logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy terminal kontenerowy w Kątach Wrocławskich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 września odbędzie się uroczyste otwarcie obiektu, który przyczyni się do zwiększenia poziomu konkurencyjności dolnośląskiego systemu transportowego. 

   Schavemaker Invest Sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Budowa ogólnodostępnego, intermodalnego Terminala Kontenerowego wraz z infrastrukturą w Kątach Wrocławskich”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, priorytetu VII: Transport przyjazny środowisku, działania 7.4 Rozwój transportu intermodalnego. 
   Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie udziału transportu intermodalnego w ogólnych przewozach ładunków na terenie Polski, poprzez zagospodarowanie niszy rynkowej na rynku krajowym spowodowanej brakiem profesjonalnych i ogólnodostępnych terminali kontenerowych w zachodniej części kraju, jak również wzmocnienie dotychczasowej pozycji rynkowej Spółki Schavemaker Invest. 
   W ramach projektu zrealizowano inwestycję, która będzie miała istotny wpływ na zwiększenie poziomu konkurencyjności dolnośląskiego systemu transportowego. Wybudowano obiekt, który w sposób znaczący przyczyni się do wzrostu udziału transportu intermodalnego w przewozach ładunków ogółem oraz do rozwoju transportu przyjaznego dla środowiska. Nadrzędnym celem projektu jest bowiem zachęcenie przedsiębiorstw produkcyjnych oraz spedytorów do częstszego decydowania się na korzystanie z usług transportu kolejowego. Prognozuje się, że dzięki projektowi w dłuższej perspektywie czasowej nastąpi przeniesienie z transportu samochodowego na kolej znacznej ilości ładunków przewożonych przez obszar województwa dolnośląskiego. To w rezultacie przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska spowodowanego ruchem samochodowym, zwiększenia bezpieczeństwa na drogach - zmniejszenia wypadkowości oraz zminimalizowania stopnia degradacji dróg.
   W związku z zakończeniem prac inwestycyjnych, 15 września 2015 r. odbędzie się uroczysta inauguracja otwarcia Terminalu Kontenerowego, która będzie miała miejsce w Kątach Wrocławskich przy ul. Fabrycznej 1. W programie uroczystości zaplanowano m.in. uroczyste przecięcie wstęgi, konferencję prasową oraz prezentację efektów zrealizowanej inwestycji oraz aktualnych możliwości przeładunkowych Terminalu.

Harmonogram inauguracji:
10.00 - 11.00 - rejestracja gości oraz powitalny poczęstunek
11.00 - 11.15 - uroczyste przecięcie wstęgi
11.15 - 12.15 - oficjalne wystąpienia Zarządu Spółki oraz przedstawicieli władz administracji publicznej
12.15 - 12.45 - konferencja prasowa
12.45 - 15.00 - zwiedzanie Terminala w podgrupach
15.00 - 16.00 - lunch
16.00 - zakończenie spotkania

Miejsce imprezy:
Terminal Kontenerowy, ul. Fabryczna 1, Kąty Wrocławskie

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 sierpień 2015 13:10

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj