzostwa.

   W sezonie 2015 odbędzie się osiemnaście wyścigów MotoGP™ w czternastu krajach na czterech kontynentach. Bez względu na porę roku, zarówno morzem, powietrzem i drogą trzeba przewieźć ponad 80 motocykli i 350 ton sprzętu dla zespołów i organizatorów mistrzostw, na łącznym dystansie około 90 000 km, w zaledwie dziewięć miesięcy. Dzięki indywidualnym rozwiązaniom w zakresie pakowania i przewożenia sprzętu motorowego oraz dogłębnej wiedzy dotyczącej przepisów celnych i transportu na wszystkich rynkach, na których działa MotoGP™, DHL posiada odpowiednie przygotowanie do tego, aby zapewnić, że "wyścig przed wyścigiem" zakończył się bezproblemowo i na czas.
   Równolegle z działalnością logistyczną, partnerstwo będzie również obejmować szerokie możliwości marketingowe. Oprócz praw do organizacji stoisk powitalnych dla klientów i prawa do wykorzystania logo w inicjatywach marketingowych dla klientów, DHL skorzysta z reklam przy torach wyścigowych na imprezach MotoGP™, zapewniając widoczność marki podczas transmisji telewizyjnych na żywo w 207 krajach.

Ostatnio zmieniany wtorek, 21 lipiec 2015 11:11

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj